MMA

Novinky z XFN: Potvrdený súboj Kincl vs. Vémola a nová posila z Poľska

DŇA 8. mája 2018 • PRIDAL Dominik
<

Čo sa udialo v organizácii XFN počas uplynulého týždňa? To sa dozvieš v ďalšej časti nášho seriálu Novinky z XFN! Dnes sa pozrieme na zákulisie už potvrdeného duelu Patrik Kincl vs. Karlos Vémola, predstavíme si novú akvizíciu organizácie a zistíme, kto sa vlastne predstaví 28. júna v O2 aréne!

Je to definitívne: Patrik Kincl vs. Karlos Vémola v O2 aréne!

Po týždňoch rôznych konšpirácií o tom, kto bude súperom Karlosa Vémolu v O2 aréne máme definitívne jasno! Konečne! Minulý pondelok sa veci pohli pozitívnym smerom vďaka kompromisu zo strany Patrika Kincla. Promotér XFN Petr Kareš už predtým deklaroval, že jedinou možnosťou, aby bojoval s Vémolom je kategória do 84 kilogramov. No a keďže Vémola bežne zápasí v 93-ke, Kincl zase v 77-ičke, tak ide o férové vyústenie celej kauzičky ohľadom hmotnosti. Paradoxne – celý spor začal vďaka nej, keď Karlos vyhlásil, že je českou jednotkou aj vo welterweight do 77 kilogramov.

Kincl sa po porade so svojím tímom rozhodol prijať takúto alternatívu a uvidíme teda obrovský zápas! „Jsem ready! Se vší úctou, pokorou a respektem, který mám, jdu do toho! Určitě šlo o nejtěžší rozhodnutí v mé kariéře. Všichni víte, že jsem nikdy ani na okamžim nezpochybnil Karlosovu pozici v middleweight a vše začalo kvůli 77 kg. Všichni (mimo Karlose) už také víte, že šlo pouze o velkohubé prohlášení, které by možná zapadnulo někde v zapomnění, kdyby moje EGO nebylo gigantických rozměrů. Vše pro mě do. šlo tedy tak daleko, že přijímám již druhou Karlosovu výzvu a souhlasím s 84 kg. Tímto statusem se právě zrodil šampion do 84 kg. Kéž by to šlo takhle lehce. Vím, že budu po kleci létat. Pokaždé ale znovu vstanu. Vím, že némám na Karlosovu sílu. Technika však sílu poráží. Vím, že nemám takhle silné první kolo. Mám však taktiku na všechna kola. A mám něco, co už dávno Karlos nemá. Mám hlad,“ odkázal prostedníctvom Facebooku nádejný kuchár Kincl. : -)

Bude medzi jeho špeciality patriť aj „vemoleta“? Karlos mu ju bude chcieť určite okoreniť! Servírovať sa bude v pražskej O2 aréne 28. júna a uvidíme, ktorý bojovník vyjde zo súboja ako víťaz! Ak v zápase hľadáš zmysel, nenájdeš ho, no ak v ňom hľadáš dôstojnosť, súboj ega a hrdosť, si na správnej adrese. Obaja borci majú svoju vlastnú pravdu a to, čomu veria, fanúšikovia nemôžu nijako vnútorne ovplyvniť. Na príklade Kincla a Vémolu je veľmi dobre vidieť ako MMA nielenže spája, ale aj rozdeľuje.

Novou posilou organizácie je poľský bojovník Jędrzej Maćkowiak!

XFN pokračuje v prestupovom kolotoči a po angažovaní Rolanda Čambala, Lajoša Kleina a Matěja Kuzníka zalovila v poľských vodách. Novou akvizíciou organizácie sa stal 26-ročný Jędrzej Maćkowiak známy aj pod prezývkou „Walujew„. Maćkowiaka predstavili kompetentní ako veľkého bojovníka s obrovským srdcom. Tieto slová môžeme analyzovať aj vďaka dostupným štatistikám, ktoré preukazujú, že Jędrzej prichádza do XFN s kladnou bilanciou šiestich víťazstiev a dvoch prehier.

Skutočnosť, že všetkých šesť výhier dosiahol pred časovým limitom a prehry prišli s mimoriadne kvalitnými borcami, nám potvrdzuje predpoklady o kvalite tohto bojovníka. Skúsenosti z KSW sú bezpochyby výhodou a máme za to, že XFN do svojich radov získalo cennú posilu aj v rámci očakávanej expanzie na poľský trh.

Kto sa vlastne predstaví na XFN v O2 aréne?

Už sa blíži dátum turnaja v O2 aréne, no a my stále počúvame, že to bude najkvalitnejšie zastúpený turnaj v histórii organizácie. A ono je to skutočne tak! Poznáme už štyri dvojice, ktoré pútajú mimoriadnu pozornosť. Keď si k tomu domyslíme, že XFN prijalo do svojich radov Lajoša Kleina a Matěja Kuzníka, pričom obaja budú bojovať aj na tomto turnaji, tak je z toho naozaj nabitá štartovka. A to má ešte organizácia v zálohe ďalšie svoje hviezdy, pre ktoré nám ešte nepredstavili súperov…

Bude to veľkolepé, dúfame, že sa inšpiruje aj Oktagon a obe organizácie tak pozdvihnú bojové športy v našich krajinách ešte výraznejšie ako doteraz!

Zdroj fotografií: XFN, Facebook Jędrzej „Walujew“ Maćkowiak, Instagram Patrik Kincl, Nutrend.cz

Musíte byť prihlásený na pridávanie komentárov.