Box

Boxerský súboj dvoch raperov? Prijme Marpo výzvu od Rytmusa?

DŇA 10. februára 2018 • PRIDAL Dominik
<

Slovenský raper Rytmus to s boxom myslí vážne! Po tom, čo nedávno oznámil spoluprácu s XFN, sme sa dočkali aj prvej konkrétnej výzvy. Jej adresátom je český raper Marpo, ktorý má na december naplánovaný návrat do profi-ringu po 8-ročnej prestávke. Prijme bývalý thaiboxer výzvu na čisto boxerský duel?

Patrik „Rytmus“ Vrbovský je v našich končinách známy ako človek, ktorý rád skúša nové výzvy. Počas posledných dvoch rokov sa jeho vášňou stal box, a tak sa dalo očakávať, že aj v tom bude chcieť spraviť krok vpred. Po dlhodobom tréningu s najlepšími slovenskými fightermi sa odhodlal na spoluprácu s organizáciou XFN. Tá zastrešuje aj športové pôsobenie ďalšieho rapera – Marpa. Ten má v pláne súťažný návrat po 8-ročnej prestávke, čo využil Rytmus a vyzval ho na vzájomný duel!

„Podstatou môjho života bol vždy progres, veľké výzvy a posúvanie levelov,“ povedal prostedníctvom videa na Instagrame Rytmus. Okamžite vyvrátil slová neprajníkov o tom, že pri premiére v ringu by proti nemu stál nejaký slabý alebo zaplatený fighter. „Chcem vyzvať človeka, o ktorom viem, že je to fighter a veľký bojovník. Jeho meno je Marpo,“ vyhlásil 41-ročný slovenský raper, ktorý dodal, že by sa jednalo o boxerský zápas.

Rytmus vo videu vyzýva Marpa na vzájomný duel v boxe…

27.12. Rytmus vs ❓❓❓ @xfightnights #Výzva #Progres #NoLimit #MoneyFight #RollsFight #OutOfComfortZone #MotivujemMladychLudi #O2Arena

Príspevok, ktorý zdieľa @ rytmusking,

Marpo, vlastným menom Otakar Petřina, je však okrem hudby známy aj ako bývalý majster Českej republiky v thajskom boxe. Kvôli pôsobeniu v kapele Chinaski, kde zastával pozíciu bubeníka, sa však musel svojej vášne na dlhé roky vzdať. Teda aspoň súťažne. Na rok 2018 naplánoval svoj comeback do ringu pod hlavičkou XFN. Všetko sa malo udiať 27. decembra na akcii Marpo Fight Night.

Po dlhšej pauze prezentoval, že si želá kvalitného protivníka a dokonca prejavil záujem, aby sa duel odohral s plnými pravidlami vrátane lakťov. 33-ročný Čech sa nikdy netajil tým, že aj on má rád tie najzložitejšie výzvy a návrat do súťažného diania po 8 rokoch je určite jednou z nich. Počas pôsobenia v profi-ringu absolvoval 9 zápasov, z toho bolo 6 víťazných vrátane troch knock-outov.

Marpo a jeho duel v Berlíne, kde súpera knock-outoval vydareným lakťom.

Česko-slovenský duel medzi rapermi v ringu je ohromným lákadlom, avšak nepovažujeme ho stále za hotovú vec. Ako bolo spomenuté, tak Marpovou disciplínou je thajský box, v ktorom využíva svoje prednosti, a to kopy a lakte. Keď sa bližšie pozrieme na videá z jeho tréningov, ktoré uverejňuje na sociálnych sieťach, tak vidíme, že práve tomu venuje podstatnú energiu. Rytmus sa naopak prezentuje silou v klasickom boxerskom postoji, takže by sa mohli misky váh viac vyrovnať. Je totiž zrejmé, že najúspešnejší slovenský raper má kvalitný úder a pod dohľadom fighterskej špičky ho môže stále zlepšovať.

Na Marpovej strane je teraz hodená rukavica a je len na ňom, či prijme výzvu od Rytmusa na unikátny boxerský duel alebo ostane verný thajskému boxu. V druhom prípade by sme určite očakávali kvalitného protivníka, ktorý by bývalého vicemajstra Českej republiky preveril v jeho prirodzenej disciplíne! Jedno je isté, 27. decembra uvidíme v pražskej O2 aréne mimoriadnu šou! Obom borcom držíme palce pri príprave!

Zdroj fotografií: Wikipedia.org, Google.com

Musíte byť prihlásený na pridávanie komentárov.