Mistrovství Slovenska juniorů 2018: Kdo si odnesl nejcennější kovy?

DŇA 6. mája 2018 • PRIDAL Petr
<

Letošní duben soutěžní fitness sezoně přeje a my jsme svědky jedné skvělé události za druhou. V sobotu 21. dubna se v Hnúšti konalo Mistrovství Slovenska juniorek a juniorů. Svou formu zde v několika kategoriích poměřilo na sto dvacet nadějných závodníků a vycházejících hvězd slovenské fitness scény. Komu nakonec patřily nejvyšší příčky? Více se dočteš v našem reportu.

Nikoleta Šubová

O úspěších této talentované fitnesky jsme informovali v nedávném článku. Po vyhlášení výsledků v kategorii Bikini FItness do 164 cm si mladá Bystričanka odváží další trofej, tu nejcennější. Ve své kategorii získala první místo. Stříbrnou příčku brala Barbora Vosátková, bronzovou pak Jana Sukhovolskaya.

Nikoleta ŠubováVítězka kateogrie Bikini Fitness do 166 cm – Nikoleta Šubová

Překvapení se nekoná! Trajteľová získala nejvyšší příčku

Kategorii Bikini Fitness do 166 cm dominuje v této letošní sezoně Timea Trajteľová. A ani v Hnúšti tomu nebylo jinak. Timea si tak do své početné sbírky může přidat další  zlatou trofej. Stříbro získala krajanka Bianka Kupcová, bronzová medaile připadla Veronice Fidlerové.

Veronika FidlerováVeronika Fidlerová získala na Mistrovství juniorů stříbro

Vítězné fitness trio: Knaperková, Kolesárová, Láskavá

O úspěších těchto nadějných fitnesek jsme tě informovali již dříve. Triumfovaly i tentokrát. Denisa Knaperková, vícemistryně z Mistrovství Slovenska mužů a žen, ovládla na juniorech kategorii Bikini Fitness nad 166 cm a tentokrát jí patřila nejvyšší příčka. Společně s ní vystoupaly na stupínky šampionů stříbrná Karin Kolesárová a Bianka Láskavá, která získala bronzovou medaili.

Denisa Knaperková

Július Gyulai Gaál

Kategorie kulturistika mužů do 80 kg patřila mladému Júliovi Gaálovi. Ten si odnesl z Hnúšti zlato, stříbro pak připadlo Adamu Sentinekovi. Bronz  v silné konkurenci vybojoval Simon Oršula.

Julius Gaál

Hudan, Hritz, Bero – Vítězná trojice kulturistiky nad 80 Kg

V těžší kategorii mužské kulturistiky nastoupil také Gaálův kolega z Liptovského Mikuláše – Martin Hudan zabojoval a získal ve své kategorii třetí příčku. Nestačil pouze a stříbrného Adama Hritze a René Bera, který se stal vítězem hned ve dvou kategoriích – kromě výše uvedené ovládl i klasickou kulturistiku mužů o 175 cm.

Adam HritzAdam Hritz získal na šampionátu stříbrnou medaili

Šampioni Physique – kdo stanul na příčkách vítězů?

Na závěr nesmíme zapomenout ani na stále populárnější kategorii Physique. Ta byla rozdělena do tří podkategorií: Prvenství v kategorii do 174 cm patřilo Davidu Hmelářovi. Další kategorii, physique do 178 cm, ovládl Sebastián Tomaľa. V poslední a zároveň „nejvyšší“ kategorii – physique nad 178 cm – triumfoval Filip Olšavský, který tak po úspěchu na Mistrovství Slovenska mužů a žen přidal do své sbírky další zlatou trofej.

„Zlatí“ šampioni kategorie physique – David Hmelář a Filip Olšavský

Všem závodníkům gratulujeme k parádním výkonům a přejeme jim i nadále mnoho úspěchů. S mnohými z nich se zanedlouho uvidíme na další prestižní soutěži, tentokrát v exotickém Španělsku, kde proběhne ve dnech 2. – 7. května Mistrovství Evropy. Podpoříš i ty své oblíbence? Zůstaň s námi, budeme tě o všem průběžně informovat!

Zdroj fotografií: Instagram vybraných soutěžících

Musíte byť prihlásený na pridávanie komentárov.