MMA

Ženy v kleci #1 – Magdalena Šormová

DŇA 18. apríla 2018 • PRIDAL Daniel Myfish
<

Aktualizace – zápas bohužel ze strany Claire Lopez zrušen den před vážením. Těšíme se, že Magdu uvidíme opět brzy v kleci.

Již tento víkend (21. dubna 2018) vstoupí opět do klece na XFN 9: Fight of Gladiators Magdalena Šormová (Penta GYM Praha). Ve svém sedmém profesionálním zápase se pokusí zdolat francouzskou soupeřku Claire Lopez (Blackout Team Paris) ve váhové kategorii do 54 Kg. Ta má za sebou pouze dva profesionální zápasy, ve kterých vyhrála na submissi RNC a naposledy 7. dubna 2018 na TKO v prvním kole. Nyní se přijede poprat o třetí vítězství do slovenské Nitry.

Pro milovníky Brazilského Jiu-Jitsu půjde jistě o atraktivní zápas, protože tři z pěti výher si Magda připsala právě na zemi. Její oblíbenou zakončovací technikou je RNC (Rear Naked Choke), na kterou dokázala soupeřku utáhnout již dvakrát a k tomu v minulém, prosincové zápase, přidala zakončení na armbar.

Magdalena Šomová vyhrává na RNC (photo by: szerokiewidoki.pl)
Magdalena Šomová vyhrává na RNC (photo by: szerokiewidoki.pl)

Magdalena Šormová patří mezi tzv. Vegan Fighters. Od roku 2012, kdy poprvé vyzkoušela být vegetariánem se v průběhu let dopracovala až k veganství. Další známou Vegan Fighter osobností je např. Mistr ČR v MMA a thajském boxu Pavel Salčák. Pro většinu lidí se MMA a veganství může zdát zvláštní kombinací, ale Magda má ráda extrémy. Začínala jako baletka, potom vystudovala policejní školu ČR. Trénovala capoeiru, což je spíše bojový tanec, než přímo bojový sport, na druhou stranu lezla po skalách. Pracuje/pracovala např. v neziskové organizaci, kde se starala o oběti závažné trestné činnosti. Vyzkoušela jaké to je klesat volným pádem při tandemovém seskoku, nebo bungee jumping.

Magdalena Šormová
Magdalena Šormová

Věříme, že kariéra Magdalény Šormové volným pádem klesat nebude a že bude moci se svým trenérem Dan Barták z Penat Gymu Praha již brzy oslavit další vítězství.

Zdroj fotografií: Facebook Magdalena Sormova, Facebook Claire Lopez

Musíte byť prihlásený na pridávanie komentárov.