Mistrovství Evropy 2018: První medaile pro naše sportovce!

DŇA 6. mája 2018 • PRIDAL Petr
<

Máme za sebou první májové dny a s nimi také začátek Mistrovství Evropy v kulturistice a fitness, které letos hostí španělská Santa Susanna. Mezi 3. – 6. květnem tak budou diváci svědkem jedné z nejnáročnějších soutěží, která se pod záštitou mezinárodní federace IFBB každoročně koná. Do Španělska se letos sjely desítky závodníků z nejrůznějších zemí Evropy, aby na pódiích poměřili svou formu s ostatními. Mezi talentovanými sportovci nechyběli ani zástupci české a slovenské reprezentace. Jak se jim první den ve Španělsku vedlo? Přečti si náš dnešní článek, ve kterém se dozvíš, kdo z našich sportovců byl nejúspěšnější!

Čeští a slovenští kulturisté slaví úspěch na Mistrovství Evropy!

Před začátkem soutěže zavládlo na místě přímo hmatatelné napětí. Důvodů přitom mohlo být více. Ještě předtím, než první závodnici předvedli svou formu, se v ranních hodinách konal EBFF Kongres, jehož hlavní náplní byl výběr funkcionářů na následující volební období. Druhou organizační záležitostí, která se tentokrát dotkla i samotných soutěžících, bylo sloučení několika kategorií do jediné. Týkalo se to například kategorie klasické kulturistiky juniorů, ve které nastoupil i nejmladší český závodník – Václav Onderka. Ten nakonec obsadil pěkné deváté místo.

Václav Onderka

Úspěšnější byl jeho slovenský kolega, René Bero, který si na své konto připsal v letošní sezoně další cenný kov poté, co ve stejné kategorii získal stříbro.

René Bero

Následovalo porovnávání v dalších kategoriích klasické kulturistiky. V kategorii masters nad 50 let si nakonec nejlépe vedl Vladimír Dvořák, který vybojoval mezi výrazně mladší konkurencí čtvrté místo. Stejnou příčku v kategorii masters do 44 let obsadil Slovák Boris Palovič, který se zúčastnil také klání smíšených párů, ve kterém vybojoval po boku své ženy Marianny rovněž čtvrté místo.

Boris PalovicSmíšené páry – vítězové (Boris a Marianna Palovičovi vlevo)

Následovaly výškové kategorie, ve kterých, podobně jako v případě juniorů, došlo ke sloučení věkových skupin. V klasické kulturistice do 171 cm se nakonec stal vícemistrem Evropy slovenský veterán Miroslav Škadra.

Mistrovství Evropy Miroslav Skarda

V kulturistice do 180 cm zabodoval další slovenský závodník, a sice Matěj Nociar. Ten nakonec vybojoval bronzovou medaili. O úspěších tohoto nadějného kulturisty jsme informovali v nedávném článku. Věříme, že na příštím šampionátu získá ještě vyšší příčku!

Matej Nociar

Tolik k našim nejúspěšnějším závodníkům po prvním dnu šampionátu ve španělské Santa Susanně. Vítězům, ale také všem zúčastněným gratulujeme. Podrobnější report, stejně jako výsledkové listiny, ti přinese co nejdříve. Následující den se na šampionátu předvedou také české a slovenské fitnesky. A nejen ony. Rozhodně to bude zajímavá podívaná. Zůstaň s námi a podpoř naše šampiony v jejich cestě za vítězstvím!

Zdroj fotografií: Facebook a Instagram vybraných soutěžících

Musíte byť prihlásený na pridávanie komentárov.