Box

Joshua získal štvrtý opasok a vyzval Wildera: Jeho tím ponuku prijal!

DŇA 2. apríla 2018 • PRIDAL Dominik
<

Anthony Joshua porazil v sobotňajšom dueli po 12-kolovom boji Novozélanďana Jospeha Parkera, ktorému ukoristil štvrtý opasok do zbierky. Aktuálne je britský boxer držiteľom titulov IBF, IBO, WBA Super a už aj organizácie WBO. Posledný z najprestížnejších titulov v ťažkej váhe patrí doteraz neporazenému Američanovi Deontayovi Wilderovi. Joshua mu okamžite po víťaznom zápase adresoval výzvu!

Pri komentári k celému galavečeru, ktorý skončil lepšie pre domáceho hrdinu, treba vyzdvihnúť aj kvalitný hlavný predzápas. V ňom ruský bombardér Alexander Povetkin vyslal jasný signál, že aj on môže stále zamiešať karty medzi absolútnou elitou. Tvrdým knock-outom v kole číslo päť zlomil odpor britského protivníka Davida Pricea. 38-ročný boxer sa teda môže pýšiť po víkende obdivuhodnou bilanciou 34 víťazstiev a 1 prehra. Tú mu uštedril ešte legendárny Vladimír Kličko pred piatimi rokmi. Bude Povetkin ďalším možným súperom pre Anthonyho Joshuu?

Ten prešiel obrovskou skúškou svojej húževnatosti aj teraz proti Parkerovi. Duel totiž dospel až do dvanásteho kola, čo bola pre domáceho bojovníka absolútne nepoznaná vec. Parker síce vzdoroval a potvrdil predpoklady o neoblomnosti, ktorou bezpochyby disponuje. Neboli sme svedkami žiadneho počítania, ale Novozélanďan inkasoval zopár mimoriadne ťažkých úderov a na skutočnosť, že dokázal s Joshuom ustáť celý zápas, môže byť právom hrdý. V pozápasovom rozhovore vyzdvihol kvality protivníka a prisľúbil návrat lepšieho Jospeha Parkera, akého sme mohli vidieť v metropole Walesu.

Objektívne povedané, Anthony Joshua mal s určitosťou navrch v celom priebehu zápasu, ale Parker ukázal svetlé momenty. Darmo, sobotňajšia prehra bola jeho prvou v profi-ringu. Jeho nespornú kvalitu však Joshua s pokojom Angličana dokázal udržať na uzde, čo sa prejavilo na jednoznačnom bodovaní všetkých troch rozhodcov. Dvakrát 118:110 a raz 119:109 znamenalo, že všetky štyri opasky majú majiteľa v podobe domáceho bojovníka.

Joshua má v tom jasno a chce bojovať s Wilderom!

Joshua okamžite po zápase povedal, že chce bojovať s krajanom Tysonom Furym alebo Deontayom Wilderom. Druhý menovaný drží posledný opasok, ktorý mu chýba, aby skompletizoval všetky najprestížnejšie tituly, čím by sa zaradil medzi legendy tohto športu. Odpoveď zo zámoria na seba nenechala dlho čakať. „Sme radi, že Joshua povedal to, čo povedal… Prijímame to! Pošlite okamžite zmluvy! Veľká Británia – sme na ceste,“ povedal Wilderov tréner Jay Deas pre World Boxing News.

Tým nadviazal na svoje slová spred pár dní, kedy vyhlásil, že jeho zverenec nedá prednosť nikomu inému pred týmto duelom a rovnako by sa mal zachovať aj Brit. „Je to finálová štvorica. Wilder proti Ortizovi, Joshua proti Parkerovi. Wilder vyhral a ak vyhrá Joshua, tak je správne, že by mali spolu hneď bojovať. Keď sa dostanete do finále vo futbale alebo basketbale, tak nepoviete, že najskôr budeme hrať ešte s niekým iným – to je nezmysel,“ povedal vtedy Deas.

Uvidíme historický duel o päť opaskov medzi Anthonym Joshuom a Deontayom Wilderom ešte v tomto roku?

Zdroj fotografií: CombatDocket.com, WallpaperCave.com, Instagram Anthony Joshua

Musíte byť prihlásený na pridávanie komentárov.