Neuvěřitelné! Jirka Tkadlčík ovládl Arnold Classic South America!

DŇA 22. apríla 2018 • PRIDAL Petr
<

Neděle 22. dubna. Víkendové klání Arnold Classic Brasil se pomalu blíží ke konci a s ním i závody strongmanů v kategorii Open. Mezi účastníky nechyběl ani tentokrát Jiří Tkadlčík. Po fantastickém výkonu ve své vlastní kategorii se rozhodl zkusit štěstí i mezi mnohem těžšími borci. Jak sám před začátkem soutěže tvrdil, nedělá si velké naděje na vítězné příčky. Prostě chce zkusit, co všechno dokáže.

„Zvíře ze sto pětky“!

A dokázal skutečně nemožné! Hned u první disciplíny ovládl plac a zařadil se mezi TOP 5 nejlepších z celkového počtu dvaceti zúčastněných. Své pocity a výkony shrnul Jirka v komentáři na soc. sítích:

„Ostudu jsem si neudělal! Bag 150kg, sud 120kg, kufry 140kg!!! Jdeme na deadlift s 300kg! Jo a řikaj mi tu, že jsem to zvíře, co vyhrálo u105kg – to mě těší!“

Senzace však pokračovala. Na mrtvém tahu zatáhnul 9×300 Kg, čímž překonal i své největší konkurenty, a dokonce se dostal v celkovém pořadí na 1. místo! 

9 x 300kg na deadlift za minutu!!!

9 x 300kg na deadlift za minutu!!! ???? Jsem vítěz disciplíny a taky mě to řadí v OPENU mezi obry celkem na PRVNÍ MÍSTO! A je to moje maxko! ??

Další top výkony bylo 8 opakování a méně..

Joo!! Jsem šťastnej, tuhle chvilku si užiju!!! A jdeme na loglift 140kg na opakování. Nohy už jsou v háji, ale něco předvedu!!! Uvidíme, jak to půjde dál… ale první průběžné je sakra neuvěřitelný pro mě po pátku!!

Posted by Jiří Tkadlčík – Strongman & Powerlifter on 22. apríl 2018

Následovala další disciplína: Loglift. Jirka ve svém úsilí ani na vteřinu nepolevil a s konečným výkonem 5×140 Kg se i nadále udržoval v čele!

5 x 140kg na logliftu!

5 x 140kg na logliftu!!!! Stále držim první místo v OPENU a čeká mě poslední disciplína: atlasy!!!

Bude to boj!!!

Posted by Jiří Tkadlčík – Strongman & Powerlifter on 22. apríl 2018

Zbývala poslední, možná i nejnáročnější disciplína – Atlasy. Stejně jako při posledním závodě, také zde musel Jirka taktizovat, aby mu nedošly síly nebo se neprojevilo nedávné zranění. Jak si nakonec vedl?

Euforie!!! Poslední disciplína – atlasy

Euforie!!! Poslední disciplína – atlasy. Netušim, jakej jsem měl čas, ale mluví se o TOP 5 a tím pádem TOP 3 celkově!

V OPENU! Chápete to?! Top 3!!!

Vyhlášení už za chvilku, jistý ale je, že odvezu ke zlaté z u105kg druhou medaili z Arnolda!!!

Posted by Jiří Tkadlčík – Strongman & Powerlifter on 22. apríl 2018

 Tréninková medaile?

Několik hodin před začátkem soutěže napsal Jirka na Instagramu:

„Zpátky na plac!! Během včerejška jsem si odpočinul a dnes bych stejně měl trénink, takže jsem si domluvil start na Arnold Classic Open amatérů, kde by mělo být asi 25 borců nejtěžší váhové kategorie, prý od 130kg výš!“

Nyní již známe výsledky a nezbývá, než Jirkovi pogratulovat k opravdu povedenému tréninku! Již před vyhlášením kolovaly zvěsti, že i v poslední disciplíně se Jirka zařadí mezi pětici nejlepších, což by znamenalo další medaili z Arnold Classic. A podařilo se! Jirka nakonec získal stříbro, ale nejen to – jeho výkony neunikly ani pozornosti pořadatele, který jej navíc ocenil další zlatou medailí coby nejlepšího atleta Arnold Classic Strongman!

„Po páteční zlaté medaili z mojí kategorie u105kg jsem dneska přidal STŘÍBRO Z OPENU od obrů a taky jsem byl vyhodnocenej jako nejlepší atlet Arnold Classic strongman další zlatou medailí od pořadatele!!! ?

Řikejte mi Ester Ledecká… ??
Nemůžu tomu uvěřit. Ale až uvěřim, tak vám o tom řeknu všechno… Splnil jsem si sen. Velkej sen.“

Nemáme slov. Snad jen… Jirko, obrovská gratulace!

Zdroj fotografií a videí: Instagram a Facebook Jiřího Tkadlčíka

Musíte byť prihlásený na pridávanie komentárov.