MMA

Viktor Pešta objasňuje dôvody, prečo neuvidíme duel s Karlosom Vémolom

DŇA 29. apríla 2018 • PRIDAL Dominik
<

Viktor Pešta prostredníctvom Facebooku ozrejmil všetkým fanúšikom dôvody, prečo jeho duel s Karlosom Vémolom nateraz neuvidíme. Plánovaný zápas medzi dvomi českými zápasníkmi s minulosťou v UFC sa mal uskutočniť 28. júna 2018 v pražskej O2 aréne v rámci galavečera organizácie XFN.

Duel medzi Viktorom Peštom a Karlosom Vémolom začal byť aktuálny vďaka nevinnému komentáru prvého menovaného na sociálnych sieťach. Pešta vtedy napísal, že je pripravený vyzvať Karlosa na duel o opasok v kategórii light heavyweight do 93 kilogramov. Na to Vémola reagoval v jemu typickom duchu: „XFN píše, že jsem si řekl o zápasníka světových kvalit, tak nevím proč se ozýváš zrovna ty,“ kontroval Karlos. Zdalo sa, že sme zápasu veľmi blízko a potvrdil to dokonca aj promotér XFN Petr Kareš.

Kareš takisto prezradil, že aktuálne jedinou možnosťou bol júnový termín v O2 aréne. „Ano, to je pro nás dnes jediná možnost. Oba zápasníci mohou kdykoliv vstoupit do UFC, a my rozhodně nebudeme váhat. Pokud se tento zápas uskuteční, pak to bude 28. června v O2 aréně,“ povedal prednedávnom Kareš.

Odvtedy však ostalo veľavravné ticho. Viktor Pešta fanúšikom oznámil v piatok to, čo už mnohí tušili. „Zápas s Karlem Vemolou bohužel nebude. Nebo rozhodně ne teď v červnu. Fight Nights Global se mnou má teď jiné plány a do zápasu mě nepustí. Škoda no, už jsem začal s dietou a několik kilo už jsem dal dolů. Tak aspoň se zas můžu najíst. Díky všem za podporu a projevenej zájem. Pokud by XFN o tenhle zápas stálo i do budoucna, tak určitě uděláme všechno proto, aby se uskutečnil,“ poodhalil zákulisie plánovaného duelu český zápasník.

Okamžite bol však konfrontovaný otázkami, prečo vôbec prejavil záujem o duel s Karlosom Vémolom, keď nakoniec dostal zamietavé stanovisko od Fight Nights Global. „Abych mohl žádat o uvolnění, tak musim mít potvrzeno, že ten zápas opravdu bude. Nemůžu říct: “Hej, pustíte mě, sice nevim jestli něco vůbec bude, ale kdyby náhodou, tak teda pohoda, jo?” Navíc Karlos už se mnou v minulosti zápasit odmítnul, tak jsem rozhodně neměl důvod o tom začít naslepo jednat,“ vysvetlil fanúšikom Pešta.

Viktor Pešta je von z hry: Kto bude bojovať s „Terminátorom“?

Nateraz sme teda ukrátení o zaujímavý duel medzi bývalými účastníkmi turnajov UFC, avšak oceňujeme, že Viktor prejavil vôľu bojovať v budúcnosti. Na Vémolu teraz v O2 aréne čakajú dvaja potenciálni súperi. Prvým z nich je ďalší bývalý zápasník organizácie UFC – chorvátsky bombardér Igor Pokrajac (28-13-0), ale tento borec už nestál v klietke dva roky. No a druhým je Patrik Kincl, ktorý Peštovo oznámenie komentoval s tradične humorným podtónom: „Tak to jsem se ve frontě posunul!“ Komu bude Vémola čeliť na júnovom turnaji XFN: Back to the O2 aréna?

Zdroj fotografií: Facebook Viktor Pešta/Filip Hanilec, Nutrend.cz, MMAjunkie.com, Instagram Viktor Pešta/CzechFighters.cz

Musíte byť prihlásený na pridávanie komentárov.