Box
MMA

Je reálny zápas Pacquiao vs. McGregor? Dana White má v tom jasno!

DŇA 14. decembra 2017 • PRIDAL Dominik
<

Len prednedávnom začali silnieť hlasy z prostredia filipínskeho bojovníka Mannyho Pacquiaa, ktorého zástupcovia kontaktovali Conora McGregora s ponukou na zápas. Boxerský. A to je kameň úrazu.

Írsky šampión McGregor sa totiž počas posledných mesiacov venoval najmä príprave na svoj debut v boxerskom ringu proti Floydovi Mayweatherovi. Od toho však už ubehol nejaký ten piatok. Preto sa logicky očakávalo, že ďalší Conorov zápas bude obhajobou jeho majstrovského opasku v MMA, aby splnil svoje záväzky voči UFC. Avšak veci sa zatiaľ v tomto smere nepohli, celej situácii nenapomohli ani mediálne aféry, v ktorých sa írsky šampión zmietal v posledných týždňoch.

Olej do ohňa prilial mnohonásobný šampión Manny Pacquiao, ktorý sa rozhodol začať rozhovory s tímom okolo McGregora. Keby sa rozhodol McGregor prijať jeho ponuku na súboj v ringu, tak by sa to určite nestretlo s pochopením v komunite MMA, keďže by sa mal prioritne zamerať na obhajobu svojho titulu. Potenciálny súboj Pacquiao vs. McGregor by istotne priahol veľkú pozornosť, no promotér UFC Dana White zmietol všetky zákulisné informácie zo stola.

Na tlačovej konferencii sa vyjadril jasne: „Bolo by to zvláštne, keďže je (Conor) s nami zmluvne zaviazaný. Ak sú tieto špekulácie pravdivé, tak budeme žalovať Mannyho Pacquiaa resp. ľudí, ktorí ho zastupujú,“ povedal White a zároveň dodal, že McGregorov ďalší zápas by mal byť v rámci UFC. Pritom ešte pred mesiacom White pripustil, že Conor možno už nebude vôbec bojovať. Raz tak, raz onak.

Bob Arum, Pacquiaov promotér, taktiež potvrdil rozhovory s McGregorom, ale zároveň dodal, že zatiaľ sa veci vôbec nepohli. Celý zápas však nevyzerá príliš reálne v aktuálnej situácii, kedy sa Arum vyjadroval expresívne na adresu Whitea. Ten však pokračoval v mediálnych prestrelkách v podobnom duchu a tak nepredpokladáme, že sa títo páni dohodnú. Aspoň nie teraz.

Zdroj fotografií: Highsnobiety.com, Thaboxingvoice.com

Musíte byť prihlásený na pridávanie komentárov.