Box

Tyson Fury hlási comeback: „Som v najlepšej forme, v akej som kedy bol!“

DŇA 12. apríla 2018 • PRIDAL Dominik
<

Britský pästiar Tyson Fury, ktorého kariéru limitovala v posledných dvoch rokoch dopingová kauza, je späť! V stredu sa na Twitteri objavila fotografia, ktorá ukazuje bývalého šampióna v slušnej forme, čo spôsobilo rozruch. O deň neskôr sme sa dočkali oznámenia veľkého comebacku na 9. júna 2018 v anglickom Manchesteri. Meno jeho súpera sa dozvieme už čoskoro.

Tyson Fury stál naposledy v ringu v závere roka 2015 proti Vladimírovi Kličkovi, ktorého porazil jednoznačným verdiktom všetkých rozhodcov. Vtedy bol na vrchole svojej kariéry, ktorá však čoskoro začala naberať opačný trend. Dopingový trest znamenal pre Brita veľký problém, utrpela tým aj jeho povesť. Dnes sme však svedkami veľkého návratu a myslíme si, že budeme sledovať iného – lepšieho Tysona Furyho.

„Kráľ je späť. Vrátil som sa späť, aby som znova získal to, čo mi patrí. Bude to zaujímavá cesta a stojí predo mnou veľa úžasných výziev a už sa teším to, keď to začne. Už sa neviem dočkať, kedy sa predstavím v ringu svojim fanúšikom,“ povedal britský boxer médiám pri ohlásení comebacku. „Som v najlepšej forme, v akej som kedy bol. Môj timing a reflexy lepšie, ako kedykoľvek predtým! Cítim sa sebavedomejší a teraz sa budem plne sústrediť na návrat v Manchesteri 9. júna,“ prezradil nadšený Fury.

Napraví si Tyson Fury pošramotenú povesť a znova zasadne na trón ťažkej váhy svetového boxu? Stretne sa na tejto ceste na vrchol aj so svojím krajanom Anthonym Joshuom?

Zdroj fotografií: Instagram Tyson Fury

Musíte byť prihlásený na pridávanie komentárov.