Box

Duel Joshua vs. Povetkin je na spadnutie: Ako to vyzerá s Wilderom?

DŇA 8. júna 2018 • PRIDAL Dominik
<

Odkedy si Anthony Joshua pripísal na svoje konto ďalší z najprestížnejších titulov v ťažkej váhe, sa stále stretávame so špekuláciami ohľadom jeho ďalšieho súpera. Zdá sa, že už čoskoro budeme informovaní o najbližšom zápase britského boxera. Promotér Eddie Hearn totiž vyhlásil, že plánovaný duel s Alexandrom Povetkinom bude definitívne potvrdený v priebehu pár dní.

BBC taktiež informovalo, že titulový zápas organizácie WBA medzi Joshuom a Povetkinom by sa mohol konať v septembri tohto roka. Avšak ešte nie je všetko úplne 100%-tné, keďže športová verejnosť si žiada duel s Deontayom Wilderom. Ako sa veci majú v tomto prípade? Vyzerá to tak, že prednosť dostane Povetkin. To by znamenalo, že Wilder príde na rad až v roku 2019, pričom do úvahy pripadá februárový termín. V hre je aj alternatíva s opačným poradím oboch duelov.

„Dohoda s Povetkinom je prakticky hotová. S Wilderom sme sa zatiaľ nedohodli, ale pracujeme na tom každý deň,“ povedal Eddie Hearn, ktorý pôvodne navrhoval termín zjednocovacieho duelu medzi Joshuom a Wilderom na október a november tohto roka. Ich súboj by sa každopádne mal uskutočniť v Cardiffe, čo známy promotér taktiež okomentoval. „Wilder chápe, že musí prísť tam, kam mu Joshua povie. Anthony hovorí, že Wilder musí prísť do Veľkej Británie a on s tým súhlasí, ale je ešte treba dohodnúť veľa vecí,“ uzavrel Hearn.

Joshua vytrvalo trénuje a srší sebavedomím!

Samotný Joshua prezradil, že je stále v tréningovom procese a ešte je tu pár týždňov priestoru na rokovania so všetkými stranami. V týchto zápasoch sa točí mimoriadne veľa peňazí, čo je má obrovský vplyv na rozhodnutia kompetentných. „Viete, všetci videli zlato na konci dúhy a každý chce kúsok. To nie je problém, v hrnci je dosť, aby sa každý najedol, ale stačí byť realistický,“ zamyslel sa britský pästiar pre Sky Sports.

No a treba aj spomenúť, že na svoju príležitosť stále čaká aj Tyson Fury, ktorý ohlásil veľkolepý návrat. Joshua si je vedomý toho, že ak porazí Wildera, tak bude musieť čeliť otázkam, kedy bude bojovať s Furym. „Takéto otázky nikdy neprestanú, no a ja ich všetky zrazím k zemi,“ vyhlásil sebavedomo šampión.

Zdroj fotografií: Instagram Anthony Joshua, FoxSportsAsia.com, Vestnikkavkaza.net, Instagram Deontay Wilder

Musíte byť prihlásený na pridávanie komentárov.