Box

Ako vidí Štěpán Horváth kauzu s Lukášom Konečným?

DŇA 25. októbra 2018 • PRIDAL Dominik
<

Medzi českými boxerskými velikánmi to poriadne vrie! Hlavnými protagonistami mimoriadne zaujímavej výmeny názorov, či skôr odkazov, sú Lukáš Konečný a Štěpán Horváth. Prvý z nich je bývalý svetový šampión a zrejme najúspešnejší český boxer a na druhej strane je bývalý majster Európy a niekoľkonásobný český šampión. Superlatívy na oboch stranách, čo sa teda stalo?

Mená Konečný a Horváth sú v českom boxe na samotnom vrchole. Preto aj širšiu športovú verejnosť zaujalo, keď 40-ročný Konečný ohlásil veľký comeback do ringu pod hlavičkou organizácie XFN. Pri príležitosti jeho profesionálneho návratu sa vyjadril pre český portál iSport.cz aj o 4 roky mladší Štěpán Horváth, ktorý sa netajil tým, že by sa s Konečným rád stretol v ringu. Aj napriek tomu, že má k nemu veľkú úctu, tak sa nestotožňuje so smerovaním boxu, aký nastavil a vyjadril sa jednoznačne – chce s ním bojovať!

Reakcia nenechala na seba dlho čakať a útočne ladené vyjadrenie jeho súpera Konečného nebolo príliš šťastné, čo podobne vníma aj samotný Horváth. „Jsem zklamaný, ale zároveň jsem rád, že jsem to udělal, jelikož se ukázalo z jeho slov jak moc se bojí. Nemyslím případného souboje, ale o svoji super pověst,“ povedal s dávkou irónie pre FigureKeeper bývalý európsky šampión.

Štěpán zdôraznil, že jeho vydarenie v českých médiách zrejme nebolo súperom správne pochopené. „To on byl první, který vystoupil v tisku v jaké je superforme a že se chce vrátit, ale nemůže si vybrat jen tak nekoho. Tudíž všichni byli překvapeni, kdo to bude. A vybral jsi o 13 let mladšího borce, kterému právě on stavěl kariéru. Takže učitel vyzval žáka? Moc se tedy omlouvam, že jsem na to reagoval sportovní výzvou jelikož Lukáš je starší pouze o 4 roky,“ uviedol Horváth.

Reakciu Lukáša Konečného považuje Štěpán za istú formu nešportového správania, ktorá by nemala vychádzať od človeka, ktorý šéfuje svetu boxu v Českej republike. Zápas medzi dvomi velikánmi boxu by lákal nielen promotérov, fanúšikov, ale aj samotných protagonistov. Minimálne na strane vyzývateľa je jednoznačné športové odhodlanie. „Pokud výzvu přijme, já osobně se na náš zápas budu těšit z profesionálního hlediska,“ uzavrel s úsmevom vynikajúci český boxer.

Zdroj fotografií: archív Štěpána Horvátha

Musíte byť prihlásený na pridávanie komentárov.