MMA

Novinky z XFN: Klein novou akvizíciou a skvelé výsledky proti Číňanom

DŇA 23. apríla 2018 • PRIDAL Dominik
<

Čo sa udialo v organizácii XFN počas uplynulého týždňa? To sa dozvieš v ďalšej časti nášho seriálu Novinky z XFN! Dnešnú časť obohatí aj nová posila organizácie – Ľudovít Klein, vynikajúce výsledky proti čínskym bojovníkom a komplikácie pred turnajom v Ústí nad Labem.

Ľudovít Klein prichádza do XFN a bude bojovať aj v O2 aréne!

Organizácia XFN počas týždňa informovala, že sa fanúšikovia môžu tešiť na zaujímavú posilu zo Slovenska. Vo štvrtok ráno sme sa dozvedeli prostredníctvom videa na sociálnych sieťach, že touto posilou je Ľudovít „Lajoš“ Klein (11-2-0). Pre slovenského bojovníka ide o zaujímavý posun v jeho kariére, keďže XFN má v pláne aj naďalej expandovať do ďalších krajín. Tým sa pre Kleina naskytá možnosť otvoriť si dvere do špičkových svetových organizácií, ktoré pozorne sledujú dianie aj u nás a tých najlepších bojovníkov verbujú do svojich radov.

„Najbližší fight už pod XFN. Teším sa na spoluprácu a hlavne sa teším na ďalší zápas,“ odkázal Lajoš prostredníctvom Facebooku. Ten ďalší zápas, ktorý spomínal, bude už 28. júna v pražskej O2 aréne, kde doplní mimoriadne atraktívnu fight-card. Lajošovi k prestupu gratulujeme a držíme palce!

Skvelý úspech českých bojovníkov proti Číne!

Českí bojovníci pripravili šok kvalitným čínskym reprezentantom, ktorí prišli do Európy v rámci unikátneho turnaja XFN: Czechia vs. China. Boli sme svedkami desiatich duelov, pričom až osem z nich skončilo priaznivo pre domáci výber. Vysokú kvalitu celého galavečera podčiarkol aj vypätý zápas dvoch českých borcov medzi Lubošom Raušerom a Michalom Reissingerom. Tvrdá konfrontácia skončila lepšie pre druhého menovaného, ktorý si odnáša cenný skalp, avšak obaja predviedli fanúšikom skvelú šou!

Kompletné výsledky galavečera XFN: Czechia vs. China

Česko vs. Čína – 8:2

Hao Guanghua vs. Jan Soukup – 3:0 na body

Li Mingruji vs. Sandra Mašková – 3:0 na body

Jiří Žák vs. Zhou Wei – 3:0 na body

Michaela Kerlehová vs. Huan Shiqing – 3:0 na body

Tadeáš Růžička vs. Song Shaoqiu – 3:0 na body

Jakub Krofta vs. Liu Yong – 3:0 na body

Anatoli Hunanyan vs. Li Hui – 3:0 na body

Jan Holec vs. Zheng Ke – 3:0 na body

Václav Sivák vs. Fang Feiga – 3:0 na body

Jan Rudolf vs. Li Zikai – 2:1 na body

________________________________________________

Michal Reissinger vs. Luboš Raušer – 3:0 na body

Komplikácie pred XFN 10: Běle aj Fiala zranení!

Turnaj XFN 10 v Ústí nad Labem mal byť hviezdnou chvíľou pre domáceho fightera Jakuba Běleho. „Už když jsem začínal s MMA, tak jsem si říkal, že by to jednou bylo opravdu super mít galavečer u nás. Postupně jsem nad tím přemýšlel víc a víc a když před půlrokem přišla tahle nabídka na hlavní zápas, ani na chvíli jsem neváhal,“ povedal Jakub nedávno v našom rozhovore.

Jeho sny sa však začali komplikovať už minulý týždeň. „Tomáš Fiala ze zdravotních důvodů odstoupil ze zápasu na XFN 10. V současné době hledáme pro Jakuba Běleho nového soupeře. Budeme vás informovat,“ uviedol ešte v stredu Petr Kareš. V pondelok sa však situácia ešte viac zamotala. XFN na svojom oficiálnom Facebooku informovala aj o neúčasti domáceho bojovníka: „Bohužel po odstoupení Tomáše Fialy došlo ke zranění i u Jakuba Běleho.“

Rozsah zranení a ani náhradníkov za Jakuba a Tomáša ešte nepoznáme. Organizácia však informovala, že na tom intenzívne pracuje. Obom borcom želáme skorý návrat do klietky!

Zdroj fotografií: CzechFighters.cz, XFN, Facebook Lajoš Klein/Twinzz, Facebook Oktagon MMA

Musíte byť prihlásený na pridávanie komentárov.