MMA

Novinky z XFN: Trashtalk Vémola vs. Kincl a otvorený rozhovor s Karešom

DŇA 11. júna 2018 • PRIDAL Dominik
<

Čo sa udialo v organizácii XFN počas uplynulého týždňa? To sa dozvieš v ďalšej časti našej rubriky Novinky z XFN! Dnes budeme hovoriť o vyhrotenom trashtalku Karlos Vémola vs. Patrik Kincl, ale aj o tom, ako ich rivalita poslúži dobrej veci. Takisto sme pred turnajom v O2 aréne vyspovedali promotéra organizácie Petra Kareša, no a pozrieme sa aj na to, ako ide príprava na zápas raperovi Marpovi, či na ďalšie časti #XFNFocused.

Vyhrotený live trashtalk Vémolu s Kinclom!

Je jasné, že na česko-slovenskej MMA scéne bude počas najbližších troch týždňov riešiť hlavne očakávaný duel medzi Karlosom Vémolom a Patrikom Kinclom. Obaja borci si však ešte pred vzájomným súbojom v ringu dali generálku počas live trashtalku, ktorý sa konal minulý utorok.

Celá akcia sa niesla v znamení vzájomných podpichovačiek a Vémola prezradil, že je to už teraz pre neho malá výhra, keďže mal pôvodne proti nemu nastúpiť Attila Végh. „Nebudeme si nič nahovárať, Attila Végh je úplne iný level a úplne iný šampión,“ povedal Karlos, ale jeho oponent sa nenechal zahanbiť. „Ja nemám na to čo povedať. Svoje kvality ukážem 28. júna v O2 aréne a budem odchádzať ako víťaz! Ja to už viem, Karlos to vie tiež, len si to nedokáže priznať. Čím skôr si to priznáš, tým to bude pre teba ľahšie a bude to pre teba menší šok,“ kontroval Kincl.

Obaja zápasníci sa venovali aj prognózovaniu, pričom Vémola zastáva názor, že ak neurobí žiadnu chybu, tak Kincl ho nemá ako poraziť. Takisto poznamenal, že reči českých vyzývateľov sú len „plácaním do vzduchu„. „Dúfam, že XFN sa po tomto zápase poučí a bude to posledná česká výhra,“ vyhlásil bývalý zápasník organizácie UFC. Mimochodom, aj na tú prišiel rad… Patrik Kincl totiž dostal ponuku zápasiť na turnaji tejto organizácie, avšak ponuku odmietol a Karlos špekuloval nad dôvodmi takéhoto kroku.

„Ja ťa chápem, keby to ponúkli tebe, tak po tom okamžite skočíš, ale ja tých ponúk ešte dostanem narozdiel od teba dosť. Ja som to len odložil,“ povedal Kincl, pričom táto časť debaty sa niesla v znamení vtipkovania o sociálnych sieťach. Patrik ešte Karlosovi vyhodil na oči, že sa ako zápasník za posledných 5 rokov nikam neposunul. Vémola má aj tak jasno – duel vyhrá tým, že ho bude opakovane hádzať na zem a držať ho tam, pričom sa opýtal súpera na to, ako to chce zastaviť a bojovať proti tomu. „To uvidíš,“ reagoval stručne Kincl.

Rivalita Vémola vs. Kincl pomôže dobrej veci: Súboj, ktorý môže zachrániť životy!

Organizácia XFN sa dlhodobo zapája aj do dobročinných aktivít, no a ďalšiu mimoriadne prospešnú akciu podporí rivalita medzi Karlosom Vémolom a Patrikom Kinclom. Obaja sa totiž zapísali do registra darcov kostnej drene, resp. krvotvorných buniek. Ich pomoc možno v budúcnosti využije nejaký ťažko chorý pacient.

Ani jeden neváhal a podal pomocnú ruku, pričom nasledovať ich môžu aj fanúšikovia. Je to jednoduché, vyhráva ten, ktorý zmobilizuje väčší počet darcov, aj keď je nutné poznamenať, že tento duel nebude mať porazených, len víťazov! Prvotná registrácia prebieha prostredníctvom mailu info@xfn.cz, no a do predmetu správy treba uviesť „Boj na dřeň“. Samotný mail musí obsahovať meno a priezvisko spolu s informáciou, za ktorého bojovníka sa darca prihlasuje (či už za Karlosa alebo za Patrika).

Treba taktiež splniť nasledovné podmienky:

Všetci darcovia sa stretnú v piatok 15. júna na vopred stanovenom mieste (IKEM (Vídeňská 1958/9, Praha 4)), kde prebehne hromadný odber vzoriek krvi. Klobúk dole všetkým, ktorí pomôžu!

