MMA

Ferguson sa zranil, proti Nurmagomedovi nastúpi Holloway!

DŇA 2. apríla 2018 • PRIDAL Mrkvis
<

Zápas medzi Tonym Fergusonom a Khabibom Nurmagomedovom, na ktorý sme sa všetci tak veľmi tešili, sa nakoniec neuskutoční. Informovali o tom borci na svojich sociálnych sietiach, no aj väčšie MMA weby.

Prvý apríl?

Najskôr sme si mysleli, že sa jedná o prvo-aprílový žart. Správy o Tonyho poranení sa začali množiť na rôznych portáloch o bojových umeniach ako huby po daždi. Neprikladali sme im preto dôležitosť. Aká by bola šanca, že sa Tony zraní týždeň pred turnajom rovno na prvého apríla? Stretnúť sa tvárou v tvár v klietke s Khabibom mu však očividne nebolo súdené…

 Tonyho ospravedlnenie

Zápas medzi Nurmagomedovom a Fergusonom, ktorý sa mal odohrať na UFC 223 tentokrát nebol zrušený kvôli Khabibovej prehnanej chuti na tiramisu. Zranený Tony Ferguson približne pre 8 hodinami na svoj instagram napísal:

„Nijaké slová nedokážu poriadne vyjadriť to, aký som nahnevaný, sklamaný a ublížený. Počas toho, ako som sa snažil dokončiť nejaké pred-zápasové povinnosti, ktoré mám ako člen UFC voči médiám, v štúdiu som mal nehodu a zranil som si koleno. Môj lekár a aj UFC doktor sa zhodli v tom, že s takýmto zranením nemôžem zápasiť. Jeden z nich to dokonca vidí na operáciu. V blízkej dobe navštívim špecialistu, ktorý určí ako rýchlo budem schopný zranenie vyliečiť, aby som sa tam (do klietky) mohol vrátiť čo najskôr a obhájil si svoj opasok. Týmto sa chcem ospravedlniť všetkým svojim fanúšikom, UFC, Khabibovi, môjmu tímu, mojim trénerom, mojim priateľom, ale zo všetkého najviac ma to mrzí kvôli mojej rodine. Prajem vám pekné Veľkonočné sviatky a verím, že všetko zlé je na niečo dobré. Toto naozaj nie je nijaký aprílový žart. Prajem vám veľa zdravia a požehnania.“

Čo na to Khabib?

Množstvo fanúšikov si správu čítalo s prvo-aprílovým skepticizmom, no keď našli vyjadrenie na Khabibovom instagrame, pochopili, že Tony je naozaj zranený a bude ho musieť niekto zastúpiť: „Tony, prajem ti skoré uzdravenie. Rád by som ti dal malú radu, v budúcnosti by si nemal toľko kecať. V hlave mám teraz veľa myšlienok, ale nechcem byť ako ty. Dúfam, že ťa táto lekcia naučí, aby si si dával pozor na jazyk.“ S Khabibovou lámanou angličtinou znie takéto vyjadrenie skoro ako vyhrážka.

Náhrada za Tonyho

Na tlačovej konferencii, ktorú organizácia usporiadala ešte v januári, padla zo strany novinárov otázka, či má UFC nejakú poistku pre prípad, že by sa jeden z borcov zranil. „Majú šampióna v kategórii pérovej váhy, ktorý rád nastúpi ako náhrada,“ nechal sa počuť Max Holloway, pričom Dana White všetkých ubezpečoval, že nie je možné, aby sa zápas už 4-krát neodohral. Holloway teda podľa všetkého nastúpi ako Numagomedov súper namiesto Fergusona. Khabib kedysi vyhlásil: „Je mi jedno, s kým pôjdem do klietky, dajte mi hocakého súpera a ja ho porazím, pretože som šampión.“ Môžeme sa domnievať, že si Dagestánec z prideleného súpera príliš veľkú hlavu nerobí.

Každý chce svoj kúsok slávy

Celú aféru na sociálnych sietiach ešte zaklincoval Nate Diaz, ktorý na svojom twitteri zverejnil krátke vyjadrenie: „Lol, títo dvaja medzi sebou vedú vojnu, ale na bojisko sa nedostal ešte ani jeden z nich.“ Je známe, že Diaz, ktorý nemal zápas, odkedy prehral odvetu s McGregorom v roku 2016 na UFC 202, nemá s Fergusonom priateľský vzťah. Diaz nebol príliš unesený zo správy, že namiesto zraneného Fergusona nastúpi Holloway. „Strieľajú si tam tie zápasy, ako im príde,“ vyjadril sa na svojej sociálnej sieti.

Osud nám zamiešal karty, nemyslíš? Kto je aktuálne tvoj favorit? Napíš nám o tom do komentára!

Zdroj fotiek: Instagram.com

Musíte byť prihlásený na pridávanie komentárov.