Viky Lipianska vyhrala WMF Pro-Am World Championship v Bangkoku!

DŇA 22. marca 2018 • PRIDAL Mrkvis
<

Ani nie dva týždne dozadu sme sa Viky Lipianskej pýtali, aký je hlavný zámer jej návštev Thajska. Odpovedala, že tam chodí primárne bojovať, a že sústredenia sú až sekundárne. Práve dnes sa mladá a nadaná zápasníčka vrátila domov bohatšia o jeden nový opasok, s titulom WMF Pro-Am World Champion Bangkok 2018. 

Ahoj Viky, gratulujeme ti k výhre! Si majsterka sveta, ako sa ti ráno vstávalo s takýmto pocitom? 

Ďakujem velmi pekne ! Veľa som toho v noci po zápase nenaspala, mala som v sebe veľa adrenalínu a nekonečno emócií. Ale aj napriek minimálnemu spánku, som sa zobudila s úžasným pocitom, aký cítite, keď uspejete. Proste som bola šťastná!

  

Povedz nám, aký bol ten zápas o titul? 

Bol to zápas, a tie nikdy nie sú ľahké. Súperila som so zápasníčkou z Brazílie a bola z tých nepríjemnejších. Zápasila som thai, vyhrala som všetky tri kolá a teda výhra bola na body.

Všetky tri kolá? Tak to musela byť celkom „podívaná“! Ako si mala nastavenú hlavu, keď šlo do tuhého? 

Nemyslela som na nič. Vždy sa snažím ísť zápasit s prázdnou hlavou, jasným cieľom a vedomím, že som pripravená ako fyzicky tak aj psychicky. Keďže som nevedela, čo ma čaká, bola som podvedome pripravená na všetko.

Načrtni čitateľom súperkin štýl, čo ťa prekvapilo a v čom mala naopak diery? 

Hlavne mala opačné garde, čo býva pre nás pravákov často mätúce, ale musím povedať, že sa mi s ňou zápasilo dobre. Diery súperky nie sú môj problém a to nech si porieši s trénerom (smiech).

Vidíme, že dobrá nálada a eufória sa ťa stále držia! Čo ti zo zápasu zarezonovalo najviac? 

V ringu bol thajský rozhodca a páčil sa mu môj štýl zápasenia, tak ma celý zápas povzbudzoval (smiech), bolo to veľmi milé.

Viktória Lipianska veru nezaháľa. Ešte sa ani poriadne nevrátila z Thajska a už premýšľa nad ďalším zápasom! Najbližšie ju v ringu uvidíš 21.4.2018, takže ju čaká tzv. prípravný „Hell Month“. 

Zdroj: facebookový archív Viktórie Lipianskej

Musíte byť prihlásený na pridávanie komentárov.