MMA

Viktor Pešta bude čeliť tvrdému súperovi: Vyzve Alexandra Emelianenka!

DŇA 7. júna 2018 • PRIDAL Dominik
<

Viktor Pešta sa od minuloročného konca v organizácii UFC drží na víťaznej vlne. Tri víťazstvá pod hlavičkou XFN resp. Fight Nights Global spôsobili zvýšený záujem o jeho osobu a českého zápasníka čaká ďalší veľký zápas! V rámci turnaja RCC 3 bude čeliť 9. júla ruskému bombardérovi Alexandrovi Emelianenkovi – bratovi legendárneho Fedora.

Pešta, ktorý má kontrakt v organizácii Fight Nights Global, sa premiérovo predstaví pod hlavičkou Russian Cagefighting Championship. Jeho súper Alexander Emelianenko (27-7-0) tu má na svojom konte jeden triumf, keď v májovom dueli porazil na TKO v druhom kole Brazílčana Gabriela Gonzagu. Ruský bojovník po návrate z väzenia v roku 2016, kde sedel kvôli únosu a sexuálnemu napadnutiu svojej gazdinej, stále neokúsil trpkosť prehry.

Teraz bude čeliť kvalitnému zápasníkovi so skúsenosťami z UFC, ktorý sa stále nevzdal možnosti na návrat do najprestížnejšej organizácie na svete. Je isté, že ak by sa Peštovi podarilo zlomiť Rusa, tak by si spravil mimoriadne pozitívnu reklamu a bol by znova na dohľad svojmu cieľu. Viktor nám totiž vo februárovom rozhovore prezradil, že má stále nenaplnené ambície. „Jasně, že se chci vrátit. Jak jsem řekl, myslím, že vrchol mám daleko před sebou. Do UFC jsem se dostal po pěti letech tréninku. To je jasný, že mám pořád prostor ke zlepšení a návratu,“ povedal vtedy Pešta.

Aktuálne má čoskoro 28-ročný bojovník profesionálnu bilanciu 13 víťazstiev a 4 prehry. V jeho prospech hrá, že Emelianenko mal v poslednom zápase s Brazílčanom Gonzagom problémy na zemi. Túto skutočnosť by mohol Pešta pri svojich kvalitách využiť. Duel sa uskutoční v pondelok 9. júla v ruskom Jekaterinburgu. Viktorovi budeme držať palce!

Zdroj fotografií: Facebook Viktor Pešta/Filip Hanilec, 24smi.org, Instagram Viktor Pešta/CzechFighters.cz

Musíte byť prihlásený na pridávanie komentárov.