MMA

Novinky z Oktagonu: Oktagon 6, anulovaný zápas a Pirát na roztrhanie

DŇA 28. marca 2018 • PRIDAL Mrkvis
<

Ak si fanúšik a denne sleduješ dianie v dvoch najväčších organizáciach na československej scéne, určite si už čítal, čo je nové v XFN. Pre neustále updaty v organizácii Oktagon, sme pre teba zozbierali najnovšie informácie o tom, čo sa aktuálne deje na ich pôde. Čo si teda tento týždeň zmeškal?

Oktagon 6 klope na dvere, kde si môžeš kúpiť lístok?

Organizácia spustila predaj lístkov na ďalší turnaj 22. marca. Samotná akcia sa uskutoční 26. mája 2018 v STEEL ARÉNE v Košiciach. Lístky si ešte stále môžeš zakúpiť na ticketportali, ale poponáhľaj sa, miznú nadzvukovou rýchlosťou! Do areálu bude vstup otvorený už o 15:00, pričom samotný turnaj započne o 16:00 hodine. Organizácia aktuálne potvrdila, že sa gala-večeru zúčastnia hviezdy československého MMA, akými sú napr. Attila Végh, Gábor Borároš, Samuel Krištofič, Miloš Petrášek, David Kozma, Michal Kotalík a hviezda slovenského východu Jozef Wittner.

Krištofič vs. Čambál na Oktagone 6 v Košiciach?

„Týmto oficiálne vyzývam Rola Čambála k zápasu o post jedničky v 84-ke na Slovensku… Dúfam, že to príjmeš, tam sa naše päste stretnú!“

Ak si nestihol postrehnúť, Samuel Krištofič, ktorého všetci fanúšikovia poznajú pod prezývkou Pirát, pred pár dňami vyvesil na svoj Instagram po-tréningové video, v ktorom vyzval Rolanda Čambála k zápasu na Oktagone 6 v Košiciach. Táto výzva však nebola nepriateľského charakteru a Samo sa so zdravým súperivým tónom vyjadril, že by si veľmi rád pomeral sily so zápasníkom ACB. 33-ročný Čambál má na konte 12 výhier a 5 prehier a pre Piráta, ktorý naposledy prehral na Fight Nights Global s Nodarom Kudukhashvilim, by to mohol byť v skutku zaujímavý zápas. Pirát chcel sprvu súboj s Jozefom Wittnerom, ktorý však podľa jeho slov, po všetkých prípravných kempoch, pravdepodobne ostane v nižšej váhovej kategórii. Čo myslíš, príjme Roland Čambál Pirátovu výzvu?

Vyzva do kosic. 26. Maj, Oktagon 6, Steel Arena! Ide o nasu fightersku povinnost voci ludom sa stretnut a pobit o Slovensku jednicku!!! ? #mma #mmafighters #vyzva #staytrue #oktagonmma #slovakia #slovakiaboy #motivation #tattoos #tattoo #no1 @goldenlife_senec @oktagonmma @pavolneruda @ondrejnovotny @chaos_inkwizytor @extremehobbyshop.cz

Příspěvek sdílený Samuel Pirát Krištofič (@pirat_kristofic),

Na koľko je reálny zápas Pirát vs. Meloun?

MilošMelounPetrášek v príspevkoch na Instagrame po Oktagone zaperlil, keď vyvesil sarkastické video. V popise sa spýtal, či by niekoho zaujímal zápas medzi ním a Pirátom, ktoré malo už po pár hodinách okolo 2200 vzhliadnutí. Petrášek sa po svojej krvavej výhre nad Buligom realizuje na instagrame rôznymi príspevkami, ale tento pravdepodobne zarezonoval fanúšikom najviac. Veď posúď sám!

