Ako vyzerá brutálna fyzická príprava Toma Hardyho na film Venom?

DŇA 10. januára 2018 • PRIDAL Mrkvis
<

Tom Hardy je povestný svojimi neuveriteľnými transformáciami, ktoré zvyčajne prebiehajú len pár týždňov. Venom sa aktuálne natáča v Atlante a producenti oznámili, že film by mal byť v októbri 2018 vypustený do kín. Poď sa s nami pozrieť, ako sa Tom pripravuje na natáčanie filmu!

V prípade, že nevieš o čo sa jedná, Venom je prakticky parazitický mimozemšťan, ktorý sa živí na tele hostiteľa, aby prežil. Na oplátku dostáva hostiteľ neuveriteľnú silu a bystrosť, no zároveň má tendenciu stať sa časom trochu bláznivým. Vo filme Hardy stvárni postavu Eddieho Brocka, prvú obeť, ktorú parazit Venom napadne. Ak si si myslel, že Hardy sa k tejto role nepostaví s rovnakou serióznosťou ako to urobil v prípade predošlých, si na omyle. Ak berieme do úvahy, že sa jedná o postavu, ktorá je desivá, násilnícka a agresívna, musel Tom zahájiť pravidelné návštevy gymu, aby nabral na objeme.

Presne ako v prípade natáčania filmu Warrior, si Hardy naordinoval rôzne úmorné a vyčerpávajúce MMA tréningy s profíkmi, akými sú MMA zápasník Nathan Jones alebo tréner Mark Mene. V jednom z instagramových postov, sa Mene vyjadril, že Hardy je pokorný typ človeka, na čo Jones dodal, že je aj dobrý študent, pretože je vnímavý a rýchlo sa učí.

„Je pre rolu Venoma ako stvorený. A viete prečo? Pretože napriek tomu, že je to dobrák od kosti, má schopnosť ocitať sa na mentálne temných miestach,“

hovorí Mene.

#TomHardy #jujitsu training #seemoreonvero link in bio #gregwilliams #gregwilliamsphotography #leicaq

A post shared by Greg Williams (@gregwilliamsphotography) on

Je nespochybniteľné, že herec je oddaný fitnessu, najmä ak hovoríme o príprave na nový film.  Ale samozrejme, to by nebol Tom, keby si dal len zopár tréningov týždenne. Aby sa dokázal zmeniť na záporaka a zver, ktorým Venum je, navštevuje gym 5-krát do týždňa. Podľa Jonesa, britský herec ide niektoré dni aj dvojfázovo, pričom sa venuje najmä boxu, kickboxingu, MMA a grapplingu.

„Má v sebe neuveriteľnú silu a odhodlanie. Boj má v krvi,“

uvádza Jones.

Aby sa Hardy lepšie naučil techniky, kombinuje všetko dohromady. Učí sa ako odzbrojiť protivníka alebo ako sa vyhnúť letiacej guľke. Môžeme predpokladať, že sa sa z väčšej časti učí aj to, čo by za neho dokázali urobiť kaskadéri.

Nezáleží na tom, ako náročný alebo zákerný je boj, Hardy sa vždy zodvihne, opráši a ide ďalej.

„Zvyčajne sa stretávam s tým, že keď dám ľuďom na výber, ako by vyriešili situáciu, vyberú si tú najjednoduchšiu možnosť. Cítiš sa na viac? Zvládneš ešte jedno kolo? Nie. Ok, choď sa prezliecť. Ale nie v prípade Toma, on vždy zvládne ešte jedno navyše,“

hovorí Jones.

Its been great helping Tom Hardy @tomhardydotorg out in prep for his role in Venom. He is getting better everyday. Here we are putting combos and defensive movement into practice. #ThatSeason #BagAndTag #INtheBAG #TomHardy #Training #Striking #ukmma #british #actor #film #role #London #like4like #followme #work #sport #hardwork #boxing #kickboxing #marvel #vemon #flow #combos #skills #box #punch #kick #eddiebrock #spiderman #coach

A post shared by Nathan Jones (@mrbagandtag) on

Mene o filme Venom vyhlásil, že sa jedná o najtemnejší a najmocnejší charakter, aký kedy Marvel vytvoril. Vo filmoch ako Bronson, Warrior, The Dark Knight Rises a Legend sme mohli vidieť ako sa Hardy kompletne ponoril do svojej role. Ak patríš medzi fanúšikov superhrdinov, tak sa absolútne zamiluješ do filmu, ktorý herec aktuálne pripravuje. Počas svojej úžasnej kariéry Tom neustále ukazuje, že je výborným hercom a pre niektoré role dokonca podstúpil obdivuhodné fyzické premeny.

Tu si môžeš pozrieť video ako sa Hardy propravuje na svoju rolu Venoma.

Napriek tomu, že je herec v lepšej fyzickej forme ako väčšina superhrdinov, vyjadruje sa o sebe v skromnej sebareflexii. Možno o sebe Hardy neuvažuje ako o atlétovi, ale podľa nás tak minimálne trénuje!

Kolaterálnym produktom pri natáčaní filmov o superhrdinoch je fakt, že sa z každého herca či herečky stane fyzicky neporaziteľný súhrn morálky alebo zákernosti. A aj keď sa Tom Hardy dostal k role fiktívneho záporáka až v roku 2018, jeho aktivita v oblasti formovania postavy rozhodne nezačala filmom Venom. Ako vyzerali Hardyho transformácie? Tu je rebríček tých najbadateľnejších:

Tom Hardy vo filme Bronson

Nabral 20 kg svalovej hmoty a počas 5 týždňov robil denno-denne 2500 klikov.

Tom Hadry vo filme Warrior

Nabral 13 kg svalovej hmoty, pričom jeho trapézové svaly vyzerali ako niečo, čo by nevytvoril ani grafik cez photoshop.

Tom Hardy vo filme The Dark Knight Rises

Nabral 10 kg svalovej hmoty a trénoval rôzne bojové techniky pre dokonalejšie stvárnenie Bane-a.

Okrem spomínaných úspechov Tom neustále trénuje s členmi britského komanda. Ktorý režisér by nechcel pracovať s tak disciplinovaným hercom?

Ak sme ťa ešte stále nepresvedčili, že Hardy je superhrdina, poďme si pripomenúť, ako dal dole zlodeja motoriek v uliciach Londýna. Podľa svedkov si Tom išiel svoje a nestaral sa o okolie, keď minul dvoch 16-ročných zlodejov, ktorý sa snažili ukradnúť motorku. Pri úteku nabúrali do auta a začali utekať. Jedného pri pokuse utiecť, zachytil policajt a druhého naháňal samotný MadMax, ktorý zlodeja prenasledoval cez záhradu nejakého domu. Pri múre, ktorý lemoval dom na neho použil beh po stene, ktorý poznáš z parkouru, aby ho zastavil.
Máš niekoho, kto ťa inšpiruje a motivuje k lepším výsledkom? Napíš nám o ňom do komentára!

Musíte byť prihlásený na pridávanie komentárov.