MMA

Novinky z XFN: Zápas roka, súboj s Čínou a Marpo s Rytmusom v tréningu

DŇA 18. marca 2018 • PRIDAL Dominik
<

Čo sa udialo v organizácii XFN počas posledných 7 dní? Tie najdôležitejšie správy ti prinášame v ďalšej časti seriálu Novinky z XFN! Dnes sa pozrieme na možný zápas roka, interkontinentálny turnaj medzi českými a čínskymi bojovníkmi a pozrieme sa, ako vyzerá príprava na ostro sledovaný duel Marpo vs. Rytmus!

Uskutoční sa vysnívaný duel Vémola vs. Végh pod hlavičkou XFN?

Bol kľudný januárový deň. V tom však internet obletelo video, kde Karlos Vémola oznámil podpis zmluvy s organizáciou XFN a výzvu pre Attilu Végha. „Tento zápas som nikdy moc nechcel. Prvý krát v živote nastúpim proti človekovi, ktorého nerešpektujem len ako fightera, ale aj ako človeka. A ten človek je Attila Végh,“ povedal vtedy „Terminátor“ v nádeji, že ich zápas sa uskutoční v júni v pražskej O2 aréne.

Presuňme sa o dva mesiace neskôr – do posledných dní… Attila Végh podpisuje zmluvu s organizáciou Oktagon. A Karlosova reakcia? „Všimol som si, že Attila podpísal zmluvu na dlhodobú spoluprácu s Oktagonom, tak týmto mu gratulujem. Ale tým pádom ma v podstate pasoval za česko-slovenskú jednotku,“ odkázal Vémola s tým, že vďaka tomu sa tento plánovaný duel zrejme neuskutoční v plánovanom termíne. A čo na to slovenský bojovník? „Ja som podpísal s Oktagonom a čakám ho zase tam. Môžeme si to kľudne rozdať v rámci Oktagonu,“ odkázal Attila naspäť.

Počas víkendového turnaja organizácie Oktagon sa situácia obrátila tak, že teraz leží na stole Karlosa Vémolu ponuka na duel, ktorý by sa mal uskutočniť 17. novembra v O2 aréne. Ale v rámci Oktagonu!

Čo všetky strany týmito vyjadreniami sledujú? Jedno je isté, v júni sa zápasu pod hlavičkou XFN zrejme nedočkáme. Ako povedal Attila, všetko je aktuálne na manažmente fighterov a oboch organizáciách. Dohodnú sa spravodlivo? Bude to férové a v prospech všetkých, a to vrátane fanúšikov? Ideálne by bolo, aby sa uskutočnili dva zápasy – jeden v rámci galavečera Oktagon a odveta v rámci XFN!

Už čoskoro uvidíme konfrontáciu s čínskymi bojovníkmi!

Už o mesiac budeme svedkami mimoriadne zaujímavého turnaja XFN v disciplíne K-1. Tentokrát pôjde o medzinárodný súboj – proti českým bojovníkom budú stáť oponenti z ďalekej Číny! Uvidíme desať vypätých duelov, v ktorých sa predstaví kickboxerská špička oboch krajín. O atraktivitu celej akcie sa postará aj zápas číslo 11, ktorý bude čisto český. Konfrontácia Luboša Raušera s Michalom Reissingerom priťahuje pozornosť širokej verejnosti a očakávame poriadne tvrdý boj!

Čo hovorí na celú akciu jej match-makerka Alena Holá? „Nikdo z Čechů neměl na výběr. Prostě ber nebo běž, což není zcela tradiční. Akci navíc pořádáme s WLF. Kdo tuto organizaci nezná tak hostila už jména jako Buakaw (jejich šampion), Enriko Kehl, Albert Kraus, Andrei Kulebin, Shamil Gasanbekov a mnoho dalších. Samozřejmě hodně titulů drží jejich domácí miláčkové, kteří přiletí právě k nám,“ prezradila informácie zo zákulisia bývalá úspešná fighterka.

Fight-card turnaja XFN: Czechia vs. China

Jan Soukup vs. Hao Guanghua

Jiří Žák vs. Zhou Wei

Luboš Raušer vs. Michal Reissinger

Anatoli Hunanyan vs. Li Hui

Sandra Mašková vs. Mao Ning

Jan Holec vs. Zheng Ke

Michaela Kerlehová vs. Huan Shiqing

Václav Sivák vs. Fang Feida

Jan Rudolf vs. Hua Yafei

Tadeáš Růžička vs. Song Shaoqiu

Jakub Krofta vs. Meng Guodong

Marpo aj Rytmus v tvrdej príprave na vzájomný duel!

Už pár týždňov je známe, že v decembri budeme svedkami duelu dvoch raperov – Marpo vs. Rytmus. Obaja borci rozhodne nenechávajú nič na náhodu a pripravujú sa na túto zaujímavú akciu. Marpo, ktorý len nedávno vydal nový album, aktuálne strieda koncerty s tréningmi. Prednedávnom však prezradil, že v lete začína plnohodnotnú prípravu „se vším všudy“. Fanúšikov a zvedavcov na Instagrame však potešil krátkym videom z tréningu, kde môžeme vidieť, že už aj teraz mu to tam pekne lieta!

73kgs of pure hatred !!!! Pockej az naberu 15kg budou litat hrozny ⚒… #marpo #fightnews #troublegang #masta #xgym #

Príspevok, ktorý zdieľa TroubleGang ???? (@mcmarpo),

A čo na to jeho oponent? Rytmus takisto intenzívne pracuje so sociálnymi sieťami a môžeme vidieť, v akom štádiu sa nachádza jeho príprava. Už pár týždňov sa nachádza v zámorí, kde vytrvalo trénuje. Len pred pár dňami sa presunul do Las Vegas, kokrétne do Mayweather Boxing Clubu, kde o kvalitu tréningových jednotiek rozhodne nebude núdza. Ako ukázal na priloženom videu, tak aj u neho rastie sila úderov! Držíme palce obom borcom, aby v decembri ukázali, čo v nich naozaj je!

?

Príspevok, ktorý zdieľa @ rytmusking,


Vďačný #TMT #MayweatherBoxingClub #LasVegas @twinzzcorp @twinzzeu @heavyhittersgymuk

Príspevok, ktorý zdieľa @ rytmusking,

Zdroj fotografií: Facebook Attila Végh, XFN

Musíte byť prihlásený na pridávanie komentárov.