Box

„Tyson Fury je lepší, ako kedykoľvek predtým,“ ozýva sa z jeho tábora

DŇA 11. marca 2018 • PRIDAL Dominik
<

Ako je známe, tak bývalý britský šampión v ťažkej váhe Tyson Fury oznámil svoj návrat do profesionálneho ringu po vynútenej prestávke. Zdá sa však, že Furymu dva roky voľna kvôli dopingovej afére prospeli. Z jeho blízkeho okolia počujeme hlasy, že je na tom lepšie, ako kedykoľvek predtým!

Tyson Fury ešte stále neoznámil dátum svojho prvého zápasu po návrate do profesionálneho kolotoča, avšak máme sa na čo tešiť. Jeho blízky priateľ Isaac Lowe tvrdí, že je na tom skvele, a to aj napriek tomu, že ho ľudia odpisovali. „Je späť. Ten Tyson Fury, ktorého teraz vidím v telocvični je 10-krát lepší, ako kedykoľvek predtým. Myslím si, že oddych a tá prestávka mu pomohli. Je naplno sústredený, miluje svoj život a je pripravený znova ísť do toho,“ povedal pre World Boxing News Lowe.

Bude Tyson Fury boxovať s najväčšími esami ťažkej váhy?

Stále však nepoznáme ani približný termín jeho comebacku a ani potenciálneho súpera. Fury bol spájaný najmä s Anthonym Joshuom, avšak toho teraz čaká Joseph Parker a zálusk na Joshuu si robí aj Deontay Wilder. „Tyson chce boxovať s týmito „veľkými psami“, ale potrebuje nejaký zápas na rozbeh, aby sa do toho dostal,“ tvrdí Lowe, ktorý verí, že ktokoľvek dá Furymu šancu, tak to bude pre neho veľká príležitosť.

Ako by však Isaac Lowe videl konfrontáciu svojho dobrého kamaráta so spomínanými superhviezdami Joshuom a Wilderom? „Myslím si, že by obom dal poriadnu lekciu. Prešiel by im cez hlavu a hral by sa s nimi tak, ako sa hral s Kličkom v boji o majstrovský titul,“ vyjadril presvedčenie blízky priateľ Furyho. „Nie som zaujatý, ale jednoducho som toho názoru, že neexistuje na svete boxer v ťažkej váhe, ktorý by sa ho vôbec dotkol. Vždy je tam istá šanca, ale Tyson v špičkovej forme je nedotknuteľný,“ uzavrel Lowe.

Zdroj fotografií: Instagram Tyson Fury

Musíte byť prihlásený na pridávanie komentárov.