Box
MMA

Rozbroje na twitteri: Gervonta Davis vs. UFC komunita

DŇA 11. marca 2018 • PRIDAL Mrkvis
<

Gervonta Davis povytiahol obočie nejednému MMA fighterovi svojim najnovším príspevkom na sociálnej sieti twitter. Prečítaj si, čo si o jeho vyhlásení myslia UFC zápasníci!

„Myslím, že chcem bojovať v UFC„. Tento krátky tweet prilákal toľko pozornosti, ako keď v triede pred obedňajšou prestávkou otvoríš balík čipsov. Že ti meno Gervonta Davis nič nehovorí?

Pamätáš si na fight Mayweather vs. McGregor? Davis mal posledný zápas predtým, než sa proti sebe pustil Conor s Floydom. Áno, bol to ten zápasník s modrou kožušinou na kraťasoch a aj na kapucni. Davis je Mayweatherovým chránencom, ktorý má bilanciu 19-0, pričom 18 výhier zinkasoval cez KO. Gervonta je na najlepšej ceste stať sa novým Naseemom Hamedom, teda…ak sa bavíme len o bilancii.

Americký profesionálny boxer však nedávno prekvapil, keď postol na sociálne siete tweet, v ktorom píše: „Myslím, že chcem bojovať v UFC.“ Odpovede na seba nenechali dlho čakať, a prvý sa tohoto (dúfajme, že) trollu, chytil 31-ročný UFC veterán BrianBoomKelleher: „A aká váhovka by ti najviac vyhovovala?“ Davis reagoval obratom, keď Kellerovi napísal: „To je jedno, zlámem vám krky, nech som v ktorejkoľvek.“

So všetkou úctou k Davisovi a k boxu, netvrdíme, že MMA je „naozajstný bojový šport“ a že „box nie je“, pretože oba sú bojové športy, ktoré si zaslúžia rešpekt. No očividne je jeden z nich omnoho násilnejší, než druhý a vyžaduje viac, než len jedno-dimenzionálny tréning.

Keller pravdepodobne pochopil, že to Davis nemyslí vážne, preto sa nenechal vyhodiť z role a pokračoval: „Tak to by si mal v prvom rade trochu popracovať na svojom wrestlingu. Môžem ti pomôcť, bude to sranda (hešteg boomtime).“ V zäpatí ešte dodal: „Mám nápad, čo keby si ty prešiel do mma a ja sa dám na box, znie mi to ako celkom férová dohoda.“ 

Či už to Davis myslí vážne alebo nie, jeho tweet prilákal pozornosť aj iných borcov. Mal k tomu čo povedať aj 26-ročný MaxBlessedHolloway„Ty by si bol aj dobrý komediant, haha.“ 

SeanSugarO´Malley, ktorý má aktuálne na konte 10 víťazstiev vo svojej odpovedi dokonca označil Dana Whitea a UFC. O 3-4 roky požaduje zápas s Gervontom Davisom. Zdá sa, že mladý boxer pobavil komunitu  minimálne na týždeň. „Za 3-4 roky ti rozflákam ksicht, ak ten zápas zoberieš,“ nedal sa Davis.

Iný prístup zaujal Jimmy „El Terror“ Rivera, ktorý Gervontovi napísal, že ho srdečne privíta v UFC. S trochu väčšou iróniou sa k nemu pridáva aj Cub Swanson.

Kto nasadil Davisovi do hlavy myšlienku, že by mal radšej skúsiť UFC, nie je známe. Každopádne si myslíme, že sa jedná o dobre mierený troll na získanie popularity a mediálneho záujmu. Ak by z toho aj nič nebolo, minimálne pobavil komunitu MMA zápasníkov.

Zdroj fotiek: instagram Gervontu Davisa

Musíte byť prihlásený na pridávanie komentárov.