MMA

Patrik Kincl navrhuje dopingové testy pred duelom s Karlosom Vémolom!

DŇA 18. júna 2018 • PRIDAL Dominik
<

XFN 11 sa blíži a nervozita stúpa! Patrik Kincl sa v nedeľu prihovoril svojim fanúšikom prostredníctvom live streamu, kde zazneli mnohé zaujímavé informácie, avšak najviac pútala debata o dopingu. Český fighter bol hlavnou postavou falošnej správy, podľa ktorej počas stare downu povedal Vémolovi, že je „nasypaný“. Karlos sa toho samozrejme chytil a už bol oheň na streche.

Kincl však vysvetlil, ako to celé bolo a odmietol tieto tvrdenia. Z celého stare downu bol k dispozícii video záznam a je pravdou, že chýbajúce mikrofóny ovplyvnili kvalitu zvuku. Patrikove pôvodné slová „já jsem malej“ sa ľahko dali zameniť za foneticky podobné slovo „nasypanej“ a internetová senzácia bola na svete. Autori tejto správy sa však zachovali chlapsky a obom borcom sa ospravedlnili za ich omyl, avšak Vémola sa k danej problematike dopingu vyjadroval natoľko, že Kincl sa rozhodol takisto zareagovať.

Stare down medzi Kinclom a Vémolom (problematické slovné spojenie je v záverečných sekundách)

This is MMA! @xfightnights Karlos Vémola vs Patrik Kincl 28/06/2018 @o2arenaprague @ticketportalcz

Uverejnil používateľ Petr Kares 15. jún 2018

Patrik vyzval (nielen Karlosa, ale aj verejnosť) k tomu, aby sa posilnila debata ohľadom testovania na prítomnosť zakázaných látok. „Jsem ochotný projet internet a najít firmy, kde budou schopni nás otestovat. Jsem pro tři testy – jeden namátkovej teď ještě v přípravě, jeden před zápasem a jeden po zápase. Nemám s tím absolutně žádný problém,“ povedal Kincl. Svoje slová podporil ešte prísľubom, že v prípade negatívnych výsledkov oboch borcov zaplatí celé testovanie.

28-ročný zápasník tak znova vytiahol na svojho súpera jeho vlastné tvrdenia, čím vytvoril tlak na to, aby sa tento návrh zrealizoval. Zároveň pripomenul, že počas Vémolovho pôsobenia v organizácii UFC boli povolené TNT (užívanie testosterónu), ale jednoznačne povedal, že nikdy ho nechcel obviňovať z nejakých nekalých praktík.

Táto výzva môže úrovni bojových športov v našich krajinách len napomôcť a uvidíme, ako sa k celej výzve postaví samotný Karlos Vémola a organizácia XFN. S jej promotérom Petrom Karešom sme sa prednedávnom bavili aj o antidopingových opatreniach. „XFN usilovně pracuje na tom, aby dopingové testy zavedla nejméně pro titulové zápasy již v roce 2019. Dopingový test by pak měl probíhat bezprostředně po vyhraném zápase,“ povedal v rozhovore pre náš magazín Kareš.

„Obecně je ale představa veřejnosti, že dopingové tresty řeší problém zakázaných látek ve sportu nesprávná. Je to bohužel sám sport, který sportovce motivuje k tomu, aby „brali“. Dnes již nikoho nezajímají druhá nebo třetí místa, a to ani diváky a ani sponzory. Vše se vždy zaměřuje pouze na vítěze. Až znovu začne být financován sport a ne jen vítězové, pak se situace významně zlepší sama,“ zamyslel sa promotér a stále aktívny fighter, čím naznačil, že chyba je hlavne v systéme.

Pomôže výzva Patrika Kincla naštartovať určité procesy v prospech zápasníkov, fanúšikov i samotnej úrovne MMA v našich krajinách? My veríme, že áno!

Záznam live streamu, v ktorom Patrik Kincl vyzýva na dopingové testy!

Kincl lajf

Uverejnil používateľ Patrik Kincl 17. jún 2018

Zdroj fotografií: Facebook Patrik Kincl, XFN

Musíte byť prihlásený na pridávanie komentárov.