MMA

Pokorný v spore s Machaevom: „Řekl sis o mě, a to nebyl dobrý nápad!“

DŇA 10. júla 2018 • PRIDAL Dominik
<

Ďalší spor na domácej MMA scéne! V hlavných úlohách sú tentokrát zápasníci českej organizácie XFN Jaroslav „Jubox“ Pokorný a Rakúšan Mochamed Machaev, ktorý sa bez rešpektu pustil do viacerých zápasníkov. Vždy pozitívne naladený Pokorný sa musel brániť verbálnym útokom zo strany ambiciózneho mladíka a vyzerá to tak, že si účty vybavia vo vzájomnom zápase už na jeseň!

O vznikajúcom probléme informoval Jubox svojich fanúšikov počas uplynulého týždňa prostredníctvom sociálnych sietí. „Je to nějaký ten den, kdy mi psal soukromé sprosté zprávy čečenský mladík (Machaev). Chápu, že mlaďák čuchnul k eurům a cítí se tak trošku jako Conor, ale tohle chování mi přijde už za hranou a já se ptám… Mám ho naučit slušnému chování, nebo to mám přejít a tolerovat jeho pubertální věk,“ dal otázku do pléna sympatický bojovník. Svojho kamaráta si zastal aj Patrik Kincl, ktorý vyzval na súdržnosť celého tímu ASA a odplatu za Tomáša Kvapila (Machaev ho porazil v rámci XFN 8, pozn. red).

Mochamed Machaev, zápasník s rakúskym občianstvom, je vychádzajúcou hviezdou organizácie XFN a má na svojom konte päť víťazstiev, ktoré mu evidentne dodali sebavedomie. V XFN si od neho sľubujú veľa a bezpochyby bude lákadlom pre domácich fanúšikov vo Viedni, kde sa organizácia premiérovo predstaví 10. novembra tohto roka. Teraz však spôsobil rozruch aj sebavedomým vyhlásením, že zničí každého v pérovej divízii (do 66 kilogramov, pozn. red).

Proti Mochamedovým slovám vystúpil aj Petr Kareš, ktorý ho upozornil, aby vzdal rešpekt Ivanovi Buchingerovi ako bývalému šampiónovi M-1. Diskusia totiž nadväzovala na pochvalné slová Kareša práve na adresu slovenského bojovníka. Na otázku promotéra, či by mal Jaroslav Pokorný záujem bojovať s mladým vyzývateľom však zareagoval svojsky: „Promiň, ale děti z rozvojových zemí nebiju,“ odkázal Jubox.

To zase nenechalo chladným Machaeva, ktorý sa pustil do Jardovej techniky a obaja si vymenili zopár štipľavých odkazov. Ako sa na celú záležitosť s týmto súbojom pozerá Petr Kareš? „Je to match-up jehož nejsem příliš přiznivcem. Přijde mě to od mladého Machaeva drzost. Ale pokud by někdy chtěl Buchingera, pak je tento zápas první nutný krok,“ vyhlásil boss organizácie XFN.

Počas víkendu sa ľady pohli a zápas skutočne uvidíme. „Mochamede, uznávám, že jsi talentovaný mladý bojovník, který má slibnou budoucnost, ale dobrým zápasníkem se staneš jen s pokorou a skromností, která ti momentálně schází. V oktagonu ti ukážu, že nejdeš správnou cestou. Řekl sis o mě a to nebyl dobrý nápad,“ odkázal v utorok prostredníctvom Facebooku Jarda Pokorný. „Zápas vám představíme na podzim na jednom z plánovaných XFN,“ uviedol v krátkom stanovisku Petr Kareš.

Zdroj fotografií: CzechFighters.cz/Lenka Bartáková

Musíte byť prihlásený na pridávanie komentárov.