MMA

Zápas potvrdený! Šerif vs. Terminátor si zmerajú sily v O2 aréne!

DŇA 2. mája 2018 • PRIDAL Mrkvis
<

Aj keď sme už od včerajška viac-menej tušili, že zápas medzi Patrikom Kinclom a Karlosom Vémolom je pravdepodobne hotová vec, museli sme počkať a uistiť sa na 100%. Petr Kareš pred niekoľkými minútami na svojom instagrame vyvesil príspevok, že borci sa stretnú v O2 aréne 28.06.2018 na jednom z galavečerov XFN. Nie je to tak dávno, čo sme písali, že Patrik Kincl (s dávkou zvažovania a posudzovania pre a proti) prijal Karlosovu výzvu na zápas vo váhovej kategórii do 84 kg.

Je dôležité si uvedomiť, že v tomto zápase nejde ani jednému borcovi o šplhanie sa po rebríčkoch. Karlos, ktorý síce s celou kauzou začal vyjadrením, že je jednotkou v 77-mičke, tak sám seba trochu predbehol. Všetko to začalo len preto, lebo Patrik Kincl Terminátora upozornil, že šampiónom vo welteri je on sám. Ak sa chce Karlos prehlasovať za šampióna, mal by to patrične dokázať a zápasiť o to miesto so Šerifom. Čo sa však nestalo…

Behom 10 dní tu máme ako mávnutím čarovnej paličky zápas vo váhovej kategórii do 84 kg a my sa pýtame, kde sa stala chyba? Ak si sledoval vývoj situácie, vieš, že veľkú rolu k celému vyústeniu situácie zohral trashtalk. Slovné útoky boli silného kalibru. Pochopiteľne, Karlos je známy tým, že rád nahráva videá, komukoľvek na scéne. No zdá sa, že tentokrát narazil na silný kameň. Kincl je síce navonok samý vtip a náladička, ale keď mu zahráš na strunku, dokáže zabojovať. Inak by nebol taký úspešný v tom, čo robí. Hrdosť mu preto nedovolila nechať vyšumieť zápas do stratena, pričom si zachováva stále pokorný prístup: „Všichni víte, že jsem nikdy ani na okamžik nezpochybnil Karlosovu pozici v middleweight a vše začalo kvůli 77kg.“ Váhové kategórie neexistujú bezdôvodne, no zdá sa, že Terminátorovi tento fakt nepríde dostatočne relevantný.

Všetci vieme, čo sa stane, ak Karlos zvíťazí, no čo sa stane, ak vyhrá Patrik Kincl? Začne zápasiť v 84-ke (veľmi nepravdepodobné), a aby sme neboli moc skromní, vyzve Muradova?

84ku jsem vlastne nedelal od 2015.. za tyhle muka to v o2 nekdo.pekne zchyta???

A post shared by Karlos „Terminator“ Vemola (@karlos_terminator_vemola) on

 

 

Karlosova naratíva sa nemení. Z každého videa počúvame informácie typu, že súperov ukončí v 1 kole TKO, že chce zahraničného súpera, ktorý niečo znamená atď… Aj v tomto prípade vyprovokoval súpera k tomu, aby zápas zobral a potom vo videu vyhlásil, že si myslí, že je zápas zbytočný pre oboch borcov, a že by bolo lepšie, keby obaja nastúpili proti zahraničným súperom. Ak by si fighteri mali pomáhať a Vémola považuje Kincla za prasa, ako vyhlásil vo videu, prečo vôbec v trashtalku pokračuje on sám?

Terminátor vo svojej videospovedi výrazne naznačil, že Kincl zobral zápas len preto, lebo má informácie o Karlosovom zhoršenom zdravotnom stave. Patrik na to obratom pobúrene reagoval zareagoval: „To je snad vtip?! Děláš si prdel, že tě vyzývám kvůli tvému zdravotnímu stavu? Já nevím jak to funguje v tvém imaginárním vesmíru, ale když na v jakékoliv společnosti na planetě Zemi opustíš nějakou funkci, tak ti ta firma neposkytuje žádné zákulisní informace. Navíc sám víš, že ještě když jsem pro XFN dělal matchmaking tak situaci okolo tvé osoby řešil někdo jiný, né já!!!“

Všeobecne sa vie, že sám Kincl nebol na tom zdravotne najlepšie. „Ustoupil jsem ti s váhou. Od prosince jsem prodělal v obou nohách dvě těžké infekce v odstupu jen pár týdnů. Přestaň se vymlouvat a buď chlap!!! Už teď prohráváš a ukončuješ leda tak sám sebe. Jsem zvědavej co přijde dál,“ odkazuje Kincl Vémolovi

Ak v zápase hľadáš zmysel, nenájdeš ho, no ak v ňom hľadáš dôstojnosť, súboj ega a hrdosť, si na správnej adrese. Obaja borci majú svoju vlastnú pravdu a to, čomu veria, fanúšikovia nemôžu nijako vnútorne ovplyvniť. Na príklade Kincl-Vémola je veľmi dobre vidieť ako MMA nielenže spája, ale aj rozdeľuje.

Ak si ešte nestihol zaregistrovať, na záver by sme sa s tebou radi podelili o príspevok, ktorý dal dohromady David Dvořák.

Aký máš názor na tento zápas?

Zdroj fotiek: Instagramový archív XFN

Musíte byť prihlásený na pridávanie komentárov.