Získá zlato na šampionátu? Tahle hrdá veganka to prý kulturistům natře!

DŇA 25. apríla 2018 • PRIDAL Petr
<

Třiadvacetiletá veganka Leonore Verheijen si nedávno vytkla poměrně obtížný cíl: Na nizozemském šampionátu v Apeldoornu se musí umístit mezi nejlepšími a pokořit ostatní kulturisty. Chce tak nejen jim, ale celému světu ukázat, čeho jsou vegani schopní. Podaří se jí to? Nebo naopak přeceňuje své možnosti?

Veganskou stravu nyní dodržuje dva roky. Nejí maso, ryby, vejce, mléčné výrobky ani med. Také odmítá kupovat jakékoli výrobky z kůže. A je na to jaksepatří hrdá.

Chci ukázat celému fitness světu, co všechno můžete se svým tělem udělat jako vegan. Vegani nejsou jen objímači stromů,“ dodává rozhodně mladá závodnice.

Na cestě k veganství

Leonore změnila svůj postoj k jídlu před třemi lety. Tehdy, jak uvádí, zhlédla dokument, který ji v mnohém ovlivnil.

Viděla jsem dokument o veganství a účincích masa na životní prostředí, ale o masném průmyslu jsem toho mnoho nevěděla. Už tehdy jsem si ale o životní prostředí dělala starosti. Říkejte si, že jsem naivní, ale opravdu si myslím, že všechno se počítá a skutečná změna musí přicházet zevnitř.

Mladá závodnice připouští, že její rodina byla drastickou změnou jídelníčku překvapena tím spíš, že dříve v jídle nevybíravá.  Kromě toho si všímá i projevů nepřátelství vůči veganům v místní kulturistické komunitě. Maso je totiž podle všeobecně rozšířené představy důležitou součástí pro správný svalový růst.

Říkali mi, že se nikdy soutěže v kulturistice nezúčastním. Chtěla jsem tyhle lidi inspirovat a dokázat jim, že i sportovec může být vegan.

Leonore nebude stát na prknech poprvé – hned na začátku dubna získala na soutěži 3. místo

Kromě toho tvrdí, že právě díky změně stravy pozoruje na své postavě celou řadu zlepšení. Co tvoří základ jejího jídelníčku?

„Místo kuřat a vajec jím brokolici, špenát, fazole, arašídové máslo a spoustu ovoce.“

Doufá přitom, že díky své vytrvalosti se na soutěžních prknech umístí v pětici nejlepších: „Fakt, že jsem minulý rok byla v hledišti a letos na pódiu, je pro mě obrovská satisfakce a doufám, že se kvalifikuju na evropský šampionát.“

Aktualita: Leonore nakonec na soutěži získala pátou příčku. Hvězdný nástup na stupně vítězů se tentokrát nekonal. Možná příště…? Naše uznání za její tvrdou dřinu však není o nic menší. Skvělá práce, Leonore!

Zdroj fotografií: Instagram carbsforthought

 

 

Musíte byť prihlásený na pridávanie komentárov.