MMA

Novinky z XFN: Trojlístok Vémola, Kincl, Pešta a prestup Matěja Kuzníka

DŇA 30. apríla 2018 • PRIDAL Dominik
<

Čo sa udialo v organizácii XFN počas uplynulého týždňa? To sa dozvieš v ďalšej časti nášho seriálu Novinky z XFN! Dnešnou hlavnou témou bude zaujímavý trojlístok v zložení Karlos Vémola, Patrik Kincl a Viktor Pešta. Ďalej si pripomenieme prestup Matěja Kuzníka, pozrieme sa na výsledky XFN 10 a vyspovedali sme Sandru „Medojed“ Maškovú!

Trojlístok Vémola, Kincl a Pešta: Kto bude bojovať s Karlosom? Hláste sa!

To, čo všetko sa udialo okolo Karlosa Vémolu počas uplynulých týždňov je už hodné minimálne 154-dielneho televízneho seriálu. Áno, aj také komplikované vie byť domáce MMA! V zástupe bojovníkov, s ktorými mal „Terminátor“ buď drobný konflikt, trashtalk alebo reálnu šancu na súboj, však svietili najvýraznejšie mená Patrika Kincla a Viktora Peštu. Ako to teda vlastne celé bolo/je/bude?

Ako prvý sa ozval Pešta. Ten Karlosovi na Facebooku napísal, že je bojovať s ním o opasok v kategórii light heavyweight, na čo sa okamžite spustila vlna nadšenia, ktorú umocnila pozitívnou odozvou aj samotná organizácia XFN. To bolo približne pred dvomi týždňami. Minulý pondelok sa však ozval aj Patrik Kincl. Ten reagoval na video, v ktorom Vémola prezradil, že je pripravený dokázať, že je česká jednotka v akejkoľvek váhovej kategórii, pričom okrem svojich tradičných divízii spomenul aj kategóriu do 77 kilogramov.

„Jsem ready utkat se o pozici české jedničky v 77 kg, o které Karlos mluví! Jestli je Viktor Pešta mimo hru, kvůli smlouvě s Fight Nights a Karlosovi je jedno, koho mu postavíte, tak přece nemůžeme diváky připravit o český mega fight,“ odkázal v pondelok Kincl. Spätná reakcia Vémolu pokračovala v konfrontačnom tóne. „Mňa ten zápas vôbec nezaujíma, ale ak to Patrik chce a hlavne ak to chcú vidieť fanúšikovia a ak chce to vidieť XFN, tak mne je to naozaj jedno, koho proti mne XFN postaví. Takže nemusíte mi cez internet posielať výzvy – kontaktujte priamo XFN. Ja tam 28. júna budem,“ povedal Vémola v odozve na Kinclovu výzvu.

„Dúfam, že ten zápas vyjde. Hovoril som s XFN, oni sú za, takže ja s tým počítam a dnešným dňom som zahájil prípravu,“ zareagoval znova Kincl, pričom s Karlosom si vymenili ešte zopár štipľavých poznámok, čím vyhrotili situáciu až do stavu, kedy sa o zápase začalo nahlas hovoriť ako o hotovej veci. V utorňajšom livestreame sa však promotér XFN Petr Kareš vyjadril, že zápas určite neprebehne v kategórii do 77 kilogramov, a to najmä s ohľadom na zdravie zápasníkov. Tým odkazoval na Vémolu, ktorý bežne zápasí v 84-ke, resp. 93-ke. Jedinou možnosťou je, že by sa duel uskutočnil v kategórii do 84 kilogramov, čím by sa spravil kompromis. Video-odkazy, ktoré si medzi sebou posielali Karlos a Patrik nájdeš v tomto článku!

A späť k Peštovi! Vďaka trashtalku Vémola vs. Kincl sa troška pozabudlo aj na Viktora a ostalo ticho. Viktor Pešta nakoniec fanúšikom oznámil v piatok to, čo už mnohí tušili. „Zápas s Karlem Vemolou bohužel nebude. Nebo rozhodně ne teď v červnu. Fight Nights Global se mnou má teď jiné plány a do zápasu mě nepustí. Škoda no, už jsem začal s dietou a několik kilo už jsem dal dolů. Tak aspoň se zas můžu najíst. Díky všem za podporu a projevenej zájem. Pokud by XFN o tenhle zápas stálo i do budoucna, tak určitě uděláme všechno proto, aby se uskutečnil,“ poodhalil zákulisie plánovaného duelu bývalý zápasník UFC. Viac o dôvodoch neúspešného konca tohto potenciálneho fightu sa dozvieš tu.

Kincl na Peštove oznámenie reagoval vtipným spôsobom: „Tak to jsem se ve frontě posunul!“ Medzitým organizácia XFN spravila anketu, či chcú fanúšikovia naozaj vidieť súboj Vémola vs. Kincl, pričom prichádza do úvahy aj alternatíva v podobe Chorváta Igora Pokrajaca (28-13-0). Nateraz teda ešte ani zďaleka nie je rozhodnuté, ale celú situáciu ohľadom Vémolu a jeho súperovi v O2 aréne budeme pozorne sledovať! Iné nám ani neostáva, inak by sme sa v tom len ťažko zorientovali pri takomto rýchlom slede udalostí… : -)

AKTUALIZOVANÉ!

Patrik Kincl prijal výzvu od Karlosa Vémolu na duel v kategórii do 84 kilogramov! Vyjadrenie Kincla nájdeš tu.

