MMA

DOJMY Z XFN 11: Vémola zvíťazil pre súčasnosť, Kincl pre budúcnosť

DŇA 29. júna 2018 • PRIDAL Dominik
<

Galavečer XFN 11 v pražskej O2 aréne pútal pozornosť fanúšikov bojových športov v krajinách na oboch brehoch rieky Moravy. Nebolo to len vďaka tomu, že pred tisíckami fanúšikov bojovali Česi aj Slováci, ale ľudia si nechceli nechať ujsť jeden mimoriadny súboj. V hlavnom zápase večera stáli proti sebe obrovskí rivali – Karlos Vémola a Patrik Kincl. Ako sme videli tento zápas my?

Od prvého momentu bolo jasné, že ak k zápasu skutočne príde, tak pritiahne obrovskú pozornosť. Neskôr, keď už bolo všetko potvrdené, sa obaja borci venovali najmä urážkam a zosmiešňovaniu protistrany. Ak sledujeme situáciu medzi fanúšikmi, tak môžeme povedať, že o čosi lepšie zo všetkých trashtalkov vyšiel Karlos Vémola. Predsalen, je v týchto veciach skúsenejší a Patrikovi táto poloha skutočne nesedí.

Nervozita sa dala krájať aj počas nástupu, no a keď obaja borci vstúpili do novučičkej klietky, ktorú organizácia XFN pre toto podujatie pripravila, fanúšikovská scéna sa rozdelila na dve polovice. Jedna fandila Kinclovi, druhá Vémolovi. Samotní zápasníci sa snažili vyzerať „v pohode“, ale reč tela neklamala a bolo cítiť ako sú pred zápasom nervózni. To nie je žiadna hanba – len to dokazuje, ako im na tomto zápase záležalo! Keď rozhodca zápasníkov vyzval, či si chcú podať pred zápasom ruky, tak obaja s chladnými pohľadmi odkráčali do svojho rohu.

Zápas sa začal, bolo cítiť opatrnosť, Kincl ťažil zo spomínanej novej klietky, ktorá bola priestorovo výhodnejšia pre jeho štýl boja. Vyzeralo to, že sa bude snažiť Karlosa ubehať. A v tom prišiel Terminátor so svojou osvedčenou hrou, kedy sa súpera snaží zlomiť na zemi. Fyzická prevaha obrovského Vémolu bola enormná. Skúste sa vžiť do Patrikovej kože – fyzicky silnejší súper si vás dotiahne tam, kde vás chcel mať. Bola to určite aj záťaž na psychiku, avšak Kincl to zvládol na úrovni. Jeho defenzíva bola znamenitá a všetci vieme, akými silnými zbraňami Karlos na zemi disponuje. Skúšal to na Patrika ako sa len dalo, ale zlomiť ho nedokázal! Prvé kolo však získal pre seba a (ako sa neskôr ukázalo) udiala sa v ňom kľúčová udalosť. Kincl po jednom z úderov postupne prestal vidieť na jedno oko.

Kolo číslo dva bolo znova v znamení Karlosovej buldočej sily, ktorou Kincla znova uzemnil a ten ostal v defenzíve. Tú mal nacvičenú fantasticky. Avšak Vémolovi bolo jasné, že keď zvíťazí aj v druhom kole a udrží tretie, tak zvíťazí tak, či onak. Tomu brilantne podriadil svoju taktiku a aj keď chcel Patrika ukončiť, tak sa mu to podarilo nepriamo – limitoval jeho možnosti na výhru v treťom kole.

Do toho nastúpil Kincl s jednoznačnou úlohou – poraziť Karlosa pred limitom. Patrikovi sa podarilo zopár naozaj vydarených úderov, na chvíľku sa zdalo, že Vémola má obrovské problémy so stabilitou a Kinclov fanklub to cítil rovnako. Burácajúca hala na zápase dvoch domácich fighterov? Pred pár rokmi čosi nemožné! Vyzeralo to, že Patrik Kincl bude mohutne finišovať a pokúsi sa o nemožné – ukončiť Vémolu. A v tom Karlos predviedol ohromný takedown, kedy Patrik doslova lietal. Fantastické! Na zemi Terminátor znova dominoval a odrazil pokusy Kincla vrátiť sa späť do zápasu. Ten nakoniec ovládol rozhodnutím arbitrov Vémola v pomere 3:0.

V pozápasovom rozhovore Kincl prekvapil. Vzdal hold Karlosovi, čo prekvapilo i Karlosa samotného. Povedal, že bude zápasiť pod hlavičkou XFN, keďže na UFC ešte nemá. Vémola si znova vyžiadal zahraničného súpera, ktorý by mu napomohol v ceste do rovnakej organizácie. Ako teda hodnotíme zápas my?

Vémola zvíťazil pre prítomnosť, keďže takáto výhra nad špičkovým európskym fighterom (akým Kincl bezpochyby je) neunikne pozornosti UFC. Pri priaznivých okolnostiach sa môže stať, že Karlos skutočne dosiahne svoj cieľ, ktorým je návrat do tejto organizácie. Karlos vyhlásil, že Patrik Kincl ho dokázal neuveriteľne motivovať. Ako sme mohli vidieť, tak Karlos sa snažil bojovať aj v postoji, jeho súper musel zniesť aj nepríjemné kopy. Vémolu príprava na tento zápas určite pozdvihla viac ako samotný výsledok!

Patrik však zvíťazil pre budúcnosť. Nie nadarmo sa hovorí, že každá prehra človeka posilní. Kincl si túto skutočnosť uvedomil okamžite po zápase, kedy sa prezentoval mimoriadne úprimnými slovami. Veľkosť šampióna nie je len v tom, ako dokáže prijímať výhry, ale aj v tom, ako dokáže prijať prehru. A Kincl ju prijal ako skutočný šampión.

Či už ste fandili Vémolovi alebo Kinclovi, tak zápas musel splniť vaše očakávania. Špičkový taktický výkon Vémolu, nebojácnosť Kinca, fyzická sila a nezlomnosť oboch fighterov spravili z tohto súboja niečo výnimočné. Vo štvrtok vyhrali v O2 aréne všetci – Vémola, Kincl, XFN, fanúšikovia a hlavne šport!

Záznam hlavného duelu XFN 11, v ktorom stáli proti sebe Karlos Vémola a Patrik Kincl!

Zdroj fotografií: CzechFighters.cz/Lenka Bartáková, XFN

Musíte byť prihlásený na pridávanie komentárov.