MMA

Viktor Pešta nestačil na Alexandra Emelianenka: TKO v druhom kole!

DŇA 9. júla 2018 • PRIDAL Dominik
<

Pondelok 9. júla patril významnému turnaju ruskej organizácie Russian Cagefighting Championship. Hlavný duel galavečera v Jekaterinburgu obstarali Čech Viktor Pešta (13-4-0) a ruský bombardér Alexander Emelianenko (27-7-0). Pre českého bojovníka išlo o mimoriadne dôležitý duel, avšak jeho protivník bol z kategórie tých najnepríjemnejších! Ako sa zápas vyvíjal?

Prvé kolo sa nieslo v znamení obojstrannej opatrnosti, kedy sa ani jeden z fighterov nesnažil príliš prebrať iniciatívu. Peštovi sa aj napriek tomu podarilo zopár slušných úderov, čím v konečnom dôsledku získal kolo pre seba. Takýto priebeh určite nenadchýnal ani obecenstvo, ktoré túžilo vidieť viac akcie. Mierne vzrušenie v obecenstve nastalo až v záverečných sekundách prvej päťminútkovky po tvrdom údere ruského bojovníka.

Druhé kolo začal lepšie Pešta, ktorému sa podaril už po 30 sekundách takedown a dostal svojho súpera na zem. Ako vieme, tak práve na zemi mal Emelianenko problémy vo svojom poslednom zápase s Brazílčanom Gonzagom, čo sa snažil Viktor znova využiť vo svoj prospech. Vo výhodnej pozícii uštedril český bojovník svojmu súperovi zopár úderov, ale Emelianenko sa vytrvalo bránil.

Po dvoch minútach na zemi rozhodca oboch borcov rozdelil, pokračovalo sa v postoji a Rus zavelil do útoku. Pešta bol po jeho úderoch viditeľne otrasený a dokonca spadol na zem. Z nepríjemnej situácie sa snažil vymaniť, ale skúsený protivník ho zasypával ďalšími ranami a rozhodca bol nútený zápas ukončiť.

Viktorov výkon však rozhodne nebol sklamaním a proti nesmierne tvrdému súperovi ukázal svetlé momenty, ktoré určite neunikli ani pozorným pohľadom z UFC. Pešta sa netají tým, že sa chce do najprestížnejšej MMA organizácie vrátiť, no a duel s bratom legendárneho Fedora Emelianenka mu v tom mal napomôcť. Nepriaznivý výsledok nemusí automaticky znamenať zatvorené dvere do UFC – práve naopak. Každá prehra fightera posilní a Viktorovi želáme skorý návrat na víťaznú vlnu!

Záznam zápasu Viktor Pešta vs. Alexander Emelianenko (Emelianenko WIN via TKO)

Zdroj fotografií: MixedMartialArts.com

Musíte byť prihlásený na pridávanie komentárov.