MMA

Šok! „Těžce jsem to pos*al,“ tvrdí Grznár o souboji s Michalem Řehákem

DŇA 1. mája 2018 • PRIDAL Petr
<

Žádné překvapení. Dávačka. Hattrick v zápasnických prohrách. Podobných komentářů se večer 27. dubna na sociálních sítích objevovalo mnoho. Důvod? Právě totiž skončil dlouho očekávaný zápas Grznár versus Řehák.

Ústecká hala Sluneta praskala v pátek ve švech: V rámci galavečera XFN se do sebe v kleci pustili kontroverzní kulturista Filip Grznár a ústecký rodák Michal Řehák. První nastupoval za pokřiku a pískotu, druhý naopak za bouřlivého potlesku. Z ani ne tři minuty dlouhého zápasu nakonec vyšel vítězně právě Řehák, který  vyhrál na TKO a sadou tvrdých úderů si navíc se soupeřem vyřídil osobní spory z dřívějška. Jeho soupeř ale s verdiktem nesouhlasil a chtěl v zápase pokračovat. Výsledek zápasu tak okamžitě vzbudil divoké vášně. Diváci se rozdělili na dva tábory: Jedni tvrdí, že rozhodčí ukončil zápas předčasně, druzí zase, že Grznár stejně neměl šanci vyhrát. A co si myslí o zápase sám Filip? Přečti si náš dnešní rozhovor a dozvíš se více!

Filipe, díky že jsi přijal pozvání k rozhovoru. Jak svůj zápas s Michalem Řehákem hodnotíš?

Jak to hodnotím? Těžce jsem to po*ral. Celou přípravu to šlo v klidu, forma gradovala… A najednou den D byl v p*či. Zdřevěněl jsem a snažil se jen nedělat zbytečný chyby. Vy*ral jsem se na strategii ani jsem neposlouchal trenéry. Normálně to na mě dolehlo a já podlehl stresu. Ale víte proč? V tomto zápase mi šlo o hodně: Za prvé, po prohře s Andradem sem musel udělat výsledek, nešlo prohrát. Za druhé sem se na ten zápas připravoval víc jak rok. A za poslední jsem ještě lůzr, byl to teprve můj druhý profi zápas. A taky už nejsem nejmladší. Nejsem vyzápasenej, ale to se do příště změní… Hele, mohl bych tady vyprávět dokola o zraněních, o zasraným českým národě, ale ty ku*dy bezcenný by opět jen řekly, že se vymlouvám… nemá to smysl, protože Češi jsou přece dokonalej a velmi úspěšnej národ a přebrali by si to po svým.

V čem zpětně vidíš největší nedostatky?

Hlavně sem tam totálně po*ral, jak na mě vyletěl, já se zabalil a sundal ho na zem. To bylo OK, ale, ty vole, já ko*ot ho nechal v klidu vstát. Asi pro lidi nebo co? Neměl sem ho pouštět, měl sem to dotáhnout do konce a byl by klid. Začátečnická chyba, no, za to mě Karlos hodně je*al.

Z prvotních reakcí diváků bylo patrné, že mají převahu Michalovi fanoušci. Jak bys zhodnotil atmosféru včerejšího večera? Bylo to pro tebe psychicky náročné?

Náročné to rozhodně bylo, to mě dodělalo, ale je*at na to. Co tě nezabije, to tě posílí. Byl domácí a tak moje chyba, měl sem to očekávat.

Co se ti honilo hlavou při nástupu do klece?

Hele, v celku sem se spíš snažil zklidnit, být v pohodě… Klec je pro mne místo skvělý zábavy a taktéž i příležitostnej přivýdělek. V kleci se cítím přirozeně. To se mi bude hodit, až mě zavřou, hihi.

Grznár a Řehák

Grznár versus Řehák: Nejočekávanější zápas večera začíná

Co si myslíš o výkonu svého soupeře a následném verdiktu rozhodčího, který ukončil zápas v prvním kole?

 Co si myslím o výkonu Michala? Hele, dobrý. Je vidět, že to dělá podstatně dýl než já. Má tvrdý ruce, ale nebylo to nehratelný. Hlavně já měl mít ruce nahoře! Michal není špatnej zápasník. A hlavně má ukrutnou sílu.
Co se týče toho ukončení – za mě předčasného –, byl rychleji na nohách a šel po mě. Nechápal sem, co se v té chvíli odehrálo, nic mi nebylo. Nebyl sem nějak moc nahulenej, jen ty nohy už nikdy nebudou tak stabilní. Zabalil sem se, abych vydržel ten první tlak, protože on byl na nohách rychleji a věděl sem, že se otevřela příležitost. Že když nešel dolu z postoje mojí technikou, tak teď půjde sám. Hrozně přibral a odcházela mu docela rychle fýza, a tak jak by na mě na zemi vletěl a já začal pracovat, nebyl by problém… Čekal sem rány přes kryt… A najednou tam byl rozhodčí – a konec! Bylo to i vidět, že sem byl překvapen, proč se to tak ukončilo… Ale víte co? Pravda je, že aspoň tak vydrželo to oko, který mám v hajzlu. Takže asi vlastně děkuju rozhodčímu. Nicméně byl to docela šok. Ale jede se dál!

