Veronika Žídková, první cutwoman na MMA scéně

DŇA 26. júna 2018 • PRIDAL Daniel Myfish
<

„Nejvíce mě popohání kupředu lidé, kteří mi nevěří, nebo mě podceňují.“

Po úspěšném debutu na Oktagonu 5 v Ostravě se Veronika stala oficiálně součástí Alpha Cutman Team (ACT) a první ženou v českém a slovenském MMA na této pozici. Obstojí v tvrdém světě (převážně) mužů? Snese pohled na rány otevřené až na kost, nebo potoky krve, kterými někdy klec téměř přetéká? Jestli je pouze křehkou dívkou jak se na první pohled může zdát, nebo zkušenostmi ostřílenou zdravotnicí se dozvíte v dnešním rozhovoru.

Bojové sporty už dávno nejsou výsadou mužů. I u nás se dají vidět ženy jak v ringu, kleci, tak i na žíněnce napříč úrovněmi, i váhovými kategoriemi. Jak to na tebe působí? Neměly by tyto „rvačky“ přenechat spíše mužům?

Jsem pro rovnoprávnost. Proč by žena nemohla dělat to, co muži. Pokud se na to fyzicky cítí a naplňuje ji to, tak ať klidně zápasí i v MMA. Důležité je mít z toho co děláte dobrý pocit.

Ty jsi stejně jako většina Alpha Cutman Team ze zdravotnického prostředí. Ovšem ne běžná sestra, jak je většina lidí zná. Co je náplní tvé práce?

Od chvíle co jsem odmaturovala pracuji na ARU ve Frýdecko-Místecké nemocnici. Po třech letech praxe jsem si udělala v Brně specializaci v oblasti anesteziologie, resuscitace a intenzivní péče. V roce 2013 jsem začala jezdit u záchranné služby, což jsem vždy strašně moc chtěla. Před čtyřmi lety se mi narodila dcera, ale když měla půl roku, tak jsem se do práce vrátila. Dá se říct, že jsem workoholik a práce je mi zároveň koníčkem. Když jsem doma s malou, tak jsem „vzorná“ maminka, v práci jsem pak magor co má rád adrenalin. Mimo ARO a rychlou si občas odskočím i do ambulance pro léčbu chronické bolesti. V nemocnici školím s kolegyněmi zaměstnance první pomoc a resuscitaci.

Veronika Žídková s dcerou.
Veronika Žídková s dcerou.

Máš velmi pestrý život. Co tě žene kupředu?

Většinu věcí dělám především pro sebe a svůj dobrý pocit, ale nejvíce mě popohání kupředu lidé, kteří mi nevěří, nebo mě podceňují. To je můj nakopávač.

Zbývá ti při tomto extrémním pracovním vytížení i nějaký volný čas? Jak jej nejraději trávíš?

Čas na odpočinek se určitě najde a to pak s dcerou vyrážíme na hory, procházky městem, nebo si jdeme třeba zaplavat. Taky moc ráda relaxuji při práci na zahradě a s přáteli u dobrého vína.

Mám ráda sport a adrenalin.
Mám ráda sport a adrenalin.

Svou neoficiální cutwoman premiéru už máš za sebou v Ostravě na Oktagonu 5. Jaké to je vědět, že tě při práci sleduje několik tisíc diváků? Cítila jsi nervozitu, když jsi šla poprvé do klece ošetřovat zápasníky?

Nervozní jsem rozhodně byla. Nejhorší pro mě bylo zvládnout prvního bojovníka, pak ze mě nervozita opadla. Při ošetřování na veřejnosti, nebo přímo v kleci se soustředím pouze na konkrétní zranění a okolí moc nevnímám. V dané chvíli neregistruji kamery ani fotografy.

Jsi první ženou na československé MMA scéně v roli cutmana, tedy spíše cutwoman. Jak jsi se do Alpha Cutman Team dostala?

Řekla bych, že to byla spíše náhoda. S lidmi z ACT se znám již několik let především z práce. Oni o mě vědí, že jsem akční a mám ráda výzvy. Tudíž když mě poprvé oslovili na Oktagon 5, příliš dlouho jsem se nerozmýšlela. Jediné z čeho jsem měla obavy bylo, abych jim neudělala ostudu, abych neporušila pravidla zápasu, nebo něco podobného.

17. 03. 2018 Oktagon 5, Alpha Cutman Team Veronika a Bobesh
17. 03. 2018 Oktagon 5, Alpha Cutman Team Veronika a Bobesh

Redakce figurekeeper.com ti Veroniko děkuje za poskytnutí rozhovoru a přejeme mnoho úspěšných galavečerů.

Zeptali jsme se také na názor dvou osobností ze světa MMA.

Co si o nové posile ACT myslí Ondřej Novotný?

Nezáleží na tom, jestli je to žena, nebo muž. Jde o to, jak dobře odvede svou práci. A tu Alpha Cutman Team zajišťuje na profesionální úrovni. Žena tomu samozřejmě dodá zajímavou energii a větší atraktivitu, ale nedíval bych se na to jako na něco zvláštního.

Jedním z prvních zápasníků, o které se Veronika starala, byl i Jan Široký. Jaký je jeho pohled na ženu v pozici cutmana?

Pokud je kovaná v tom co dělá, nemá problém vtírat vazelínu do rány a není ji z toho zle, bude jistě pro MMA přínosem. Mnoho zápasníků určitě uvítá ošetření od něžného pohlaví (smích).

17. 03. 2018 Oktagon 5, Veronika před klecí s Jan Široký
17. 03. 2018 Oktagon 5, Veronika před klecí s Jan Široký

Zdroj fotografií: Facebook Veronika Žídková, Facebook Alpha Cutman Team

Musíte byť prihlásený na pridávanie komentárov.