MMA

Ženy v kleci #2 – Amanda „The Lioness“ Nunes

DŇA 6. mája 2018 • PRIDAL Daniel Myfish
<

Amanda Nunes se již tento týden pokusí obhájit svůj titul proti Raquel Pennington a zůstat mezi vrcholovou elitou zápasníků UFC. 

Minulý měsíc jsme viděli povedenou obhajobu titulu Champion Woman Strawweight od Rose Namajunas a na následujícím UFC 224, tentokrát v brazilském Rio de Janeiro bude na domácí půdě obhajovat svůj titul Champion Woman Bantamweight Amanda „The Lioness“ Nunes.

Potom co Amanda sebrala v roce 2016 pás Miesha Tate, obhájila jej proti Ronda Rousey, poté vyhrála nad Valentina Shevchenko ji nyní čeká třetí obhajoba, tentokrát proti Raquel Pennington. Pro Amandu by to mohla být již sedmá výhra v řadě, kterou by si stihla připsat ještě před svými třicátými narozeninami.

ČERVENEC 2016 - LAS VEGAS: Reakce brazilky Amanda Nunes na její výhru nad Miesha Tate na UFC 200, kde si převzala opasek pro championa bantamové váhy.
ČERVENEC 2016 – LAS VEGAS: Reakce brazilky Amanda Nunes na její výhru nad Miesha Tate na UFC 200, kde si převzala opasek pro championa bantamové váhy.

Poprvé (profesionálně) jsme mohli Lvici, jak se Amandě přezdívá, vidět zápasit před deseti lety (2008) na Prime – MMA Championship 2, kde prohrála na submissi (Arm Bar). Poté si ale připsala pět výher v řadě a v roce 2011 podepsala smlouvu s organizací Strikeforce. Zde se se svým skóre 5:1 představila na turnaji Strikeforce Challengers 13 proti Julia Budd. Mimo jiné jsme zde mohli vidět i zápasníky jako je Tyron Woodley, nebo Daniel Cormier. Nunes ještě ale bojovala pod nálepkou neznámé dívky a byla jí předpovídána prohra na TKO. Předpověď se nakonec nepotvrdila a Amanda „The Lioness“ Nunes doslova rozdrtila svou soupeřku za pouhých 14 vteřin a vyhrála v prvním kole na KO. Díky pozdějšímu zániku organizace Strikeforce byla její ještě platná smlouva přeprodána organizaci UFC, ve které je právě tento zápas považován za její UFC debut.

LISTOPAD 2013: Amanda před UFC Fight For the Troops v Clarksville, Tennessee.
LISTOPAD 2013: Amanda před UFC Fight For the Troops v Clarksville, Tennessee.

Ve své UFC kariéře si připsala dvě prohry a to v letech 2011 (Alexis Davis) a 2014 (Cat Zingano). Ostatních devět soupeřek si s Amandou nedokázalo poradit a tak je až na Valentina Schevchenko všechny porazila v prvním kole. Valentina je jediná soupeřka, která Lvici Nunes pěkně potrápila a zvládla ji v obou zápasech odolávat až do úplného konce. V roce 2016 na UFC 196 bodoví rozhodčí po tří kolové bitvě ustanovili jednomyslně vítězkou Nunes. Na stejném turnaji Holly Holm nedokázala ve své první obhajobě porazit Miesha Tate a ta získala titul Champion Woman Bantamweight.

Tate se ovšem z titulu neradovala moc dlouho. Ještě ve stejném roce na jubilejním UFC 200, při své první obhajobě nastoupila proti vyzyvatelce Nunes, která nenechala nic náhodě a zvítězila v prvním kole, stejně jako ve své následující obhajobě téhož roku. To se proti ní postavila samotná Ronda Rousey, legenda UFC a prakticky celého světa MMA a první držitelka pásu v této divizi. Měl to být její návrat na výsluní, ale když rozhodčí zápas po pouhých 48 vteřinách ukončil, Ronda se se světem MMA rozloučila prohrou na TKO. V roce 2017 Nunes obhajovala znovu a to ji opět velice potrápila Schevchenko. Titulový zápas na UFC 2015 byl vypsán klasicky na pět kol a opět museli rozhodovat bodoví rozhodčí. Tentokrát to bylo ještě těsnější než posledně a nejednomyslným rozhodnutím opět zvítězila Nunes.

ZÁŘÍ 2014: Lvice Nunes při své zatím poslední prohře, kterou ji uštědřila Cat Zingano (nahoře)
ZÁŘÍ 2014: Lvice Nunes při své zatím poslední prohře, kterou ji uštědřila Cat Zingano (nahoře)

Již na následujícím turnaji UFC 224 se dočkáme třetí obhajoby titulu Champion Woman Bantamweight v podání Amanda „The Lioness“ Nunes vs. dvojka této divize Raquel „Rocky“ Pennington. Ta si ve svém posledním zápase poradila s Miesha Tate a připsala si čtvrtou výhru v řadě. Naopak poslední prohru ji uštědřila Holly Holm na UFC 184. Již 12. 05. 2018 se dozvíme, zda bude Pennington novou šampionkou, nebo se bude z dalšího vítězství radovat Nunes.

DUBEN 2018: Amanda „The Lioness“ Nunes vs. Raquel „Rocky“ Pennington před UFC 224.

Zdroj fotografií: uk.ufc.com a Facebook Amanda Nunes Leoa

Musíte byť prihlásený na pridávanie komentárov.