MMA

Karlos Vémola odmietol ponuku Oktagonu: „Proti Pirátovi jedině pod XFN!“

DŇA 12. júla 2018 • PRIDAL Dominik
<

Jeden z najúspešnejších českých MMA bojovníkov Karlos Vémola má v posledných týždňoch okolo seba rušno. Najskôr pútal pozornosť jeho zápas s ďalším špičkovým fighterom spoza rieky Moravy Patrikom Kinclom, no a teraz sme svedkami prestreliek so Samuelom „Pirátom“ Krištofičom. Títo dvaja pestujú vzájomnú nevraživosť už nejaký ten piatok a Pirát sa netají tým, že si chce s Karlosom veci vysvetliť priamo v klietke!

Okamžite bolo jasné, že sa bude viesť polemika o tom, ktorá organizácia by tento zápas zastrešovala. Vémola informoval prostredníctvom sociálnych sietí, že dostal ponuku od Oktagonu na zápas proti Pirátovi. Avšak kompetentným poslal zamietavé stanovisko. „Slyšeli ode mě jasnou odpověď. Jedině pod XFN 21.10. v Bratislavě! Už se nemůžu dočkat,“ uviedol „Terminátor“.

Ten vylepšil proti Kinclovi svoju profesionálnu bilanciu na 21 víťazstiev a 5 prehier, pričom jednoznačne vyhlásil, že má záujem najmä o zahraničných súperov. Vémola sa stále nevzdal svojho sna o návrate do UFC a práve preto bude pre neho dôležité vyberať si vhodných protivníkov. Z posledných 13 zápasov má na konte len jedinú prehru proti Švédovi Jackovi Hermanssonovi.

Krištofič síce stratil neporaziteľnosť na marcovom turnaji Fight Nights Global 84 proti Nodarovi Kudukhashvilimu, no popri tom má na svojom konte veľmi slušných 10 víťazstiev. Svoju silnú – ba až dominantnú pozíciu v kategórii do 84 kilogramov v organizácii Oktagon mal potvrdiť proti Milošovi „Melounovi“ Petráškovi, ale zranenie ruky mu to nedovolilo.

Obaja borci sú na domáce pomery extra triedou, máme však za to, že zápasu bude brániť konkurenčný boj XFN a Oktagonu. Vémola aj Krištofič sú verní svojim organizáciám, čo je logické a je to sympatické gesto. Pokým sa nedohodnú na konkrétnych podmienkach vedúce osobnosti oboch táborov, tak tento atraktívny duel ostane len v teoretickej rovine. Dúfajme, že sa mýlime a Pavol Neruda, Ondřej Novotný a Petr Kareš nájdu spoločnú reč.

Zdroj fotografií: Nutrend.cz, Instagram Samuel „Pirát“ Krištofič, Oktagon MMA, XFN

Musíte byť prihlásený na pridávanie komentárov.