MMA

Novinky z XFN: Muradov v boji o titul, príchod Čambala a Jubox vs. Buki!

DŇA 2. apríla 2018 • PRIDAL Dominik
<

Čo sa udialo v organizácii XFN počas uplynulého týždňa? To sa dozvieš v ďalšej časti našej rubriky Novinky z XFN! Dnes budeme mať zaostrené na Makhmuda Muradova, ktorý pozná meno svojho najbližšieho súpera. Takisto nás zaujal príchod Rolanda Čambala do radov českej organizácie a priestor dostanú aj dvaja sympaťáci – Jarda Pokorný a Ivan Buchinger!

Muradov chce v O2 aréne odplatiť prehru Davidovi Ramirezovi!

Už nejaký ten piatok vieme, že uzbecký bojovník Makhmud Muradov bude súčasťou júnového XFN v pražskej O2 aréne. Okolo najnovšieho člena The Money Teamu Floyda Mayweathera však bolo tento týždeň horúco. „Mach“ totiž poslal do sveta video, v ktorom vyzýva jemu dobre známeho zápsníka Davida Ramireza. Brazílčan mu pred rokom a pol uštedril jeho poslednú prehru, čo Muradova rozhodne nenechalo chladným.

Video, v ktorom Makhmud Muradov vyzýva na odvetu svojho premožiteľa!

MuradovXRamires

?A je to tady! Makhmud "Mach" Muradov ????? ??David Ramires Souboj o titul ➕ odplata, protože Mach má Davidovi co vracet! ? Další parádní ?fight na XFN: Back to the O2 arena ??
Vstupenky na tenhle jedinečnej event ?? goo.gl/ytbGmK #MuradovXRamires

Posted by XFN on 27. marec 2018

Teraz je čas na odvetu! Juhoamerický bojovník totiž výzvu prijal a budeme sa môcť tešiť na titulový zápas, v ktorom si Muradov bude chcieť napraviť reputáciu. O čo vlastne idú bojovať? Komu patrí titul XFN v kategórii do 84 kilogramov, keďže Ramirez už Makhmuda raz v boji o tento opasok porazil? Odpoveď sa nám dostala priamo od českej organizácie. „Makhmud Muradov byl šampión a prohrál titulový zápas s Ramirezem. Ramirez následně dvakrát zrušil obhajobu a Muradov získat interim (dočasný, pozn. red) pás. Podle pravidel je šampión Muradov, ale pás vyhráli oba,“ odkázali kompetentní.

Predvedie sa Muradov v O2 aréne v TOP forme a potvrdí, že Floydov tím získal skutočného šampióna? My mu v tom budeme držať palce!

XFN angažovalo do svojich radov Rolanda Čambala!

XFN posilnila svoje rady o vynikajúceho bojovníka v kategórii do 84 kilogramov. Najnovším členom organizácie je totiž slovenský zápasník Roland Čambal. Rodák z Nových Zámkov má medzi profesionálmi aktuálne bilanciu 12 víťazstiev, 5 prehier a 1 remíza. Pre slovenského fightera bude pôsobenie v XFN ďalšou výzvou v jeho kariére.

Ešte predtým ho čakajú dva duely v ruskej organizácii ACB, ten prvý už v apríli, kedy sa predstaví domácemu publiku v Bratislave. Na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu bude proti nemu stáť náročný kórejský súper Jae Young Kim (23-12-0). Roland Čambal má na stole aj ponuku na duel od Piráta, ktorá by teda mohla byť realizovaná pod hlavičkou XFN. Česká organizácia túto možnosť nevylúčila.

Trashtalk pred duelom Pokorný vs. Buchinger? Nič také nehrozí!

Súčasťou spomínaného júnového galavečera v O2 aréne bude aj súboj medzi Jaroslavom „Juboxom“ Pokorným a Ivanom Buchingerom. Česko-slovenský fight by mohol ponúknuť poriadnu rivalitu medzi oboma stranami, ale… To by nemohli stáť proti sebe práve títo dvaja borci. Počas tohto týždňa absolvovali spoločné mediálne aktivity a žiadnu nevraživosť alebo trashtalky v ich prípade neuvidíme!

„Mám za sebou předzápasový rozhovor, kde jsem se setkal s Ivanem Buchingerem a musím vás zklamat. Nebudeme po sobě házet lahve, ani na sebe plivat špínu jen proto, aby zápas měl větší sledovanost. Možná špatně pro nás, ale věřím, že dovednosti, které ukážeme v oktagonu, budou pro fanoušky MMA dostačující,“ odkázal prostredníctvom sociálnych sietí Jarda „Jubox“ Pokorný.

V podobnom duchu to vníma aj jeho slovenský súper. „Musím povedať, že je to veľmi sympatický bojovník. Teším sa na duel s ním,“ hovorí Ivan Buchinger. Samozrejme, trashtalky patria k tomuto športu, ale aj úcta a vzájomný rešpekt. Teraz máme proti sebe dvoch sympaťákov, ktorým nejde o to, aby pošpinili súpera, ale aby ukázali svoje športové kvality. Veríme, že práve tento zápas bude ozdobou celého česko-slovenského MMA v roku 2018. Obaja si zaslúžia aj náš rešpekt za to, akým štýlom sa postavili k celému duelu!

Zdroj fotografií: XFN, CzechFighters.cz, Facebook Ivan „Buki“ Buchinger, Instagram Makhmud Muradov

Musíte byť prihlásený na pridávanie komentárov.