Mistrovství Evropy 2018: Jak si vedli naši závodníci ve Španělsku?

DŇA 8. mája 2018 • PRIDAL Petr
<

Víkend uplynul jako voda a s ním také letošní Mistrovství Evropy v kulturistice a fitness, které tentokrát hostila španělská Santa Susanna. Šampionát se konal od 3. do 6. května a je tak definitivně za námi. Jak si vedla česká a slovenská reprezentace? O prvních úspěších našich závodníků jsme tě informovali v nedávném článku. Jak si vedli ve zbývajících dnech?

Ženské šampionky se představují

Zatímco první den Mistrovství patřil kulturistice mužů a smíšeným párům, následující den se předvedly i soutěžící v kategorii Fitness. V silné konkurenci se do finále probojovalo také několik českých a slovenských závodnic, které nakonec vystoupali na vítězné příčky. Kdo byl ve Španělsku nejúspěšnější?

Michaela Kanuščáková

Bronzovou medaili vybojovala v ženské kategorii Bikini Fitness do 160 cm Michaela Kanuščáková. Pro Michaelu byl šampionát ve Španělsku posledním závodem v této sezóně, a domů rozhodně nepojede s prázdnou. Páté místo brala její kolegyně Lucia Kodasová, sedmé pak získala Češka Veronika Svobodová. Gratulace, dámy!

Michaela KanuščákováVítězná šestka kategorie Bikini Fitness do 160 cm

Lenka Hrušková

V kategorii BodyFitness žen do 164 cm zabodovala další slovenská závodnice, sedmadvacetiletá Lenka Hrušková.  Fitneska, která se objevila na pódiích teprve nedávno, má na svém kontě úspěch z dubnového Mistrovství Slovenska a do své sbírky si tak může přidat další, tentokrát bronzovou placku z evropského šampionátu.

Olivia Čambalová

Další medaile putuje na Slovensko zásluhou Olivie Čambalové, která se stala vícemistryní Evropy v kategorii Bikini Fitness do 169 cm. Nadějná Nitrianka tak získala v letošní sezoně další, tentokrát stříbrnou trofej.

Olivia Čambalová

Tatianna Nadennaia

Skvělý úspěch se podařil v kategorii Wellness Fitness žen do 163 cm  Tatianě, která získala stříbrnou příčku. Také ji gratulujeme ke skvělému výsledku.

Kristína Juricová

Své místo mezi šampiony obhájila také vycházející hvězda Kristína Juricová, která vybojovala v kategorii Fitness žen nad 163 cm fantastické první místo. Navíc, společně s Nikolett Szabó z Maďarska, obdržela titul absolutního vítěze kategorie Fitness žen. O této nadějné závodnici tak určitě ještě uslyšíme.

Kristína Juricová

A jak si na Mistrovství Evropy vedli naši junioři?

Pódium v Santa Susanně patřilo také juniorským kategoriím, ve kterých se utkaly talenty mladší generace. Komu se podařilo přesvědčit rozhodčí o svých kvalitách a zabodovat?

Nikoleta Šubová a Jana Sukhvolskaya

O úspěších těchto bikini fitnesek jste si mohli přečíst v reportu z MS Slovenska juniorů, odkud se vítězové kvalifikovali na španělský šampionát. Obě Slovenky ovládly kategorii Bikini Fitness do 160 cm ve Španělsku. Nikoleta získala stříbro, Jana bronz.

Nikoleta ŠubováNikoleta Šubová se letos stala vícemistryní Evropy

Radka Szombathová

Také kategorie Bikini Fitness Masters patřily slovenským závodnicím. První z nich, do 39 let a do 163 cm, ovládla Radka Szombathová.

Radka Szombathová

Anita Kuczmanová a Dominika Kovácsová

Výšková kategorie nad 163 cm potom ovládly další dvě slovenské soutěžící. Dominika získala stříbrnou medaili, nestačila pouze na svou slovenskou sokyni Anitu Kuczmanovou: Ta se nakonec, společně s Radkou Szombathovou, těšila také z titulu absolutního vítěze v kategorii Masters.

Anita Kuczmanová

Filip Olšavský

Výběr šampionů zakončíme stříbrným vítězem v kategorii physiuque nad 178 cm – senzační umístění vybojoval Filip Olšavský, kterému se letos skutečně daří. Zatímco z MS Slovenska si odnášel zlato, ve Španělsku získal fantastické druhé místo a stal se tak letošním vícemistrem Evropy ve své kategorii.

Filipovi, ale také všem ostatním, kteří se šampionátu v Santa Susanně zúčastnili, srdečně blahopřejeme. Na kompletní výsledky se můžete podívat zde.

Zdroj fotografií: Instagram vybraných soutěžících

Musíte byť prihlásený na pridávanie komentárov.