?Meloun vs Pirát?? zajímal by někoho tenhle zapas??? @oktagonmma @extremehobbyshop.cz @parkaficko @goldfingersprague @reindersmma #mma#serif#walker#pirat#fight#will#be#fight

Příspěvek sdílený Miloš Petrášek (@petrassm),

Keďže Pirát je už vo videovýzvach ako doma, okamžite mu nahral odpoveď, v ktorej pre neho údajne ostáva jednotkou Roland Čambál. Ten aktuálne o ich spoločnom zápase rokuje s organizáciou ACB. Aj napriek tomu, že sa borci na sociálnych sietiach doťahujú maličkosťami, zdá sa, že medzi nimi nie je tak silný beef ako tomu bolo v prípade Piráta a Terminátora. Krištofič si súperov chce rozdeliť na jednotlivé série turnajov a priznáva, že na Oktagon 7 ešte oponenta nemá. „Tam by som Meloun rozbil, keď je sezóna, tak bude sladší, že?“ Dodáva Samo na konci videa. Petráška by výhra s Pirátom pravdepodobne do prvej stovky na fightmatrixe neposunula, ale ľudia si napriek tomuto faktu zápas želajú. Takisto je tu možnosť, že sa opäť jedná len o marketingový ťah ako rozvíriť stojaté vody. Myslíš, že naozaj uvidíme na Oktagone 6 v klietke proti sebe stáť Piráta a Melouna?

Takze takto to bude! Na kazdeho pride, len sa treba postavit do radu ?? #Mma #mmafighters #oktagon7 #oktagon6 #war #teampajrit #motivation #win @goldenlife_senec @extremehobbyshop.cz @oktagonmma

A post shared by Samuel Pirát Krištofič (@pirat_kristofic) on

Ilja Škondrič vybojoval protest proti výsledku zápasu Pajtina vs. Simandl

Po nespokojnosti fanúšikov s výsledkom zápasu medzi Pajtinom a Simandlom, sa Ilja Škondrič rozhodol podať protest proti rozhodnutiu rozhodcu. Organizácia približne 2 týždne po turnaji na svojom oficiálnom instagrame zverejnila správu s nasledujúcim znením:

„Výsledek zápasu Lukáš Pajtina vs. Pavel Simandl byl po prošetření komisí rozhodčích Českého svazu MMA (CSMMA) změněn na NO CONTEST tzn., byl anulován. Plně respektujeme Český svaz MMA a rozhodnutí rozhodčích. Veškeré předchozí informace se nezakládaly na rozhodnutí CSMMA. Jako organizace jsme věděli, že svaz zasedá 27. 3. 2018 ve večerních hodinách, tak jak bylo sděleno při podání protestu. I vzhledem k tomu, že se jednalo o pyramidový zápas, budeme situaci s oběma bojovníky a jejich týmy v následujících hodinách a dnech řešit. O výsledku vás budeme co nejdřív informovat.“

Pyramída o titul v kategórii welterovej váhy započne na Oktagone 6

…oznámila organizácia na svojom oficiálnom instagrame. Vo vyraďovacích semifinálových zápasoch do 77 kg by sme mohli vidieť Gábora Borároša, Davida Kozmu, Pavela Simandla, Radovana Úškrta, Lukáša Tvrdého, Milana Ďatelinku či domáceho borca Jozefa Wittnera. Nakombinovať tieto silné mená muselo privodiť match-makerom Oktagonu minimálne orosené čelá, ale aspoň sa môžu fanúšikovia tešiť na zaujímavé zápasy. Ondřej Novotný v ďalšej časti MMA letem světem 76 oznámil, že pyramída vyvrcholí 17. októbra v O2 aréne.

Aktivita na sociálnych sietiach neutícha…

Organizácia začala pár dní po Oktagon 5 vypúšťať na sociálnej sieti zápasy z hlavnej karty. Dovtedy mohli fanúšikovia nájsť na kanály len záznam z prelimsu. Takisto sme sa dočkali aj výborne zostrihaného po-turnajového motivačného videa, ktoré organizácia vypustila 24.3.2018 vo večerných hodinách, môžeš si ho pozrieť tu:

Oktagon Majk #4

Po predošlých úspešných častiach si tentokrát zobral Novotný na paškál Davida Kozmu a Peťa Benka. Na žltom gauči už pred nimi sedeli zápasníci ako Ivan Buchinger, Jiří Procházka, Samo Krištofič, Alexander Cverna či Michal Martínek.  O čom borci diskutovali tentokrát si môžeš pozrieť v nasledujúcom videu:

Vidíme sa s čerstvými novinkami opäť o týždeň! Sleduj nás na instagrame!

Zdroje fotografií: facebookový archív Oktagon MMA, Steelarena.sk, Instagram Miloša Petráška, Instagram Samuela Krištofiča, Sherdog.com

Musíte byť prihlásený na pridávanie komentárov.