MMA

McGregor medzi najlepšie platenými športovcami: Mohol som byť vyššie!

DŇA 6. júna 2018 • PRIDAL Dominik
<

Svetoznámy a renomovaný magazín Forbes prichádza pravidelne s rôznymi zaujímavými rebríčkami, ktoré neraz zablúdia aj do sveta športu. Len pred pár dňami zverejnili jeho experti zoznam najlepšie zarábajúcich športovcov, kde sa nachádzali aj dve významné mená z prostredia bojových športov.

Na čele rebríčka je bezpochyby komerčne najúspešnejší športovec histórie, ktorého kvality sme mohli pozorovať počas jeho obdivuhodnej kariéry v boxerskom ringu. Áno, reč je o Floydovi Mayweatherovi, ktorý si v uplynulom roku finančne polepšil o neuveriteľných 285 miliónov dolárov. Darmo, tento chlapík vedel vždy robiť obrovský biznis a stále je v tom bezkonkurenčný.

Na štvrtom mieste rebríčka evidujeme írskeho bojovníka Conora McGregora so zárobkom 99 miliónov amerických dolárov. Vcelku slušné, ale… Conor sa fanúšikom na Instagrame zdôveril, že mohol byť v rebríčku na druhom mieste, a teda hneď za svojím posledným premožiteľom Mayweatherom. „Ak by som bojoval na dohodnutom zápase v Rio de Janeire v rámci UFC 224, tak by som preskočil Ronalda aj Messiho,“ napísal McGregor. Na to by potreboval zarobiť minimálne ďalších 12-13 miliónov dolárov.

Tým, že spomenul UFC 224 znova rozdúchal špekulácie, či bol naozaj pripravený jeho návrat práve na tomto turnaji. Ako vieme, tak Conor začiatkom apríla pútal titulky všetkých médií vďaka neslávnemu incidentu s autobusom. To, kedy sa už naozaj dočkáme jeho veľkého comebacku je stále zahalené rúškom tajomstva. Pozitívne pôsobia nedávne fotografie, kde írsky bojovník vytrvalo trénuje brazílske jiu-jitsu. Žeby príprava na megazápas s Khabibom? Uvidíme…

I will usually work towards the temple, but when training in the Gi, it is fun to work towards the limbs or the neck instead.

Príspevok, ktorý zdieľa Conor McGregor Official (@thenotoriousmma),

Zdroj fotografií: Hypebeast.com

Musíte byť prihlásený na pridávanie komentárov.