Majstrovstvá Slovenska mužov a žien: Známe výsledky a šampiony!

DŇA 17. apríla 2018 • PRIDAL Petr
<

Poslední dny jsou doslova nabity soutěžemi, a tak zatímco ještě neutichly ovace z Liptov Cupu, měli před  sebou domácí závodníci další důležitou metu: Majstrovstvá Slovenska mužov a žien, která proběhla o víkendu 14. a 15. dubna. Centrem pozornosti se tentokrát stala Nitra – v tamější městské sportovní hale se o nejvyšší příčky hned několik desítek soutěžících. Kromě věcných cen byly ve hře také nominace na Mistrovství Evropy, které se bude konat ve španělské Santa Susanne ve dnech 2. – 7. května. Kdo nakonec získal nejcennější kovy, a tím i možnost reprezentovat Slovensko na květnovém šampionátu? Dozvíš se níže.

Michaela Kanuščáková

Michaele se v posledních dnech obzvláště dařilo. Před nástupem na Mistroství Slovenska se zúčastnila Liptov Cupu, kde se probojovala ve finále až k nejvyšší vítězné příčce – a nyní se jí podařilo svůj úspěch zopakovat! Ze své poslední soutěže si tak mladá fitnesska odváží druhé zlato, a sice v kategorii Bikini fitness do 158 cm. S Michaelou se tak brzy znovu setkáme na soutěžích ve Španělsku. Držíme palce!

Nikoleta Šubová

Neméně se dařilo i další úspěšné fitnessce Nikoletě Šubové. Ta si poradila se silnou konkurencí v kategorii Bikini fitness do 160 cm a nakonec také získala zlato. Jak se na správnou sportovkyni patří, nezapomněla Nikoleta poděkovat za stálou podporu své rodině, trenérovi a fanouškům. Své pocity po soutěži pak na soc sítích popsala takto: „Ja nemám slov ?? Vysnívané sa stalo skutočnosťou. Toľko som po tom túžila, venovala tomu veľa času a driny. Ale robila som to s láskou a odhodlaním. Neopísateľný pocit , neopísateľné emócie. Celé telo sa mi chvelo a kypela som šťastím.“ Nikoletě přejeme, aby jí odhodlání a úspěchy vydržely i nadále.

Fitness trio – Trajteľová, Hostačná, Václaviková

O těchto úspěšných závodnicích jsme tě v poslední době informovali již několikrát. První dvě jmenované se zúčastnily nedávného Diamond Cup na Maltě – a obě obsadily vítězné příčky (Simona získala bronz, Timea zlato). Tentokrát proti sobě fitnessky nastoupily znovu, a to v kategorii Bikini fitness do 166 cm. Simona Hostačná získala nakonec stříbro, nestačila pouze na Timeu, která tak do své sbírky přidává další zlatou trofej. Bronzovou příčku potom vybojovala další nadějná závodnice Simona Václaviková.

Simona Hostačná a její stříbrný triumf

„Zlatá dvojice“ Anita Kuczmanová a Radka Szombathová

Výčet nejúspěšnějších bikini fitnessek zakončíme Anitou Kuczmanovou a Radkou Szambathovou. Soutěžily sice každá v jiné kategorii – Radka v kategorii do 162 cm, Anita potom v kategorii do 172 cm –, dopadly však obdobně. Obě totiž stanuly na nejvyšších příčkách a domů si tak odvážejí každá po zlaté medaili. Skvělý výsledek!

Stanislava Tichá

V kategorii bodyfiness do 168 cm zabodovala Stanislava Tichá. Půvabná závodnice z Bánské Bystrice, která ve volných chvílích pracuje jako trenérka, nastoupila ve skvělé formě a nakonec si došla až pro první místo.

Ivana Štipalová

Velký úspěch mohla slavit i vítězka bodyfitness do 168 cm Ivana Štipalová. Závodnice z A-teamu v Bratislavě nastupovala na soutěžní prkna jako jedna ze tří závodnic ve své kategorii. S oběma soupeřkami si nakonec poradila a dosáhla na nejvyšší příčku. Druhé místo pak brala Mariana Palovičová, bronz získala Zuzana Jašová. Celé trojici blahopřejeme!

Matěj Nociar a Jakub Vilímek

S velkou konkurencí si musel poradit také Matěj Nociar. O jeho úspěšném návratu na soutěžní prkna jsme vás informovali již v našem reportu z Liptov Cupu. Matěj však ve svém tempu nepolevil ani na víkendovém šampionátu a nakonec se probojoval až do finále. Nejdříve získal zlato v klasické kulturistice mužů do 180 cm, ke kterému následně přidal ještě stříbro v kategorii kulturistika mužů do 90 kg! Nad jeho síly byl pouze Jakub Vilímek, který tak získal první místo. Oběma borcům gratulujeme a přejeme štěstí v dalších soutěžích.

Peter Tatarka

Nejtěžší kategorii vůbec – kulturistiku mužů do 100 kg – ovládl zkušený závodník z Lučence Peter Tatarka. Dlouholetý reprezentant Slovenska nedal svým protivníkům šanci a nakonec si na pódiu došel pro zlatou trofej.

Peter Košarko

Zlatou medaili získal také jeho jmenovec v kategorii physique do 176 cm Peter Košarko. Závodník, který se kromě jiného pyšní i fantastickým úspěchem ze zámoří (na šampionátu v San Francisku získal před třemi lety druhé místo), zúročil své zkušenosti a bohatě se mu to vyplatilo. Domů si tak odváží nejcennější kov ve své kategorii!

Michal Višnovský

O Michalových úspěších jsme tě také informovali v reportu z nedávného Liptov Cupu. Ani po svém zlatém triumfu však Michal nepolevil: Na Mistrovství Slovenska znovu nastoupil v kategorii physique do 182 cm a opět nechal své soupeře za sebou. Získal tak další do své sbírky další zlato a nominaci na květnový šampionát ve Španělsku!

Filip Olšavský

„Nejvyšší“ kategorie – physique nad 182 cm – patřila Filipovi Olšavskému. Také pro něj je to v této soutěžní sezoně již druhé zlato, které však určitě nebude poslední. Namísto zaslouženého odpočinku se Filip už teď připravuje na Mistrovství Slovenska juniorů, které se koná za pár dní v Hnúšti. Nezbývá, než mu popřát mnoho úspěchů v cestě za jeho dalším cílem.

Zajímá vás, jak se umístili další soutěžící? Kompletní výsledky z Mistrovství Slovenska si můžete prohlédnout ZDE (ženské kategorie) a ZDE (mužské kategorie). Všem účastníkům ještě jednou gratulujeme ke skvělým výkonům!

Zdroj fotografií: Instagram vybraných soutěžících

Musíte byť prihlásený na pridávanie komentárov.