Box

Súboj snov Joshua vs. Wilder v ohrození? Zálusk si robia ďalší boxeri!

DŇA 12. apríla 2018 • PRIDAL Dominik
<

Očakávaný duel v ťažkej váhe, ktorý by sa zapísal do histórie, medzi Anthonym Joshuom a Deontayom Wilderom má pred sebou niekoľko prekážok. Skutočnosť, že obaja borci držia aktuálne všetkých päť najvýznamnejších titulov je okulahodiaca, avšak spôsobuje aj problémy v ceste k ich zjednocovaciemu zápasu. Ako je to možné? Zálusk na spomínané tituly si totiž robia ďalší boxeri!

V posledných týždňoch sme boli svedkami dvoch obrovských zápasov dokopy o päť majstrovských opaskov. Tieto opasky majú len dvoch držiteľov, ktorými sú Anthony Joshua a Deontay Wilder. Logicky sa teda fanúšikovia, odborná verejnosť aj samotní boxeri dožadujú zjednocovacieho zápasu, ktorý by sa zapísal do histórie. Joshua po víťazstve nad Jospehom Parkerom odkázal, že chce bojovať s Wilderom, ten prostredníctvom svojho tímu výzvu prijal. Ale tu prichádza zlom!

Wilderov tréner Jay Deas okamžite povedal, že jeho zverenec dá Joshuovi absolútnu prednosť pred ostatnými a rovnako by sa mal zachovať aj Brit. „Je to finálová štvorica. Wilder proti Ortizovi, Joshua proti Parkerovi. Wilder vyhral a ak vyhrá Joshua, tak je správne, že by mali spolu hneď bojovať. Keď sa dostanete do finále vo futbale alebo basketbale, tak nepoviete, že najskôr budeme hrať ešte s niekým iným – to je nezmysel,“ vyhlásil Deas.

Joshua je stále žiadanejší: Počet záujemcov o súboj raketovo narastá!

Joshua má totiž viacero záväzkov voči organizáciám a čakatelia na tituly sú čoraz žiadostivejší! V hlavnom predzápase duelu Joshua vs. Parker sa predstavil ruský bombardér Alexander Povetkin, ktorý zveľadil svoju bilanciu na 34-1, pričom jedinú prehru mu uštedril Vladimír Kličko. A teraz si Rus robí zálusk na Anthonyho, a teda aj o tituly WBA a WBO. To je prekážka číslo jeden. Obdobná situácia sa však rysuje aj pri titule organizácie IBF, kde na Brita čaká niekto z dvojice Dillian Whyte a Kubrat Pulev. No a ešte je tu Jarrell Miller, ktorý má takisto záujem o duel s Joshuom. A čo ak sa dovtedy dostane do top formy Tyson Fury?

Prekážok, ktoré by mohli ohroziť duel medzi Anthonym Joshuom a Deontayom Wilderom pribúda. Fanúšikovia chcú vidieť tento súboj a obaja borci sú vzrušení z možnosti zapísať sa do histórie. Dúfame, že do celej veci nevstúpia záujmy jednotlivých organizácií a historická chvíľa nebude odložená na rok 2019 či 2020. Stať sa môže hocičo a nabitý program Joshuu robí túto situáciu veľmi zložitou.

Zdroj fotografií: Instagram Anthony Joshua, Wikipedia.org/Layton Dudley , Instagram Deontay Wilder

Musíte byť prihlásený na pridávanie komentárov.