MMA

XFN začína spoluprácu s ďalšou amatérskou MMA organizáciou!

DŇA 22. júna 2018 • PRIDAL Dominik
<

Organizácia XFN sa netají ambíciami hľadať nových šampiónov aj v amatérskych radoch. Práve odtiaľ prichádzala do sveta profesionálov väčšina súčasných hviezd MMA. Okrem spolupráce s novo-vznikajúcou slovenskou ligou MAMMAL sme sa dočkali aj spoločného ťaženia s najväčšou amatérskou organizáciou na území Českej republiky!

Ak sleduješ amatérsku scénu zmiešaných bojových umení, tak ti určite neuniklo úspešné pôsobenie českej organizácie MMAA. Jej predstavitelia počas tohto týždňa oznámili svetu nadviazanie spolupráce s XFN. V stanovisku prezradili hlavnú príčinu vzniku partnerstva s najväčšou profesionálnou organizáciou v Českej republike. „Nebyli jsme schopni efektivně pomáhat amatérským bojovníkům v jejich cestě při vstupu na PROFI scénu,“ uviedli na svojej facebookovej stránke.

Organizácia MMAA takisto odmietla tvrdenia o fúzii s XFN a zdôraznila, že sa jedná o partnerstvo s presne nastavenými pravidlami. „Díky tomu, že se došlo k navázání spolupráce mezi největší českou amatérskou MMA asociací a největší profesionální MMA organizací, tak jsme schopni poskytnout bojovníkům ucelenou koncepci „postupu“ bojovníků od juniorů, přes amatéry, až po profesionály. To vše za nejlepších možných podmínek pro naše kluby, což byl náš prvořadý účel, proč jsme s touto dohodou souhlasili,“ uvádza okrem iného jednotka medzi amatérskymi organizáciami.

Takisto nám predstavili prvotnú skúšku tejto spolupráce, a to tri amatérske zápasy na turnaji XFN: Back to the O2 arena, ktorý sa uskutoční už o týždeň v metropole Českej republiky. V kategórii do 77 kilogramov budú bojovať Vlastimil Smutka proti Davidovi Velíškovi, v kategórii do 84 kilogramov František Bočáň proti Václavovi Holotovi. Tieto dva súboje uvidíme ešte pred samotným začiatkom akcie, avšak jej súčasťou bude duel v kategórii do 70 kilogramov medzi Dannym Buwaldom a Jakubom Tichotom.

Pomôže spolupráca na úrovni profesionálneho a amatérskeho MMA rozvoju športu v našich krajinách? Bezpochyby. Dúfame, že ponúknutú príležitosť využijú všetky zúčastnené strany a držíme im v tom palce!

Správa MMAA, v ktorej oznamujú detaily spolupráce s organizáciou XFN!

SUPER ZPRÁVA PRO AMATÉRSKÉ MMA: MMAA se domluvila na spolupráci s XFN

Na základě rozhodnutí výkonného výboru MMAA…

Uverejnil používateľ MMAA – Czech MMA Association Streda 20. jún 2018


Zdroj fotografií: Facebook MMAA – Czech MMA Association, XFN

Musíte byť prihlásený na pridávanie komentárov.