MMA

„Nechápem, kam týmto MMA smeruje,“ hovorí o sérii výziev Buchinger

DŇA 12. júla 2018 • PRIDAL Dominik
<

Ivan Buchinger – jeden z najrešpektovanejších domácich zápasníkov, si užíva zaslúženú dovolenku po náročnom súboji na XFN 11. V ňom čelil húževnatému súperovi v podobe Jaroslava „Juboxa“ Pokorného. Ich zápasu predchádzala netradične žičlivá atmosféra, keďže obaja borci sú veľkí sympaťáci a idú skôr cestou veselosti ako trashtalkov. Možno aj preto Ivana zaskočili udalosti posledných dní, kedy sme boli svedkami viacerých výziev, kedy sa do seba pustili Vémola s Krištofičom, či Machaev práve do Pokorného.

„To je už čo? Pri užívaní mojej dovolenky vidím, že na sociálnych sieťach každý vyzýva druhého. Nechápem, kam týmto MMA smeruje,“ zamyslel sa bývalý šampión M-1. Buchinger má na svojom konte úctyhodných 34 víťazstiev popri 6 prehrách a právom ho zaraďujeme do absolútnej česko-slovenskej špičky. „Netvrdím, že som jediný najlepší, ale nikdy som nepotreboval nikoho vyzvať k tomu, aby som sa stal 5-násobným MMA šampiónom. Aj bez výzvy som mal tých najlepších bojovníkov a preto som tam kde som,“ uviedol úspešný zápasník.

Je zaujímavé sledovať dva protipóly na domácej scéne, kedy sa niektorí zápasníci snažia upútať pozornosť rôznymi výzvami, spormi, aférami. Na druhej strane sú ľudia ako Buchinger, Pokorný či Wittner a mnohí ďalší, ktorí idú cestou pokory, úsmevu a dobrej nálady. Obe skupiny sú pre šport a jeho rozvoj potrebné. To dokazuje aj záver Ivanovho príspevku, kedy znova celú situáciu obrátil na žart. „Takže čakám vás vyzývatelia,“ uzavrel s úsmevom „Buki„.

Zdroj fotografií: CzechFighters.cz/Lenka Bartáková

Musíte byť prihlásený na pridávanie komentárov.