MMA

Ďalšie odstúpenie Slováka z ACB 84: Ľudovít Klein mimo zápasu

DŇA 31. marca 2018 • PRIDAL Erik_96
<

K neúčasti Attilu Végha na podujatí ACB 84 sa pridáva aj ďalší elitný slovenský MMA zápasník, dvadsaťtri ročný Ľudovít Klein. Na blížiacom sa turnaji, ktorý sa uskutoční 7.4. 2018 na zimnom štadióne Ondreja Nepelu Bratislave, sa mali predstaviť aj 3 slovenskí zápasníci. Okrem vyššie spomínaných zranených borcov má byť súčasťou aj Roland Čambal, ktorému čoskoro vyprší zmluva s organizáciou ACB. Po absolvovaní 4 súbojov si ho zoberie pod krídla XFN.

Účasť Kleina na ACB 84 bola už od začiatku diskutabilná. Potom ako Lajoš súhlasil s ponúknutými podmienkami, zmenila organizácia finančné ohodnotenie bez jeho zvolenia. ACB neskôr prehodnotili tento krok a zápasníkovi ponúkli niečo prijateľnejšie, čo Lajoša napokon presvedčilo o tom, že sa chce podujatia v Bratislave zúčastniť.

Len 3 týždne po víťaznom zápase na turnaji Oktagon 5 v Ostrave proti Matějovi Kuzníkovi, sa mal Ľudovít Klein predstaviť na podujatí ACB 84. Jeho životnú formu, ako sám nazval svoje aktuálne obdobie, mal preveriť nebezpečný Islam Siszbulatov. 

30.3.2018 však prišla priamo od Kleina nepríjemná informácia. Táto správa znamená, že  Kleina na ACB 84 neuvidíme. „Pravdepodobne je to chrípka. Po poslednom zápase na Oktagon 5 som išiel na druhý deň na tréning a bol som úplne odpálený. Doma som len ležal a myslel som, že po 3 dňoch to prejde. Bohužiaľ mi to doteraz neprešlo a chodím na infúzie a beriem antibiotika,“ prezradil zápasník z trnavského Spartakus Fight Gymu.

Klein sa v organizácii ACB predstavil už na 2 turnajoch. Tieto 2 účasti premenil na víťazstva, keď dokázal obidva súboje ukončiť ešte pred limitom vypísaných kôl.

Lajoš sa plánuje ihneď po doliečení navrátiť do tréningového procesu, aby sa dokázal pripraviť na blížiaci sa zápas. Viac informácií podľa vlastných slov prezradiť nemôže: Prípravu začínam čoskoro, pokiaľ liečenie pôjde ako má. Prezradiť informácie o mojom ďalšom zápase ešte nemôžem, ale hneď ako to bude možné, budete o tom vedieť.“

Lajošovi prajeme v mene redakcie Figurekeeper úspešne liečenie!

Zdroj fotiek: Facebookový archív Lajoša Kleina

Musíte byť prihlásený na pridávanie komentárov.