Fitnews: Ondřej Kmošťák triumfoval na Pittsburgh Pro 2018!

DŇA 9. mája 2018 • PRIDAL Petr
<

Mezi očekávané jarní soutěže nepatří jen Mistrovství Evropy, ale již tradičně také zámořské klání profesionálů v kategoriích physique a fitness – Pittsburgh Pro 2018. Letošní ročník proběhl 4. – 5. května a neobešel se bez účasti českého zástupce, kterým byl Ondřej Kmošťák. Jak se mu na soutěži vedlo?

Skvělý úspěch českého závodníka

V kategorii physique mužů, ve které Ondřej nastupoval, startovalo celkem osmadvacet zkušených borců. Vítěz tak neměl neměl zaručený postup na letošní Olympii. Ve hře byly ale také cenné body do kvalifikačního žebříčku. Již při prvním vyvolávání však bylo patrné, že se o vítězství utkají hlavně dva soutěžící: Raymont Edmonds a Akeem Scott. Ze souboje vyšel nakonec vítězně první jmenovaný, Scott bral druhou příčku. Na třetím místě skončil Fernando Rios. Čtvrtou příčku vybojoval nakonec Ondřej Kmošťák. Přidáváme se ke gratulacím a jsme si jisti, že na příští soutěži bude umístění zase o stupeň (nebo hned o několik stupňů) lepší!

Ondřej získal profesionální kartu před dvěma lety. Jeho sportovní kariéra přitom začala teprve nedávno. Během poměrně krátké doby zvítězil v kategorii mužů i juniorů na Mistrovství ČR 2015 a následně získal i vytouženou profi kartu na Diamond Cupu v Žilině. O jeho úspěších tak nepochybně zase brzy uslyšíme. Pokud se zrovna nepřipravuje na soutěž, pracuje také jako trenér v Ostravě a v Praze.