Janotík vs. Ozánik: Kto z koho na Enfusion 2018 v Žiline?

DŇA 28. apríla 2018 • PRIDAL Mrkvis
<

28.04. 2018 sa na zimnom štadióne v Žiline uskutoční Enfusion 2018. Na karte sú výborné zápasy a fanúšikovia sa môžu tešiť na veľké mená domácej scény. Jedným z najzaujímavejších zápasov večera bude však súboj medzi Martinom „Pohárom“ Ozánikom a JozefomJokyJanotíkom, ktorých sme na chvíľu vytrhli z každodennej prípravy na zápas a spýtali sa ich niekoľko krátkych otázok.

Čo vlastne pre fightera znamená, že môže zápasiť pod organizáciou o veľkosti Enfusion? Ozánik aj Janotík si nadšene pochvaľujú, že sa mohli stať tohtoročnou súčasťou slovenskej zástavky organizácie. „Je to moja prvá spolupráca, vždy som chcel mať zápas na tejto akcii a som rád, že mi to konečne promotéri umožnili,“ podelil sa s nami Ozánik, ktorého mnohí fanúšikovia poznajú aj pod prezývkou „Pohár“. Jozef „Joky“ Janotík, ktorý doteraz zápasil pod organizáciami Kunlun Fight, I-1, Supermuaythai a MAS je rád, že môže ukázať svoje schopnosti aj pod hlavičkou Enfusion. „Som veľmi rád, že ma oslovili, je to veľká organizácia,“ odkazuje Janotík na adresu Enfusion, „za poslednú dobu sa u mňa zmenilo veľa vecí. Navštevujem iný gym a mám aj nových trénerov. Na Slovensku som zápas nemal naozaj dlho, takže sa naozaj teším.“

Keď sme sa chalanov spýtali, či sa navzájom registrujú, ich odpovede boli až prekvapivo podobné: „Nepovedal by som, že ho nejako dobre poznám. Viem, že vyhral majstra sveta v Honkongu, a že zápasil s dobrými súpermi. Pozeral som, keď mal pyramídu o titul a držal mu palce.“ Martin rád fandí všetkým bojovníkom na Slovensku a myslí si, že je obrovský úspech, keď sa im podarí vo svete uspieť a zviditeľniť. Joky má viac zápasových skúseností ako ja, ale v ringu je to vždy 50 na 50. Aj to tzv. zápasové šťastie je veľmi vrtkavé, takže sa všetko uvidí v ringu,“ dodáva Ozánik.

Janotík je podľa všetkého pripravený a ide si po výhru: „Martina ako fightera nepoznám, nikdy som ho zápasiť nevidel, ale viem, že robí trénera v bytčianskom Assassin Gyme. Na začiatok si myslím, že je to dobrý super. Oponentov si nikdy nevyberám, idem s hocikým, koho mi pridelia, no a tentokrát vyšla karta na Martina Ozánika.

Svoje presvedčenie, že šťastena bude stáť na jeho strane dokladá argumentom, že do tréningov vložil množstvo úsilia: „Vyhrám, pretože som mal skvelú prípravu v Dracula Gyme v Banskej Bystrici pod vedením viacerých trénerov. Prípravu som mal rozdelenú na fázu, sila-dynamika, kde tomu šéfoval Adam Sámel a Tomáš Trgiňa. Čo sa týka lapov, pilovanie techniky a sparringov, tak pri mne stáli Vladimír Moravčík, Tomáš Lipták a chalani z Dracula Gymu. Ako vidíte, dostávalo sa mi prvotriednej starostlivosti, ktorú mi zabezpečil Vladimír Piperek. Som v top forme a niečo ako prehru si nepripúšťam!“

Na zápas medzi borcami sa tešia fanúšikovia na oboch táboroch, spýtali sme sa chalanov, čo si o tom myslia. Joky je presvedčený, že sa jedná o derby zápas, ktorý vždy upúta pozornosť diváka. „Navyše má ten správny náboj, a okrem toho Maťo je z Bytče a ja z Oravy,“ dodáva. Pohár má na vec podobný názor a myslí si, že je to tým, že vo svojej komunite sú obaja dosť dobre známi. „Máme svojich fanúšikov a (Joky) je to navyše majster sveta v thajskom boxe. Ľudia sú vždy veľmi zvedaví, keď sa proti sebe postavia bojovníci zo Slovenska.“

Obaja chalani si od akcie sľubujú dobrý zápas, ktorý upúta a zabaví fanúšikov, no aj divákov, ktorí ich nepoznajú. „Bude to jeden z mojich posledných zápasov v profesionálnom ringu,“ uvádza na pravú mieru Ozánik. „Chcem urobiť dobrý zápas najmä kvôli ľuďom, ktorí ma prídu podporiť a dúfam, že ich bude veľa!“ Zdá sa, že Martinova vnútorná motivácia vyhrať je poháňaná najmä jeho fanúšikovskou základňou. „Sú pre mňa veľmi dôležití a ďakujem im za obrovskú podporu a za všetky tie roky! Za každú jednu smsku alebo telefonát! Ďakujem každému jednému, ktorý si kúpil lístok alebo moje tričko len preto, aby ma podporil. Dúfam, že budete stáť aj naďalej pri mne, aj keby mi to v zápase nevyšlo.“ Martin nám prezradil, že nevie, kam by ho výhra s Jozefom posunula, no určite by ho potešila.

Tým, že Joky sa ešte nechystá zavesiť kariéru zápasníka na klinec, tak myslí dopredu a na rok 2018 má veľké plány: „Dúfam, že náš duel nebude len o výhre, ale ukážeme dobrý zápas. Je pre mňa dôležité, aby som dostal ďalšie dobré ponuky, a takisto by to chcelo už nejaký ďalší zápas o titul.“ Podľa vlastných slov sa chystá do výkonnostnej konfrontácie so špičkou slovenskej a českej scény vo váhovej kategórii 67 až 70 kg. „To ma samozrejme, nezväzuje naďalej sa zúčastňovať na kvalitných turnajoch v zahraničí a zápasiť so špičkou vo svete,“ uvádza na pravú mieru.

V čom vidí Joky Martinove slabiny a v čom naopak vidí silné stránky svojho súpera? „Bude na domácej pôde, čo ho bude hnať dopredu. Žilinčania ho považujú za svojho. Na tento zápase sa chystá ale aj množstvo mojich fanúšikov, a preto očakávam výbornú atmosféru a ešte lepší fight.“ Zápasník z Oravy zároveň ďakuje všetkým fanúšikov a ľuďom, ktorí ho podporujú a odkazuje im: „Zaručujem vám, že urobím všetko preto, aby som sa vyhral. Som v tom forme a v ringu uvidíte Jokybombyyyy!“

Zápas medzi borcami sa bude odohrávať podľa pravidiel Enfusion a môžeš vidieť, že očakávania zo zápasu sú naozaj veľké!

Už je to 5 rokov, čo organizácia Enfusion prvýkrát zavítala na Slovensko. Svetová bojová show bude vysielaná vo viac, než 200 televíziách sveta. Organizátori okrem iného sľubujú účasť  Štefana Meszároša, Vladimíra Konského, Moniky Chochlíkovej, Martina Pacasa, Andrei Tóthovej, Michala Šurina, Milana Paleša, Vladimíra Moravčíka a ďalších. Ako tradične sa bude bojovať podľa pravidiel kickboxu, boxu, muay thai alebo enfusion.

Zdroj fotiek: facebookový archív Martina Ozánika a instagramový archív Jozefa Janotíka

Musíte byť prihlásený na pridávanie komentárov.