Box

Slovenskí boxeri získali na Svetovom pohári dve bronzové medaily!

DŇA 23. júna 2018 • PRIDAL Dominik
<

World Cup of Olympic Boxing v nemeckom Halle priniesol pre slovenskú výpravu významné úspechy! Na mimoriadne kvalitne obsadený turnaj vycestovalo sedem našich boxerov pod vedením trénerského tandemu Pavol HlavačkaTomi Kid Kovács. V nabitej konkurencii sa našim reprezentantom podarilo získať dve bronzové medaily!

Na Svetovom pohári sa zišla silná konkurencia a svojich elitných bojovníkov vyslali Kubánci, Rusi i Američania. Naši chlapci sa však medzi nimi rozhodne nestratili a dvom z nich sa dokonca podarilo preniknúť do boja o cenné kovy. Matúš Strnisko sa do semifinále dostal cez indického šampióna Manisha Panwara, avšak tu sa jeho púť bohužiaľ skončila. Stopku mu v prvom kole vystavil americký reprezentant Coe Khalil a tak si náš boxer odnáša z Nemecka bronzovú medailu!

S bronzovou medailou sa vracia domov aj Dávid Michálek, ktorý na ceste do semifinále zdolal ruského boxera Magomedmurada Arslanbekova. Poslednou prekážkou pred finále bol pre neho Ír Kiril Afanasev, avšak obnovené zranenie nosa nedovolilo nášmu reprezentantovi nastúpiť do tohto zápasu. Pre Dávida bolo rozhodnutie lekárov určite sklamaním, ale hriať ho môže pocit dobre odvedenej práce a skutočnosť, že sa takisto dokázal presadiť medzi elitnými zahraničnými boxermi.

Okrem nich naše farby v ringu hájili aj Viliam Tankó, Filip Meszároš, Michal Takács, Tomáš Zold a Andrej Csemez. Slovenskú boxerskú federáciu reprezentoval aj rozhodca Martin Zajac. Pre slovenský box to bola premiérová účasť na Svetovom pohári a už len pozvánka na toto podujatie bola mimoriadne cenná. Dve medaily sú bezpochyby obrovským úspechom, ktorý sprevádzali aj ďalšie výborné výkony našich chlapcov. Všetkým srdečne gratulujeme a ďakujeme za skvelú reprezentáciu našej krajiny!

Zdroj fotografií: Facebook Slovenská boxerská federácia, Instagram Dávid Michálek

Musíte byť prihlásený na pridávanie komentárov.