Znechucený Dorian Yates: „Profi karty se dneska rozdávají jako cukroví!“

DŇA 22. apríla 2018 • PRIDAL Petr
<

Jeden z nejslavnějších kulturistů, kteří kdy vstoupili na soutěžní prkna. Dorian Yates patřil mezi výrazné závodníky devadesátých let. Masivní a vyrýsovaný až na kost – právě on pozvedl kulturistiku do nových výšek, které jí vtiskly zcela novou tvář a daly možnost vyniknout legendám jako Ronnie Coleman nebo Jay Cutler. Dorian sice na milovaný sport nezanevřel, při pohledu na současnou profesionální scénu si však nebere servítky. Co bývalému šampionovi vadí nejvíce?

Blíží se konec zlatých časů?

V dobách, kdy Dorian získával jednu vítěznou příčku za druhou, nebyla kulturistika žádný med. Zisk profesionální karty znamenal často završení dlouholeté cesty, která se neobešla bez extrémní dřiny, za níž se skrývala touha stát se skutečně tím nejlepším mezi nejlepšími.

Těmhle časům však zřejmě již odzvonilo.  V poslední době tak můžeme sledovat nástup „nové éry„, kdy profi kartu získávají závodníci i na soutěžích mimo svou kategorii. Něco takového bylo v minulosti naprosto neslýchané!

Dorian Yates získal profi kartu v roce 1988

A jak se zdá, nadšený z toho není ani Dorian. Šestinásobný vítěz Mr. Olympia dal nedávno průchod svým pocitům na Twitteru, když pod vzpomínkovou fotografii z konce 80. let napsal:

„Tehdy mohl získat profesionální kartu jenom absolutní vítěz, a to jen jednou za rok, takže měla nějakou hodnotu… dneska je rozdávají jako cukroví… lol.“

Dorianův názor vzbudil vášnivou debatu. Možná na něm přece jen něco bude. Co si myslíš ty? Ztratila už profi karta svou hodnotu? Poděl se s námi o svůj názor!

Zdroj fotografií: Instagram Doriana Yatese

Musíte byť prihlásený na pridávanie komentárov.