Box

JE SPÄŤ: Tyson Fury pri veľkolepom návrate s víťazstvom vo 4. kole!

DŇA 10. júna 2018 • PRIDAL Dominik
<

Kontroverzný boxer Tyson Fury mal na sobotu 9. júna 2018 naplánovaný veľký comeback v anglickom Manchesteri. V búrlivej atmosfére na neho čakal skúsený Albánec Sefer Seferi, ktorý mal v profesionálnom ringu bilanciu 23 víťazstiev (21 K.O.) a jedinú prehru. Jednalo sa teda o kvalitného súpera, kvality ktorého vyzdvihol aj samotný Fury. Ako sa mu darilo v ringu po dlhej prestávke?

Už jeho nástup bol veľkolepý a vzbudil okamžite pozornosť, keď v reproduktoroch zaznela popri Eminemovi aj pesnička s názvom Because I Got High. Tento odkaz na jeho dopingovú kauzu bol viac než svojský a britský boxer v tomto trende pokračoval aj počas pokynov od rozhodcu, kedy svojho súpera pobozkal. Áno, Tyson Fury je späť presne taký, akého ho poznáme!

Tyson Fury a jeho nástup do ringu po dlhej prestávke!

Situácia v strede ringu – Fury pobozkal svojho protivníka!

Zápas bol v jasne réžii Furyho, ktorý súpera nepustil k ničomu vážnejšiemu, naopak to bol on, kto diktoval tempo zápasu. O 10 rokov starší Seferi sa musel popasovať hlavne s výškovou prevahou bývalého šampióna, ktorý ju šikovne využíval. Priebeh zápasu poznačila veľká kuriozita, keď sa počas druhého kola obaja boxeri zastavili a začali sledovať dianie v hľadisku. Tam sa totiž odohrávala bitka medzi fanúšikmi a viacero zahraničných komentátorov sa na Twitteri vyjadrilo, že takéto niečo ešte nezažili.

Furyho významná prevaha mala za následok odstúpenie jeho súpera po skončení štvrtého kola a víťazstvo po dlhej – vyše dvojročnej prestávke. 29-ročný Brit si tak udržal neporaziteľnosť aj v 26. zápase v profesionálnej kariére. Znamená to začiatok cesty na vrchol?

„Bolo to fantastické, ďakujem všetkým fanúšikom, ste úžasní! Je to pre mňa zázrak, Sefer je tvrdý chlapík a dosť nepríjemný, chcel som s ním bojovať. Gratulujem aj jemu a Boh mu žehnaj! Bolo to ako pri mojom debute, ďakujem Frankovi Warrenovi, všetkým médiám, už je to dlho odkedy som stál v ringu naposledy. Nebol som v žiadnom zhone, keď som bol pripravený, tak ma vytiahli von. Som si istý, že Frank ma bude stále zamestnávať a kvalita protivníkov bude narastať. Do konca roka budem mať titul majstra sveta. To vám sľubujem!“ – Tyson Fury po prvom zápase od jeho návratu do ringu


Zdroj fotografií: Instagram.com/boxing_worldwide1, Instagram.com/bbcsport

Musíte byť prihlásený na pridávanie komentárov.