MMA

Kauza Conor McGregor: Divadielko UFC alebo odveta za Khabibov útok?

DŇA 6. apríla 2018 • PRIDAL Dominik
<

Svetom bojových športov otriasla štvrtková estráda, ktorej hlavnou hviezdou bol Conor McGregor. Ten spolu s partiou nahnevaných írskych kamarátov zdemoloval autobus organizácie UFC, v ktorom sa viezli viacerí zápasníci. Medzi nimi bol aj Khabib Nurmagomedov a ponúkajú sa nám otázky typu: Čo to malo vlastne znamenať?

Skôr, ako nekriticky príjmeme titulky mnohých slovenských a svetových masových médií, ktoré hovoria o šialencovi McGregorovi, sa pozrime na to, čo sa vlastne stalo. Alebo skôr na to, čo tomu predchádzalo v posledných dňoch. Celý príbeh začína vo chvíli, keď zraneného Tonyho Fergusona nahrádza na turnaji UFC 223 Max Holloway. Reakcia McGregora na ďalšie zrušenie zápasu medzi Tonym a Khabibom? „Títo hlupáci zo zápasu vytiahli viackrát, ako som to urobil ja so svojím vtákom,“ odkázal počas týždňa prostredníctvom Twitteru.

Medzitým sme svedkami ďalšej udalosti – Khabib so svojím tímom útočia na Artema Lobova. Lobov je tréningovým partnerom a zároveň kamarátom Conora McGregora.

Incident medzi Khabibom Nurmagomedovom a Artemom Lobovom

A už sme sa na časovej osi udalostí tesne pred tým najdôležitejším. Tlačová konferencia pred brooklynským turnajom s poradovým číslom 223. Dana White hovorí o tom, či víťaz súboja Nurmagomedov vs. Holloway bude bojovať s McGregorom. „Conor bude stopercentne zápasiť už v tomto roku. Uvidíme, ako dopadne tento súboj (Nurmagomedov proti Hollowayovi, pozn. red) a posunieme sa ďalej,“ povedal šéf najprestížnejšej MMA organizácie na svete.

Onedlho sme už svedkami nábehu Conora McGregora a jeho partie na autobus, ktorý prevážal viaceré hviezdy UFC 223. V autobuse sú aj Khabib, Rose Namajunas, či Michael Chiesa. Výsledkom je rozbité okno, zdemolované okolie a neuveriteľný chaos. Neskôr sa dozvedáme, že súčasťou vyčíňania bol aj spomínaný kamarát McGregora Artem Lobov.

Situácia, o ktorej hovorí celý svet – v hlavnej úlohe Conor McGregor!

Reakcia Danu Whitea na incident? „Neviem, či je zdrogovaný alebo niečo podobné. Úplne sa mi znechutil, ale má doma malé dieťa, takže nehodlám s ním nič riešiť. Celú situáciu prebrala do rúk polícia,“ povedal White. Neskôr sa Conor prihlásil sám na polícii, kde bol zadržaný a vypočúvaný.

Pre MMAFighting.com začal o všetkom hovoriť aj Khabib Nurmagomedov, ktorý si neželá, aby mal Conor opletačky so zákonom. „My totiž musíme spolu bojovať. Povedz mi miesto a ja tam prídem! Toto si musíme vyriešiť. Len ty a ja – jeden na jedného. Alebo chceš radšej desať na desať? Kľudne,“ povedal dagestánsky bojovník. Ten však rozhodne nesie tiež svoj podiel na celej udalosti. Čo hovorí na incident s Lobovom? „Artemovi som len vysvetlil, aby si viac do úst nebral moje meno. Potom prišiel Conor s kamerami a celým tímom… no a dobre vedel, že ma za ním von nepustia,“ dodal Khabib.

Oficiálne kanály UFC a Dana White sa neskôr zmohli len na odsúdenie Conorovho správania. White síce hovorí, že nič nechutnejšieho nevidel, ale publicita, ktorej sa celému UFC dostalo, nie je zanedbateľná. Preto sa musíme zamyslieť aj nad tým, či tomu niečím nenapomohli aj kompetentní. Prečo Conora stále držali mimo súťažného boja? Nemohli spraviť viac pre to, aby urýchlil svoj návrat a predišli tým nervozite? Khabibov incident prehliadajú? Čo vyprovokovalo McGregora? Nie je to len dôvod spraviť z plánovaného súboja Khabib vs. Conor totálnu vojnu? Alebo sa Ír skutočne pomiatol?

Otázok máme mnoho, niektoré sú vecné, niektoré sú konšpiračné. Odpovedí na ne je však veľmi málo, preto je až príliš jednoduché odsúdiť konanie írskeho šampióna. Samozrejme, toto nemá so športom nič spoločné, ale neznámych je v tejto rovnici jednoducho viac než dosť! Konal Conor skutočne len na vlastnú päsť? Aká je teda pravda?

Zdroj fotografií: MMAmania.com

Musíte byť prihlásený na pridávanie komentárov.