Matěj Kuzník novou posilou XFN!

Českej organizácii sa podarilo angažovať Matěja Kuzníka, ktorý ešte v marci bojoval práve vo farbách konkurenčného Oktagonu na domácom galavečeri v Ostrave. Práve tam Kuzník spravil obrovský dojem na širšiu fanúšikovskú verejnosť, keďže spolu s Lajošom Kleinom obstarali mimoriadne pútavý hlavný duel. Matějovi sa aj napriek prehre dostalo uznania, ktoré evidentne zapôsobilo aj na promotérov XFN.

Dnes, mesiac po akcii, sme teda svedkami ďalšieho vydareného prestupu pre českú organizáciu. Matěj Kuzník má medzi profesionálmi solídnu bilanciu 11-4-0 a jeho zápasy sú vždy zárukou kvalitného boja. Pre 22-ročného fightera sa po troch dueloch pod hlavičkou Oktagonu otvárajú nové možnosti. „Práve som podpísal zmluvu s XFN, budem sa na vás tešiť v O2 aréne a budú padať bomby,“ odkázal vo štvrtok prostredníctvom krátkeho videa Kuzník. Uvidíme odvetu v O2 aréne s Lajošom Kleinom? To by bol skvelý ťah od XFN!

 

? Další posila! ??? Vítáme Matheus Kuznik do #XFNFamily, je to velký tvrďák a záruka parádních fightů! ????

Posted by XFN on 26. apríl 2018

Výsledky XFN 10 v Ústí nad Labem: Grznár s ďalšou prehrou!

Galavečer XFN 10 v Ústí nad Labem ponúkol viacero solídnych zápasov. Diváci aspoň neboli sklamaní neúčasťou domáceho hrdinu Jakuba Běleho, ktorý sa na tento turnaj veľmi tešil. Človek mieni, život mení, no a tak oči zaplnenej haly smerovali na ďalších borcov. Širšiu verejnosť spadajúcu aj mimo svet bojových športov však zaujímal najmä druhý súboj Filipa Grznára v klietke. Filip nám prezradil, že príprava na zápas bola mimoriadne dôsledná. „Makám několikrát denně, MMA, thaibox, box, wrestling, grapling, fitko, běh,“ povedal nedávno v našom rozhovore.

Pred duelom teda sršal optimizmom a sebavedomím, avšak to dostalo vážne trhliny už v prvom kole, ktoré bolo zároveň aj posledným. Pre Filipa sa teda bohužiaľ zápas s Michalom Řehákom neskončil priaznivo, avšak aj keď je Grznár vnímaný ako rozporuplná osobnosť, tak mu držíme palce, aby aj svoje ambície v klietke realizoval s lepšími výsledkami ako doteraz. Každý fighter si zaslúži rešpekt za to, že má odvahu ísť do toho!

Ďalší borci si však rozhodne vynútili taktiež našu pozornosť, výborne sa prezentoval Mohamed Machaev, z fanúšikovského pohľadu rozhodne zamrzela prehra Dennisa Poborského v hlavnom zápase večera.

Kompletné výsledky XFN 10 v Ústí nad Labem!

Dennis Poborský vs. Osama El Zein – Osama El Zein WIN via submission 1. kolo

Tomáš Malík vs. Marko Kisič – Marko Kisič WIN via summission (armbar) 1. kolo

Michal Řehák vs. Filip Grznár – Michal Řehák WIN via TKO 1. kolo

David Kohout vs. Mochamed Machaev – Mochamed Machaev WIN via TKO 2. kolo

Ondřej Schwarz vs. Adam Palacz – Adam Palacz WIN via decision

Patrik Šmidlík vs. Domagoj Buhinjak – Patrik Šmidlík WIN via TKO 1. kolo

Michal Polichuk vs. Matěj Vondra – Michal Polichuk WIN via decision

David Hošek vs. Ivo Zrostlík – David Hošek WIN via TKO 1. kolo

Josef Ponikelský vs. Miroslav Kokta – Josef Ponikelský WIN via submission 2. kolo

Sandra „Medojed“ Mašková má jasno: Chce skĺbiť kickbox a MMA dokopy!

Kickbox a MMA dokopy? Také sú plány Sandry Maškovej! Bojovníčka s prezývkou „Medojed“ nám v rozhovore prezradila, že za jej vstupom do novej disciplíny môže jej tím. „Vedla mě k tomu myšlenka mého trenéra Lojzy Škeříka, protože už rok před tím, než jsem do klece opravdu nastoupila, upozorňoval na to, že ten zápasovej trend prostě směřuje do klece a že to lidi bude zajímat víc než kickbox. Takže už tehdy jsem se dala dohromady s mým druhým trenérem Míšou Hořejším a začali jsme něco plácat na zemi,“ odhalila pozadie svojej premiéry v MMA Sandra.

Preorientuje sa časom už len na zmiešané bojové umenia alebo sa bude snažiť zápasiť v oboch disciplínach? „Dokud to půjde kompromisovat, budu se o to snažit, ale pořád si říkám – Ester Ledecká, Ester Ledecká,“ prezradila so smiechom česká fighterka. Ako vidí svoju budúcnosť? Bude zápasiť aj v UFC? O tom sa dočítaš v našom rozhovore!

Zdroj fotografií: Facebook Viktor Pešta, XFN, Instagram Patrik Kincl, Nutrend.cz, MMAjunkie.com, Facebook Sandra Mašková

Musíte byť prihlásený na pridávanie komentárov.