MMA

Novinky z XFN: Kincl proti Grznárovi, charita a reakcie na Conorovu show

DŇA 9. apríla 2018 • PRIDAL Dominik
<

Čo sa udialo v organizácii XFN počas uplynulého týždňa? To sa dozvieš v ďalšej časti nášho seriálu Novinky z XFN! Dnes sme sa venovali sparringu Patrik Kincl vs. Filip Grznár, charitatívnemu behu a reakciám na vyčíňanie Conora McGregora!

#XFNsparring: Patrik Kincl vs. Filip Grznár

Organizácia na svojich oficiálnych kanáloch vypustila do sveta zaujímavý zostrih zo sparringu v XFN gyme. Jeden z najlepších zápasníkov v našich končinách Patrik Kincl proti kontroverznému Filipovi Grznárovi. Už upútavky naznačovali, že Patrik rozhodne Filipovi nič nedaroval. Okrem úderov stíhal zásobovať jednou sarkastickou poznámkou za druhou.

Upútavka XFN na sparring medzi Patrikom Kinclom a Filipom Grznárom!

Kincl X Grznár

?S Patrik Kincl to nikdy není jen lehký pinkání, ale pořádnej sparring!? O tom se v #XFNGymu přesvědčil i Filip Grznár Official, který to pořádně schytal ? Celý sestřih už zítra ?

Posted by XFN on 8. apríl 2018

Samotný videozostrih dokazuje, že Grznár vydržal s Kinclom takmer celé štyri kolá, čo prekvapilo aj samotného Patrika. Ten bol známy ako jeho kritik, ani neschvaľoval kroky organizácie, aby pod jej krídlami zápasil. „Potvrdil mi, že je to fighter ako má byť. Stretol som ho už na viacerých tréningoch a naozaj to nie je len póza, ale trénuje. To, čo sme dnes zasparrovali, tak to nie je prdel. Kto bude Filipa za tento výkon hejtovať, môže si to so mnou skúsiť,“ vyzdvihol Kincl kontroverzného kulturistu a zápasníka.

Ten reagoval podobne a potvrdil, že Patrik je jednoducho iný level a jeho kvality sú nespochybniteľné. Neskôr si to chalani namierili do gymu, kde Filip chcel, aby sa karta obrátila. Ako to dopadlo? To sa dozvieme v ďalšej časti! Čo dodať? „…ha! nesypejte!“

Zostrih sparringu medzi Patrikom a Filipom!

Kincl vs Grznár

A je to tady! Patrik Kincl ? Filip Grznár Official a ?️‍♂️fitko ? klec ?‍♂️
? Jak dodal Patrik: "Došlo i na pláč, tahání času a vyhrožování" ? Doporučujeme ale dokoukat až do konce, protože došlo i na otevřenou diskuzi nejen o dopingu☝️ #XFNgym
Vstupenky na XFN 10, kde bude i Filip ?? goo.gl/dmJCPv
XFN: Back to the O2 arena s Patrikem ?? goo.gl/ytbGmK

Posted by XFN on 9. apríl 2018

Zápasníci pobežia pre dobrú vec už tento štvrtok!

Organizácia sa zapojí aj do charitatívnej akcie s názvom Noční běh pro Světlušku 2018, ktorým podporia komunitu nevidiacich. Celá akcia nesie posolstvo, že aj behať po tme má zmysel! XFN podporilo túto myšlienku a zapojiť by sa mali viaceré zvučné mená vrátane promotéra organizácie Petra Kareša. Môže sa pridať aj verejnosť, a to už tento štvrtok v Prahe. Ak máš záujem o bližšie informácie, tak klikaj sem.

Čo hovoria osobnosti XFN na kauzu Conor McGregor?

V posledných dňoch rezonovala svetom bojových športov kauza írskeho bojovníka Conora McGregora, ktorý pred UFC 223 napadol autobus organizácie, pričom ten prevážal viaceré hviezdy. Výsledkom boli tri zrušené zápasy, zničený autobus a Conor skončil na polícii. Reportér Ondřej Němec nezaháľal a vyspovedal tie najjagavejšie hviezdy XFN, aby vyjadrili svoj postoj ku konaniu McGregora. Ako informoval v článku pre portál iSport.cz, tak väčšinou sa chalani zhodujú, že takéto správanie je neprípustné. Rovnako sa k tejto situácii od začiatku stavala aj samotná organizácia.

„Môj názor je taký, že je to celé cirkus a Conor robí presne to, čo dnešná spoločnosť chce vidieť,“ myslí si Jaroslav „Jubox“ Pokorný a dodáva, že predsa každý chce vidieť súboj medzi Khabibom a Conorom. „Ak to nebolo nikým riadené, tak sa asi vážne zbláznil,“ hovorí Petr Ondruš, pričom podobne vec vidí aj Ivan Buchinger. Ten súhlasí aj s Juboxom, že možno sme len svedkami úvodného proma k duelu McGregor vs. Nurmagomedov.

Karlos Vémola si uvedomuje, že Conor je ostro sledovaným človekom, takže jeho vyčíňanie má ďalekosiahlejšie následky. „Každopádne je to zlé pre MMA. Je príkladom pre veľa ľudí na svete a mal by se podľa toho chovať,“ myslí si prvý český zápasník v organizácii UFC. Promotér XFN Petr Kareš si však nemyslí, že išlo o divadlo – naopak ľutuje kompetentných. „Pre Conora prišiel čas odísť a túto situáciu Whiteovi vôbec nezávidím,“ uzavrel Kareš.

Zdroj fotografií: XFN, CzechFighters.cz

Musíte byť prihlásený na pridávanie komentárov.