Dokázal to! Strongman Jiří Tkadlčík získal v Americe „zlatý hattrick“

DŇA 22. apríla 2018 • PRIDAL Petr
<

Ve dnech 20. – 22. dubna měli fanoušci fitness a silových sportů nabitý program. Zatímco na Slovensku se konalo Mistrovství juniorů, nemenší pozornost věnovali diváci klání v zámoří: V  jihoamerické Brazílii se totiž konal další ročník soutěže Arnold Classic. Té se zúčastnil také český šampion ve střední váze, strongmann Jiří Tkadlčík. Jak se mu v dalekém Sao Paulu vedlo?

Přes překážky ke hvězdám šampionátu

Na soutěž odjížděl Jirka v dobrém rozpoložení, a to přesto, že před několika týdny prodělal zranění. To mu sice přípravy zkomplikovalo – zastavit ho však nedokázalo! Jirka ignoroval skeptické názory okolí a do soutěže se přihlásil s tím, že se mu buď podaří vystoupat na vítězné příčky nebo se alespoň rychleji zotaví. A výsledek?

Vážení před soutěží: Jirka nastupoval s hmotností 103 Kg

Jirka hned v prvních momentech dokázal, že obavy byly zbytečné. V první disciplíně – nošení jařma a běh s kufry v kombinaci s mrtvým tahem ve zbytku časového limitu – nedal svým soupeřům šanci a se čtrnácti opakování mrtvého tahu (s váhou 214 Kg) se suverénně ujal vedení.

V čele se udržel i po skončení druhé disciplíny: Maximální počet opakování vyrážení jednoručky během jedné minuty. Pak zbývalo ještě přehazování Atlasova kamene o hmotnosti 120 Kg. Právě zde hrozilo, že se naplno projeví následky nedávného zranění, nakonec však Jirka získal v této disciplíně 3. místo. Od nejlepšího výkonu jej přitom dělil pouze jediný nadhoz.

Diváci tak mohli být svědky nečekaného zvratu: Jiří Tkadlčík získal nakonec v Brazílii nejvyšší příčku a v pořadí již třetí zlatou trofej na soutěžích Arnold Classic. Po vítězství na v Africe a Austrálii si tak domů odveze i vytoužený „zlatý hattrick“! S Brazílií se však ještě neloučí. Rozhodl se totiž pokořit novou metu a v neděli nastoupí do dalšího klání strongmanů – tentokrát v kategorii open. Jen tak. Aby zjistil, co v něm doopravdy je. Jirka je totiž opravdový srdcař. Držíme palce, Jirko!

Zdroj fotografií: Instagram Jiřího Tkadlčíka

Musíte byť prihlásený na pridávanie komentárov.