Box

Holyfield a Wilder vyzývajú k tvrdým trestom za dopingové prehrešky!

DŇA 13. marca 2018 • PRIDAL Dominik
<

Bývalý majster sveta v ťažkej váhe Evander Holyfield je otvoreným kritikom používania nedovolených látok. Jeho posledná výzva smeruje k tvrdým represiám voči dopingovým hriešnikom. Podporu našiel aj v očiach aktuálneho šampióna WBC Deontaya Wildera, ktorý má na vec rovnaký názor.

55-ročný Holyfield je veľkým zástancom čistého boxu a túto osvetu šíri ďalej ako sa len dá. V šou rádia SiriusXM prišiel rad aj na dopingovú aféru Canela Álvareza, ktorá rezonuje vo svete profesionálneho boxu. Bývalý šampión je toho názoru, že úmyselné porušenie pravidiel a snahy oklamať testy by mali byť tvrdo potrestané. „Zavrieť takých ľudí do basy na 30 dní,“ navrhol Holyfield, ktorý to považuje za účinnejšie ako aktuálne tresty. „Teraz vás suspendujú, a to vás stojí peniaze. A povedia, aby ste sa z toho dostali – to nefunguje,“ skritizoval súčasný trend úspešný americký boxer.

So svojím krajanom súhlasí aj úradujúci šampión organizácie WBC Deontay Wilder. „Už som niekoľkokrát hovoril, ako to cítim,“ začal debatu 32-ročný rodák z Alabamy. „Tieto orgány, ktoré boxerov sankcionujú, zarábajú na ich zápasoch. Preto privádzajú týchto chalanov čím skôr späť. Peniaze vládnu boxu, a to je smutné. Aj preto sa boxeri uchyľujú k takýmto praktikám,“ myslí si Wilder.

„Mali by ísť do basy… Každý, kto v boxe podvádza, by mal ísť sedieť!“Deontay Wilder

Každý nestranný pozorovateľ a fanúšik bojových športov by mal uvítať snahu o očistenie boxu od takýchto praktík. Skutočnosť, že iniciatíva vychádza od bývalých aj súčasných hviezd tohto športu je len plusom. My im držíme palce!

Zdroj fotografií: Wikipedia.org/Glenn Francis & Layton Dudley & Shelka04, CombatDocket.com

Musíte byť prihlásený na pridávanie komentárov.