„Jsme pozitivně motivováni znovu přepsat českou historii MMA,“ hovorí Petr Kareš

XFN 11 v O2 aréne sa blíži a my sme vyspovedali promotéra organizácie Petra Kareša. Ten má jasno v tom, že chce stále posúvať XFN dopredu. Ako vidí duel Kincla s Vémolom? „Vůbec nesouhlasím s tím, že prohra nebo výhra zavře jednomu dveře do UFC. UFC své zápasníky vybírá podle jiného klíče, než je prohra v jednom národním zápase,“ povedal stále aktívny bojovník.

Okrem toho prezradil, že očakáva vypredanú O2 arénu na duel Marpa s Rytmusom, pričom raperi sa už dohodli na hmotnostnom limite 82,5 kg. Otvorene priznal, že XFN pracuje aj na zavedení dopingových testov, ale príčinu v užívaní zakázaných látok vidí v slabej finančnej podpore športu v našich končinách. Takisto padla reč aj na Makhmuda Muradova ohľadom jeho budúcnosti v XFN.

Rozprávali sme sa aj o afére na turnaji konkurenčného Oktagonu v Košiciach aj o jeho vzťahu s Ondřejom Novotným či Pavlom Nerudom. Ako vidí celú situáciu on a či má záujem o akciu XFN vs. Oktagon sa dočítaš v našom rozhovore!

Marpo sa vrátil do prípravy na duel s Rytmusom!

Odkedy český raper Marpo prijal výzvu svojho slovenského konkurenta Rytmusa na boxerský duel, tak sme vedeli, že o akciu bude mimoriadny záujem. XFN hlási, že vstupenky idú na dračku a ako sme uviedli vyššie, tak promotér organizácie Petr Kareš očakáva vypredanú O2 arénu! Na duel, ktorý sa uskutoční 28. decembra, sa vytrvalo pripravujú obaja aktéri.

Marpo si však dal menšiu pauzu, ktorú vyplnil jeho koncert v rovnakej hale, v akej bude čeliť Rytmusovi. Teraz je späť, je mimoriadne hladný po úspechu a ako môžeme vidieť, tak mu to poriadne lieta. Video, ktoré zverejnil na Instagrame, nieslo so sebou aj odkaz pre svojho protivníka. „Kdyby zas soupeř tvrdil, že záměrně zrychlujeme videa, tak do toho radši Masta (tréner Lukáš Jirkovský, pozn. red) řekl nějaký moudro,“ napísal raper a bývalý vicemajster ČR v thajskom boxe. Chcel tým azda naznačiť, že Rytmus spochybňoval jeho predošlé videá z tréningov? Uvidíme, každopádne na zápas sa mimoriadne tešíme a želáme obom bezproblémovú prípravu!

Kdyby zas soupeř tvrdil že záměrně zrychlujeme videa tak do toho radši @mastaczech řek nějaký moudro ??? #marpo #troublegang #xfn #marpovsrytmus teda marpovsdeadman tohle bude zábavnej půl rok :)) @xfightnights PS: 1.týden přípravy se cejtim docela ok :))) #underarmourcz #nokiantyres #ethikaeurope

Príspevok, ktorý zdieľa TroubleGang ???? (@mcmarpo),


2 trénink po měsíci a půl zevlování! Každopádně lístky na fight kupuj zde : https://goo.gl/ytbGmK
XFN

Uverejnil používateľ Marpo 7. jún 2018

Ďalšie videá zo série #XFNFocused s Vémolom a Juboxom!

Už pár týždňov sme zásobovaní zaujímavými videami, ktoré nám umožňujú nahliadnuť do súkromia jednotlivých fighterov. Za oponou dokonale pripravených atlétov sa skrývajú roky driny, náročná príprava aj špecifické podmienky. To všetko zachytáva projekt #XFNFocused a počas uplynulého týždňa previedli fanúšikov svojím súkromím Karlos „Terminátor“ Vémola a Jaroslav „Jubox“ Pokorný. Poďme sa na to pozrieť!

XFN Focused Vemola PT1

A je to tady!? První díl unikátní série #XFNFocused s Karlos Terminator Vemola, kde se podíváme jak se mu žije v ?? a proč má doma ?a??? Vstupenky do #KotelVemola na XFN: Back to the O2 arena koupíte jedině tady ?? goo.gl/sg3Waq

Uverejnil používateľ XFN 7. jún 2018


Jubox XFN Focused PT3

??Jaroslav "Jubox" Pokorný je obrovský srdcař a máme pro vás skvělé zprávy!? Podle posledních informací to s jeho startem na XFN: Back to the O2 arena vypadá více než nadějně ?? #XFNFocused ?
Vstupenky na ?fight světové úrovně s Ivan "Buki" Buchinger ?? goo.gl/ytbGmK

Uverejnil používateľ XFN 8. jún 2018


Zdroj fotografií: CzechFighters.cz, XFN, Instagram McMarpo/Tomáš Beran, Instagram Patrik Kincl, Facebook Petr Kareš

Musíte byť prihlásený na pridávanie komentárov.