Umíš si představit, že by zápas pokračoval do třetího kola? Jak jsi na tom kondičně?

Jistě, že bych vydržel tři kola. Pochopitelně se zadýchám víc než stejně vysoká sedmdesátka, ale měl sem natrénováno na pohodu na tři kola. Proto sem se ani nehrnul do žádných zběsilostí, měl sem čas… Když nad tím teď přemýšlím, byla to další chyba, která se mi stala osudnou. Fýza mi  naskočila docela dobře. Jak říkám, vždy budu víc zadýchanej než lehký kluci, ale logicky: Mám o dvacet kilo svalů víc než ostatní, tak musím víc dýchat. Ale s tím se počítá. Prostě se při fyzičce nadřu víc než ostatní. Na svaly sem se taky nadřel víc než ostatní a tak to přeci všechno neshodím… Už dost na tom že šlo dolů cca třináct kilo svaloviny. Sem zvyklej dřít víc, a tak si to i zase užiju.

Zvítězil sice Michal, ale mnozí vyjádřili uznání také tobě: Včera jsi prý působil o dost vyrovnaněji a pokorněji než na minulém zápase.  Co se ve tvém myšlení změnilo?

 Ty vole, tak přišel sem po deseti letech – takže jako začátečník – a po zdravotních sra*kách do nového sportu, kde sem nic neuměl. A ještě sem hned na začátku dostal přes pí*u. Sice od legendy, ale to věci nic nemění… Zkrátka nebudu dělat machra tam, kde začínám. A hlavně k těm bojovým sportům pokora a pozitivní změna chování tak nějak patří. Člověk je vyrovnanější a klidnější… Mimochodem, sem moc rád, že je to vidět i navenek a že si toho lidi všímaj. Sem pořád stejnej Grznár, ale asi zkrátka o pár ran zkušenější a chytřejší.

Filip Grznár a Carlos Benda
Urovnali jste s Michalem své spory? Nebo plánuješ nějakou dohru?

S odvetou zatím nevím. Uvidíme, je to otevřený. Ale třeba zase mektne nějakou pí*ovinu a jde se na to! Je fakt, že Michal je pro mě díky své výšce a hmotnosti hratelnej soupeř, a tak toho možná využiju. Hele, jsme chlapi, dali jsme si přes čumák a je vyřešeno. Měli by si z nás vzít mnozí příklad. Lepší je si dát v kleci do držky, než být schovanej za klávesnicí jako hater a bez jakéhokoliv nebezpečí dělat machra na lidi co jsou úplně jinde.

Jaké jsou tvé další plány v MMA?

Já sem šváb, mě nic nezastaví a nezabije. Prostě pořád lezu nahoru, někdy rychle, někdy méně, ale furt se snažím. Nesedím u piva jako ty nuly tady a nekoukám na ostudu v podobě fotbalu. Takže hned po zápase, jelikož shledali, že zřejmě nejsem tak marnej jako na začátku a zželelo se vedoucím XFN malého Grznára, nabídli mi další zápas, kterej se měl odehrát jen v případě, že vyhraju. No, a já za to děkuju a těším se! Protože víš, co je štěstí? Využitá příležitost a v MMA trochu toho štěstí potřebuješ. A proto využívám situace. A další zápas bude! Sem soutěživej člověk, nebaví mě sportovat bez cíle. Přidejte nějaký hejty, ať to má úroveň!

Chtěl bys na závěr vzkázat něco těm, kteří tě sledují nebo podporují?

Děkuju všem, co mi pomohli s přípravou. A hlavně Karlosovi, kterej mě po letech přivedl zpátky do klece a nechal mě hned zbít, abych se probral. Kdybych všechny jmenoval, od trenérů, sponzorů, maminky a dalších, nikdy byste to nedočetli do konce. Děkuju všem, však oni dobře vědí…

Zdroj fotografií: Facebook Flipa Grznára, Instagram #XFN

Musíte byť prihlásený na pridávanie komentárov.